Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ klopt tiental NAC Breda met late treffer

AZ klopt tiental NAC Breda met late treffer

BREDA (ANP) - AZ heeft bij NAC Breda de tweede competitiezege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Maarten Martens won met 1-0 van de Brabanders, die de hele tweede helft met tien man moesten spelen na een rode kaart voor Sydney van Hooijdonk.

Sven Mijnans maakte in de slotfase van de tweede helft het doelpunt voor AZ, dat na drie wedstrijden op 7 punten staat. NAC blijft op 3 punten staan.

AZ had zich afgelopen donderdag door een ruime zege op Levski Sofia gekwalificeerd voor de Conference League. Net als in die wedstrijd ontbrak spits Troy Parrott tegen NAC. AZ kreeg in de eerste helft wel mogelijkheden, maar de thuisploeg werd in de loop van de eerste helft sterker, met kansen voor Kamal Sowah en Boy Kemper. Door een overtreding van Van Hooijdonk op Wouter Goes stond de thuisploeg nog voor het einde van de eerste helft met tien man.

Strafschop

De bezoekers zetten NAC onder druk in de tweede helft, maar lieten de thuisploeg er af en toe ook gevaarlijk uitkomen. Door een overtreding van Ibrahim Sadiq op Kemper kreeg NAC na ingrijpen van de VAR een strafschop. Charles-Andreas Brym schoot echter hoog over.

Bij AZ verzuimden Kees Smit, Isak Jensen en invaller Weslley Patati te scoren. In de 89e minuut schoot de ingevallen Mijnans na goed terugleggen van de debuterende Matej Sin AZ alsnog op 1-0.

Meer uit Voetbal

Bestuurlijke ontmoeting KNVB en Marokkaanse bond in Monterrey

MONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.

55 minuten geleden
Koeman verwacht dat Oranje tegen Marokko minder kansen weggeeft

GUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."

3 uur geleden
Van Dijk verwacht dat stadion ook in Mexico oranje kleurt

GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.

5 uur geleden
Koeman: Gakpo is klaar om tegen Marokko te spelen

GUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.

5 uur geleden
Makkelie leidt op WK knock-outduel tussen Frankrijk en Zweden

EAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.

5 uur geleden
Voetballers Iran keren een illusie armer terug naar geboorteland

TIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.

6 uur geleden
Marokkaanse bondscoach: ons plan niet alleen op Brobbey gericht

GUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.

7 uur geleden