AZ laat FC Utrecht kansloos in Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met ruime cijfers van FC Utrecht gewonnen. De Alkmaarders van coach Pascal Jansen versloegen Utrecht met 5-1 en boekten de derde competitiezege op rij. AZ komt door de zege op 12 punten, nog altijd 5 minder dan Utrecht, dat op de derde plaats blijft staan.
Vangelis Pavlidis opende al in de 6e minuut de score voor AZ. Ook Jesper Karlsson en Dani de Wit troffen doel in de eerste helft. De Wit maakte in de tweede helft zijn tweede en Albert Gudmundsson benutte een strafschop. Quinten Timber scoorde nog voor de bezoekers.
Jansen begon met hetzelfde elftal als in de 3-1-zege op Cambuur. Bij Utrecht mocht Mimoun Mahi starten, maar de aanvaller moest vroeg geblesseerd van het veld. De bezoekers stonden toen al met 2-0 achter. Gudmundsson legde na een goede pass van Jordy Clasie af op Pavlidis die de 1-0 kon binnentikken. Vijf minuten later scoorde Karlsson, waarbij doelman Maarten Paes de bal door zijn handen liet glippen.
De Wit kon nog in de eerste helft geheel vrij de derde treffer binnenkoppen en profiteerde ook in de tweede helft van de ruimte die de Utrecht-defensie liet voor zijn tweede. AZ deed het in de slotfase rustig aan, mede met het oog op de uitwedstrijd in de Conference League van donderdag tegen het Roemeense Cluj. Gudmundsson scoorde nog uit een strafschop en invaller Timber maakte in de slotminuut zijn eerste competitietreffer voor Utrecht.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
3 uur geleden