Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ kondigt maatregelen aan na rellen na duel met West Ham United

AZ kondigt maatregelen aan na rellen na duel met West Ham United

ALKMAAR (ANP) - Algemeen directeur Robert Eenhoorn van AZ benadrukt dat de ongeregeldheden na afloop van het duel tussen zijn club en West Ham United van donderdagavond niet onbestraft blijven. "Dit gaat zeker consequenties hebben", stelt hij. "Maar we willen eerst alle feiten en informatie op een rijtje hebben. We laten dit niet over onze kant gaan. Als we alle informatie hebben verzameld, dan gaan we op verschillende manieren reageren. Maar ik ga daar nu nog niet op vooruitlopen."

AZ gaat volgende week in gesprek met de burgemeester en politie van Alkmaar en het Openbaar Ministerie. De club bestudeert op dit moment beelden van de ongeregeldheden. De politie heeft vrijdagmiddag nog geen aanhoudingen verricht.

"Wat er is gebeurd, dat gaat alle perken te buiten", stelt AZ in een statement dat de club vrijdagmiddag op de website heeft geplaatst. "De club biedt nogmaals oprechte excuses aan richting West Ham United en alle duizenden goedwillende fans van AZ die eveneens hinder hebben ondervonden van het wangedrag."

Passende maatregelen

"Dat er dingen beter moeten, is duidelijk", stelt AZ. "De club gaat er samen met de betrokken instanties alles aan doen deze personen te achterhalen en passende maatregelen te treffen."

Fans van AZ forceerden na de door hun club verloren wedstrijd (0-1) een hek van een tribune achter het doel. Vervolgens bestormden ze de hoofdtribune, waar fans van West Ham United de overwinning en plaats in de finale van de Conference League vierden.

Voorwaardelijke straf

Er werden flinke klappen uitgedeeld. Enkele spelers van de bezoekers uit Londen, onder wie aanvoerder Declan Rice, sprongen over de boarding om hun supporters en aanwezige familieleden te helpen. Vorige week werden familieleden van AZ in het stadion van West Ham belaagd toen ze juichten na een doelpunt van hun club.

AZ heeft nog een voorwaardelijke straf lopen als gevolg van problemen rond eerdere Europese duels. Bij een volgend incident zou de club een aantal vakken achter een van de doelen moeten vrijhouden. Mogelijk wordt de club nu zwaarder gestraft. De strafcommissie van de UEFA buigt zich over de rellen als het in het bezit is van de informatie van waarnemers die bij het duel aanwezig waren.

Burgemeester Anja Schouten van Alkmaar laat in een statement weten de bestorming te hebben gezien. "Een belachelijke actie waar ik van ben geschrokken", zegt ze. "Het was een dieptriest einde van een spannende en mooie voetbalavond. Dit vertoonde gedrag is belachelijk en moeten we met zijn allen sterk afkeuren."

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

6 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

6 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

9 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

12 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

13 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

16 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

17 uur geleden