Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ klopt Sparta (2-3) en meldt zich bij koplopers

AZ klopt Sparta (2-3) en meldt zich bij koplopers

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft zondag de eerste uitwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Alkmaarders waren in een doelpuntrijk duel net wat sterker dan Sparta Rotterdam: 2-3. AZ versloeg een week eerder Go Ahead Eagles met 2-0 en is na twee speelronden, net als Ajax, PSV, Excelsior en FC Twente, nog zonder puntenverlies.

Sparta begon, onder toeziend oog van bondscoach Louis van Gaal, goed aan de wedstrijd en kwam al na 8 seconden op voorsprong. Na een dieptepass van Younes Namli omspeelde Vito van Crooij keeper Hobie Verhulst, waarna hij de bal in het doel schoof. De treffer betekende een evenaring van het snelste doelpunt ooit, in maart 1982 gemaakt door toenmalig NAC-speler Koos Waslander.

Het duurde tot het einde van de eerste helft voordat AZ langszij kwam. Na een overtreding van verdediger Bart Vriends op Vangelis Pavlidis benutte Pavlidis zelf de strafschop: 1-1.

Pavlidis stond in de 57e minuut ook aan de basis van de tweede Alkmaarse treffer. De Griek kopte de bal, na een voorzet vanaf de linkerkant, door. Dani de Wit schoot de bal vervolgens hoog in het dak van het doel: 1-2.

Het antwoord van Sparta liet maar 2 minuten op zich wachten. Bij een steekpass op Van Crooij liet linkerverdediger Milos Kerkez zich verrassen: 2-2. De 18-jarige Hongaar herstelde zijn fout door in de 65e minuut de 2-3 binnen te schieten.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

3 minuten geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

4 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

4 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

5 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

7 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

8 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

8 uur geleden