AZ laat punten liggen bij Excelsior: 1-1
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie puntenverlies geleden in de uitwedstrijd tegen Excelsior. De Rotterdammers maakten in de blessuretijd gelijk tegen de nummer 2 van de Eredivisie: 1-1. AZ blijft wel tweede met een achterstand van 7 punten op koploper PSV.
AZ had in de competitie drie keer op rij gewonnen totdat het vorige week tegen een nederlaag leek aan te lopen. Het thuisduel met NEC moet nog worden uitgespeeld omdat NEC-aanvaller Bas Dost even buiten bewustzijn was en de Nijmegenaren nog een keer naar Alkmaar moeten reizen om de extra tijd van het gestaakte duel uit te spelen. NEC verdedigt op 6 december een 2-1-voorsprong.
De beste kansen voor rust waren voor Excelsior. De Ier Troy Parrott zag doelman Mathew Ryan een kopbal pareren, ook Couhaib Driouech was met het hoofd dicht bij een doelpunt.
Wissels
Met drie wissels probeerde AZ-coach Pascal Jansen het nakende puntenverlies in de 65e minuut te voorkomen. Opnieuw scoorde een Excelsior-speler - ditmaal Lazaros Lamprou - bijna met een kopbal.
Maar het doelpunt viel aan de andere kant, waar invaller Lahdo van dichtbij raakschoot. Het leek de beslissing, maar in de extra tijd was het de Belg Cisse Sandra die met zijn eerste doelpunt voor Excelsior de Rotterdammers alsnog een punt bezorgde.
AZ speelt donderdag in de groepsfase van de Conference League een uitwedstrijd tegen Aston Villa.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
11 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
18 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
20 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden