AZ kondigt maatregelen aan na rellen na duel met West Ham United
ALKMAAR (ANP) - Algemeen directeur Robert Eenhoorn van AZ benadrukt dat de ongeregeldheden na afloop van het duel tussen zijn club en West Ham United van donderdagavond niet onbestraft blijven. "Dit gaat zeker consequenties hebben", stelt hij. "Maar we willen eerst alle feiten en informatie op een rijtje hebben. We laten dit niet over onze kant gaan. Als we alle informatie hebben verzameld, dan gaan we op verschillende manieren reageren. Maar ik ga daar nu nog niet op vooruitlopen."
AZ gaat volgende week in gesprek met de burgemeester en politie van Alkmaar en het Openbaar Ministerie. De club bestudeert op dit moment beelden van de ongeregeldheden. De politie heeft vrijdagmiddag nog geen aanhoudingen verricht.
"Wat er is gebeurd, dat gaat alle perken te buiten", stelt AZ in een statement dat de club vrijdagmiddag op de website heeft geplaatst. "De club biedt nogmaals oprechte excuses aan richting West Ham United en alle duizenden goedwillende fans van AZ die eveneens hinder hebben ondervonden van het wangedrag."
Passende maatregelen
"Dat er dingen beter moeten, is duidelijk", stelt AZ. "De club gaat er samen met de betrokken instanties alles aan doen deze personen te achterhalen en passende maatregelen te treffen."
Fans van AZ forceerden na de door hun club verloren wedstrijd (0-1) een hek van een tribune achter het doel. Vervolgens bestormden ze de hoofdtribune, waar fans van West Ham United de overwinning en plaats in de finale van de Conference League vierden.
Voorwaardelijke straf
Er werden flinke klappen uitgedeeld. Enkele spelers van de bezoekers uit Londen, onder wie aanvoerder Declan Rice, sprongen over de boarding om hun supporters en aanwezige familieleden te helpen. Vorige week werden familieleden van AZ in het stadion van West Ham belaagd toen ze juichten na een doelpunt van hun club.
AZ heeft nog een voorwaardelijke straf lopen als gevolg van problemen rond eerdere Europese duels. Bij een volgend incident zou de club een aantal vakken achter een van de doelen moeten vrijhouden. Mogelijk wordt de club nu zwaarder gestraft. De strafcommissie van de UEFA buigt zich over de rellen als het in het bezit is van de informatie van waarnemers die bij het duel aanwezig waren.
Burgemeester Anja Schouten van Alkmaar laat in een statement weten de bestorming te hebben gezien. "Een belachelijke actie waar ik van ben geschrokken", zegt ze. "Het was een dieptriest einde van een spannende en mooie voetbalavond. Dit vertoonde gedrag is belachelijk en moeten we met zijn allen sterk afkeuren."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
5 uur geleden