AZ laat punten liggen bij Excelsior: 1-1
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie puntenverlies geleden in de uitwedstrijd tegen Excelsior. De Rotterdammers maakten in de blessuretijd gelijk tegen de nummer 2 van de Eredivisie: 1-1. AZ blijft wel tweede met een achterstand van 7 punten op koploper PSV.
AZ had in de competitie drie keer op rij gewonnen totdat het vorige week tegen een nederlaag leek aan te lopen. Het thuisduel met NEC moet nog worden uitgespeeld omdat NEC-aanvaller Bas Dost even buiten bewustzijn was en de Nijmegenaren nog een keer naar Alkmaar moeten reizen om de extra tijd van het gestaakte duel uit te spelen. NEC verdedigt op 6 december een 2-1-voorsprong.
De beste kansen voor rust waren voor Excelsior. De Ier Troy Parrott zag doelman Mathew Ryan een kopbal pareren, ook Couhaib Driouech was met het hoofd dicht bij een doelpunt.
Wissels
Met drie wissels probeerde AZ-coach Pascal Jansen het nakende puntenverlies in de 65e minuut te voorkomen. Opnieuw scoorde een Excelsior-speler - ditmaal Lazaros Lamprou - bijna met een kopbal.
Maar het doelpunt viel aan de andere kant, waar invaller Lahdo van dichtbij raakschoot. Het leek de beslissing, maar in de extra tijd was het de Belg Cisse Sandra die met zijn eerste doelpunt voor Excelsior de Rotterdammers alsnog een punt bezorgde.
AZ speelt donderdag in de groepsfase van de Conference League een uitwedstrijd tegen Aston Villa.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.
18 minuten geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ en Almere City FC gaan een samenwerking aan voor de lange termijn. Dat melden de club uit de Eredivisie en de eerstedivisionist op hun websites. Het gaat om een periode van minimaal vier jaar.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse voetballer Nicolás Otamendi is gestopt als international. De 38-jarige verdediger was actief op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, waar hij met zijn land de finale verloor van Spanje. Hij won vier jaar geleden de wereldtitel met Argentinië in Qatar.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Curaçao is in de groepsfase van de Concacaf Nations League gekoppeld aan onder meer Haïti. Dat is het resultaat van de loting in Miami. Beide landen waren deze zomer actief op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Suriname zit in een poule zonder WK-gangers.
7 uur geleden