Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ laat FC Utrecht kansloos in Alkmaar

AZ laat FC Utrecht kansloos in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met ruime cijfers van FC Utrecht gewonnen. De Alkmaarders van coach Pascal Jansen versloegen Utrecht met 5-1 en boekten de derde competitiezege op rij. AZ komt door de zege op 12 punten, nog altijd 5 minder dan Utrecht, dat op de derde plaats blijft staan.

Vangelis Pavlidis opende al in de 6e minuut de score voor AZ. Ook Jesper Karlsson en Dani de Wit troffen doel in de eerste helft. De Wit maakte in de tweede helft zijn tweede en Albert Gudmundsson benutte een strafschop. Quinten Timber scoorde nog voor de bezoekers.

Jansen begon met hetzelfde elftal als in de 3-1-zege op Cambuur. Bij Utrecht mocht Mimoun Mahi starten, maar de aanvaller moest vroeg geblesseerd van het veld. De bezoekers stonden toen al met 2-0 achter. Gudmundsson legde na een goede pass van Jordy Clasie af op Pavlidis die de 1-0 kon binnentikken. Vijf minuten later scoorde Karlsson, waarbij doelman Maarten Paes de bal door zijn handen liet glippen.

De Wit kon nog in de eerste helft geheel vrij de derde treffer binnenkoppen en profiteerde ook in de tweede helft van de ruimte die de Utrecht-defensie liet voor zijn tweede. AZ deed het in de slotfase rustig aan, mede met het oog op de uitwedstrijd in de Conference League van donderdag tegen het Roemeense Cluj. Gudmundsson scoorde nog uit een strafschop en invaller Timber maakte in de slotminuut zijn eerste competitietreffer voor Utrecht.

Meer uit Voetbal

Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

3 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

7 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

7 uur geleden
Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabiƫ (0-2).

20 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

21 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

21 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

1 dag geleden