AZ klopt Sparta (2-3) en meldt zich bij koplopers
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft zondag de eerste uitwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Alkmaarders waren in een doelpuntrijk duel net wat sterker dan Sparta Rotterdam: 2-3. AZ versloeg een week eerder Go Ahead Eagles met 2-0 en is na twee speelronden, net als Ajax, PSV, Excelsior en FC Twente, nog zonder puntenverlies.
Sparta begon, onder toeziend oog van bondscoach Louis van Gaal, goed aan de wedstrijd en kwam al na 8 seconden op voorsprong. Na een dieptepass van Younes Namli omspeelde Vito van Crooij keeper Hobie Verhulst, waarna hij de bal in het doel schoof. De treffer betekende een evenaring van het snelste doelpunt ooit, in maart 1982 gemaakt door toenmalig NAC-speler Koos Waslander.
Het duurde tot het einde van de eerste helft voordat AZ langszij kwam. Na een overtreding van verdediger Bart Vriends op Vangelis Pavlidis benutte Pavlidis zelf de strafschop: 1-1.
Pavlidis stond in de 57e minuut ook aan de basis van de tweede Alkmaarse treffer. De Griek kopte de bal, na een voorzet vanaf de linkerkant, door. Dani de Wit schoot de bal vervolgens hoog in het dak van het doel: 1-2.
Het antwoord van Sparta liet maar 2 minuten op zich wachten. Bij een steekpass op Van Crooij liet linkerverdediger Milos Kerkez zich verrassen: 2-2. De 18-jarige Hongaar herstelde zijn fout door in de 65e minuut de 2-3 binnen te schieten.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
7 uur geleden