AZ laat Gudmundsson naar Genoa vertrekken
ALKMAAR (ANP) - Albert Gudmundsson verruilt AZ per direct voor het Italiaanse Genoa. De IJslander tekent bij de club uit de Serie A een meerjarig contract. Zijn overeenkomst in Alkmaar liep aan het einde van het huidige seizoen af.
Gudmundsson kwam in de zomer van 2018 naar AZ, dat hem overnam van PSV. Daarvoor speelde de spelmaker in de jeugdopleiding van sc Heerenveen en KR Reykjavík. Gudmundsson speelde 101 wedstrijden in het eerste elftal van AZ, waarin hij 24 keer tot scoren kwam.
"Albert heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot een nuttige speler", reageert directeur voetbalzaken Max Huiberts op de website van AZ. "Hij is niet voor niets uitgegroeid tot een vast gezicht in het nationale team van IJsland. Echter gezien zijn in de zomer aflopende contract en dat hij niet een onbetwiste basiskracht meer was, hebben we in overleg met Albert besloten om in te gaan op een voor alle partijen interessante aanbieding uit Italië."
AZ meldt verder dat het Richard Sedláček en Sem Dirks laat vertrekken naar VVV-Venlo. De Tsjechische middenvelder is een contract voor 1,5 jaar overeengekomen. Verdediger Dirks maakt het seizoen af op huurbasis in Limburg.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
24 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geleden