Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ klopt Sparta (2-3) en meldt zich bij koplopers

AZ klopt Sparta (2-3) en meldt zich bij koplopers

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft zondag de eerste uitwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Alkmaarders waren in een doelpuntrijk duel net wat sterker dan Sparta Rotterdam: 2-3. AZ versloeg een week eerder Go Ahead Eagles met 2-0 en is na twee speelronden, net als Ajax, PSV, Excelsior en FC Twente, nog zonder puntenverlies.

Sparta begon, onder toeziend oog van bondscoach Louis van Gaal, goed aan de wedstrijd en kwam al na 8 seconden op voorsprong. Na een dieptepass van Younes Namli omspeelde Vito van Crooij keeper Hobie Verhulst, waarna hij de bal in het doel schoof. De treffer betekende een evenaring van het snelste doelpunt ooit, in maart 1982 gemaakt door toenmalig NAC-speler Koos Waslander.

Het duurde tot het einde van de eerste helft voordat AZ langszij kwam. Na een overtreding van verdediger Bart Vriends op Vangelis Pavlidis benutte Pavlidis zelf de strafschop: 1-1.

Pavlidis stond in de 57e minuut ook aan de basis van de tweede Alkmaarse treffer. De Griek kopte de bal, na een voorzet vanaf de linkerkant, door. Dani de Wit schoot de bal vervolgens hoog in het dak van het doel: 1-2.

Het antwoord van Sparta liet maar 2 minuten op zich wachten. Bij een steekpass op Van Crooij liet linkerverdediger Milos Kerkez zich verrassen: 2-2. De 18-jarige Hongaar herstelde zijn fout door in de 65e minuut de 2-3 binnen te schieten.

Meer uit Voetbal

Israëlische voetballer Abed verruilt Jong PSV voor Levante

EINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.

26 minuten geleden
Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

11 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

11 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

13 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

15 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

16 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

23 uur geleden