Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ komt terug van achterstand en wint van PEC Zwolle

AZ komt terug van achterstand en wint van PEC Zwolle

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in een doelpuntrijk duel gewonnen van PEC Zwolle, hoewel de club al na 13 minuten met 2-0 achter stond. Trainer Pascal Jansen zag zijn formatie na een geslaagde inhaalrace in eigen huis winnen met 3-2. AZ pakte daarmee de opgaande lijn weer op, na de enigszins onverwachte nederlaag van vorige week bij FC Groningen.

Binnen een kwartier was er al drie keer gescoord in Alkmaar en in alle gevallen heette de doelpuntenmaker De Wit. Mees de Wit maakte de 0-1 en 0-2, beide keren koppend na een voorzet van Mark Pabai. Dani de Wit antwoordde snel voor AZ, ook met het hoofd, op aangeven van Owen Wijndal.

Nog voor rust maakte AZ gelijk. Nu knikte Vangelis Pavlidis de bal binnen. De Griek deed dat na voorbereidend werk van Jesper Karlsson.

Met zijn tweede van de avond zette Pavlidis AZ meteen na de hervatting op voorsprong. De voorzet kwam van Wijndal, hoewel doelman Kostas Lamprou de bal tussendoor nog even aanraakte. Onder meer Thomas van den Belt was dicht bij de Zwolse gelijkmaker, maar hij zag zijn schot gered door keeper Peter Vindahl Jensen.

PEC Zwolle blijft op de laatste plaats in de Eredivisie staan. Het elftal van coach Art Langeler had een week eerder tegen Heracles Almelo net de eerste overwinning van het seizoen in de competitie behaald. Midweeks was er succes in de beker tegen De Graafschap.

Meer uit Voetbal

Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

59 minuten geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

1 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

1 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

1 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

3 uur geleden
Ook spits Miedema mist oefenduel van voetbalsters met Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.

3 uur geleden
Bouziane voor het eerst in de basis bij AZ tegen Iers Shelbourne

ALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.

4 uur geleden