Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ laat FC Utrecht kansloos in Alkmaar

AZ laat FC Utrecht kansloos in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met ruime cijfers van FC Utrecht gewonnen. De Alkmaarders van coach Pascal Jansen versloegen Utrecht met 5-1 en boekten de derde competitiezege op rij. AZ komt door de zege op 12 punten, nog altijd 5 minder dan Utrecht, dat op de derde plaats blijft staan.

Vangelis Pavlidis opende al in de 6e minuut de score voor AZ. Ook Jesper Karlsson en Dani de Wit troffen doel in de eerste helft. De Wit maakte in de tweede helft zijn tweede en Albert Gudmundsson benutte een strafschop. Quinten Timber scoorde nog voor de bezoekers.

Jansen begon met hetzelfde elftal als in de 3-1-zege op Cambuur. Bij Utrecht mocht Mimoun Mahi starten, maar de aanvaller moest vroeg geblesseerd van het veld. De bezoekers stonden toen al met 2-0 achter. Gudmundsson legde na een goede pass van Jordy Clasie af op Pavlidis die de 1-0 kon binnentikken. Vijf minuten later scoorde Karlsson, waarbij doelman Maarten Paes de bal door zijn handen liet glippen.

De Wit kon nog in de eerste helft geheel vrij de derde treffer binnenkoppen en profiteerde ook in de tweede helft van de ruimte die de Utrecht-defensie liet voor zijn tweede. AZ deed het in de slotfase rustig aan, mede met het oog op de uitwedstrijd in de Conference League van donderdag tegen het Roemeense Cluj. Gudmundsson scoorde nog uit een strafschop en invaller Timber maakte in de slotminuut zijn eerste competitietreffer voor Utrecht.

Meer uit Voetbal

Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

2 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

3 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

3 uur geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

5 uur geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

10 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

14 uur geleden