AZ laat punten liggen bij Excelsior: 1-1
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie puntenverlies geleden in de uitwedstrijd tegen Excelsior. De Rotterdammers maakten in de blessuretijd gelijk tegen de nummer 2 van de Eredivisie: 1-1. AZ blijft wel tweede met een achterstand van 7 punten op koploper PSV.
AZ had in de competitie drie keer op rij gewonnen totdat het vorige week tegen een nederlaag leek aan te lopen. Het thuisduel met NEC moet nog worden uitgespeeld omdat NEC-aanvaller Bas Dost even buiten bewustzijn was en de Nijmegenaren nog een keer naar Alkmaar moeten reizen om de extra tijd van het gestaakte duel uit te spelen. NEC verdedigt op 6 december een 2-1-voorsprong.
De beste kansen voor rust waren voor Excelsior. De Ier Troy Parrott zag doelman Mathew Ryan een kopbal pareren, ook Couhaib Driouech was met het hoofd dicht bij een doelpunt.
Wissels
Met drie wissels probeerde AZ-coach Pascal Jansen het nakende puntenverlies in de 65e minuut te voorkomen. Opnieuw scoorde een Excelsior-speler - ditmaal Lazaros Lamprou - bijna met een kopbal.
Maar het doelpunt viel aan de andere kant, waar invaller Lahdo van dichtbij raakschoot. Het leek de beslissing, maar in de extra tijd was het de Belg Cisse Sandra die met zijn eerste doelpunt voor Excelsior de Rotterdammers alsnog een punt bezorgde.
AZ speelt donderdag in de groepsfase van de Conference League een uitwedstrijd tegen Aston Villa.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.
1 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
5 uur geleden