
AZ komt terug van achterstand en wint van PEC Zwolle
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in een doelpuntrijk duel gewonnen van PEC Zwolle, hoewel de club al na 13 minuten met 2-0 achter stond. Trainer Pascal Jansen zag zijn formatie na een geslaagde inhaalrace in eigen huis winnen met 3-2. AZ pakte daarmee de opgaande lijn weer op, na de enigszins onverwachte nederlaag van vorige week bij FC Groningen.
Binnen een kwartier was er al drie keer gescoord in Alkmaar en in alle gevallen heette de doelpuntenmaker De Wit. Mees de Wit maakte de 0-1 en 0-2, beide keren koppend na een voorzet van Mark Pabai. Dani de Wit antwoordde snel voor AZ, ook met het hoofd, op aangeven van Owen Wijndal.
Nog voor rust maakte AZ gelijk. Nu knikte Vangelis Pavlidis de bal binnen. De Griek deed dat na voorbereidend werk van Jesper Karlsson.
Met zijn tweede van de avond zette Pavlidis AZ meteen na de hervatting op voorsprong. De voorzet kwam van Wijndal, hoewel doelman Kostas Lamprou de bal tussendoor nog even aanraakte. Onder meer Thomas van den Belt was dicht bij de Zwolse gelijkmaker, maar hij zag zijn schot gered door keeper Peter Vindahl Jensen.
PEC Zwolle blijft op de laatste plaats in de Eredivisie staan. Het elftal van coach Art Langeler had een week eerder tegen Heracles Almelo net de eerste overwinning van het seizoen in de competitie behaald. Midweeks was er succes in de beker tegen De Graafschap.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Real Madrid heeft de eerste wedstrijd op het WK voor clubs in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Al-Hilal: 1-1. De wedstrijd was het debuut van de nieuwe coach Xabi Alonso, die ook aankopen Dean Huijsen en Trent Alexander-Arnold liet debuteren.
7 uur geledenNITRA (ANP) - De voetballers van Jong Duitsland en Jong Engeland hebben de kwartfinales van het EK onder 21 jaar bereikt. De Duitsers wonnen het laatste groepsduel met de Engelsen met 2-1, maar door de zege van Jong Tsjechië op Jong Slovenië (2-0) ging Engeland alsnog naar de laatste acht, waarbij Nederland zich eerder op de avond ook schaarde door een 2-0-zege op Oekraïne.
7 uur geledenPRESTOV (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger was tevreden met het optreden van Jong Oranje bij het EK. "We hebben de mensen erop gezet die energie gaven. En die spelers hebben de juiste energie gegeven. Daarin is het geslaagd", zei Reiziger bij Ziggo Sport na de 2-0-zege van Jong Oranje op Jong Oekraïne in Prestov.
10 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tijjani Reijnders heeft een succesvol debuut gemaakt bij Manchester City. De ploeg van coach Pep Guardiola begon het WK voor clubteams met een 2-0-overwinning op Wydad AC uit Casablanca.
10 uur geledenPRESOV (ANP) - Jong Oranje staat in de kwartfinale van het EK. De jonge profvoetballers van bondscoach Michael Reiziger hadden aan een 2-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als nummer 2 van Groep D de laatste acht te bereiken. Jong Oranje speelt zaterdag tegen Jong Portugal (winnaar van Groep C) om een plaats in de halve finales.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische doelman Vitezslav Jaros speelt komend seizoen voor Ajax. De keeper wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Liverpool. De 23-jarige doelman laat via de website van de Amsterdamse club weten dat hij gelooft dat de manier van voetballen van Ajax goed bij hem past.
13 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tijjani Reijnders maakt in de wedstrijd van Manchester City tegen het Marokkaanse Wydad AC op het WK voor clubteams zijn debuut voor de Engelse club. Trainer Pep Guardiola gunt de international, die een week geleden werd overgenomen van AC Milan, een basisplaats.
13 uur geleden