Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ kondigt maatregelen aan na rellen na duel met West Ham United

AZ kondigt maatregelen aan na rellen na duel met West Ham United

ALKMAAR (ANP) - Algemeen directeur Robert Eenhoorn van AZ benadrukt dat de ongeregeldheden na afloop van het duel tussen zijn club en West Ham United van donderdagavond niet onbestraft blijven. "Dit gaat zeker consequenties hebben", stelt hij. "Maar we willen eerst alle feiten en informatie op een rijtje hebben. We laten dit niet over onze kant gaan. Als we alle informatie hebben verzameld, dan gaan we op verschillende manieren reageren. Maar ik ga daar nu nog niet op vooruitlopen."

AZ gaat volgende week in gesprek met de burgemeester en politie van Alkmaar en het Openbaar Ministerie. De club bestudeert op dit moment beelden van de ongeregeldheden. De politie heeft vrijdagmiddag nog geen aanhoudingen verricht.

"Wat er is gebeurd, dat gaat alle perken te buiten", stelt AZ in een statement dat de club vrijdagmiddag op de website heeft geplaatst. "De club biedt nogmaals oprechte excuses aan richting West Ham United en alle duizenden goedwillende fans van AZ die eveneens hinder hebben ondervonden van het wangedrag."

Passende maatregelen

"Dat er dingen beter moeten, is duidelijk", stelt AZ. "De club gaat er samen met de betrokken instanties alles aan doen deze personen te achterhalen en passende maatregelen te treffen."

Fans van AZ forceerden na de door hun club verloren wedstrijd (0-1) een hek van een tribune achter het doel. Vervolgens bestormden ze de hoofdtribune, waar fans van West Ham United de overwinning en plaats in de finale van de Conference League vierden.

Voorwaardelijke straf

Er werden flinke klappen uitgedeeld. Enkele spelers van de bezoekers uit Londen, onder wie aanvoerder Declan Rice, sprongen over de boarding om hun supporters en aanwezige familieleden te helpen. Vorige week werden familieleden van AZ in het stadion van West Ham belaagd toen ze juichten na een doelpunt van hun club.

AZ heeft nog een voorwaardelijke straf lopen als gevolg van problemen rond eerdere Europese duels. Bij een volgend incident zou de club een aantal vakken achter een van de doelen moeten vrijhouden. Mogelijk wordt de club nu zwaarder gestraft. De strafcommissie van de UEFA buigt zich over de rellen als het in het bezit is van de informatie van waarnemers die bij het duel aanwezig waren.

Burgemeester Anja Schouten van Alkmaar laat in een statement weten de bestorming te hebben gezien. "Een belachelijke actie waar ik van ben geschrokken", zegt ze. "Het was een dieptriest einde van een spannende en mooie voetbalavond. Dit vertoonde gedrag is belachelijk en moeten we met zijn allen sterk afkeuren."

Meer uit Voetbal

Voetballer Kitolano verruilt Sparta voor CL-verrassing Bodø/Glimt

ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Joshua Kitolano van Sparta Rotterdam keert terug naar Noorwegen. De in Congo geboren Noor tekent een contract per 1 juli bij FK Bodø/Glimt, dat dit jaar indruk maakte in de Champions League.

24 minuten geleden
Vermoeide Messi voortijdig naar de kant bij Inter Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.

1 uur geleden
Depay maakt rentree twee dagen voor bekendmaking WK-selectie

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.

1 uur geleden
Conte vertrekt na twee jaar als coach van Napoli

NAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.

3 uur geleden
Sparta stelt trainer Meijer aan als opvolger Steijn

ROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.

4 uur geleden
Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

14 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

17 uur geleden