AZ laat FC Utrecht kansloos in Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met ruime cijfers van FC Utrecht gewonnen. De Alkmaarders van coach Pascal Jansen versloegen Utrecht met 5-1 en boekten de derde competitiezege op rij. AZ komt door de zege op 12 punten, nog altijd 5 minder dan Utrecht, dat op de derde plaats blijft staan.
Vangelis Pavlidis opende al in de 6e minuut de score voor AZ. Ook Jesper Karlsson en Dani de Wit troffen doel in de eerste helft. De Wit maakte in de tweede helft zijn tweede en Albert Gudmundsson benutte een strafschop. Quinten Timber scoorde nog voor de bezoekers.
Jansen begon met hetzelfde elftal als in de 3-1-zege op Cambuur. Bij Utrecht mocht Mimoun Mahi starten, maar de aanvaller moest vroeg geblesseerd van het veld. De bezoekers stonden toen al met 2-0 achter. Gudmundsson legde na een goede pass van Jordy Clasie af op Pavlidis die de 1-0 kon binnentikken. Vijf minuten later scoorde Karlsson, waarbij doelman Maarten Paes de bal door zijn handen liet glippen.
De Wit kon nog in de eerste helft geheel vrij de derde treffer binnenkoppen en profiteerde ook in de tweede helft van de ruimte die de Utrecht-defensie liet voor zijn tweede. AZ deed het in de slotfase rustig aan, mede met het oog op de uitwedstrijd in de Conference League van donderdag tegen het Roemeense Cluj. Gudmundsson scoorde nog uit een strafschop en invaller Timber maakte in de slotminuut zijn eerste competitietreffer voor Utrecht.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
5 uur geleden