AZ klopt Sparta (2-3) en meldt zich bij koplopers
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft zondag de eerste uitwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Alkmaarders waren in een doelpuntrijk duel net wat sterker dan Sparta Rotterdam: 2-3. AZ versloeg een week eerder Go Ahead Eagles met 2-0 en is na twee speelronden, net als Ajax, PSV, Excelsior en FC Twente, nog zonder puntenverlies.
Sparta begon, onder toeziend oog van bondscoach Louis van Gaal, goed aan de wedstrijd en kwam al na 8 seconden op voorsprong. Na een dieptepass van Younes Namli omspeelde Vito van Crooij keeper Hobie Verhulst, waarna hij de bal in het doel schoof. De treffer betekende een evenaring van het snelste doelpunt ooit, in maart 1982 gemaakt door toenmalig NAC-speler Koos Waslander.
Het duurde tot het einde van de eerste helft voordat AZ langszij kwam. Na een overtreding van verdediger Bart Vriends op Vangelis Pavlidis benutte Pavlidis zelf de strafschop: 1-1.
Pavlidis stond in de 57e minuut ook aan de basis van de tweede Alkmaarse treffer. De Griek kopte de bal, na een voorzet vanaf de linkerkant, door. Dani de Wit schoot de bal vervolgens hoog in het dak van het doel: 1-2.
Het antwoord van Sparta liet maar 2 minuten op zich wachten. Bij een steekpass op Van Crooij liet linkerverdediger Milos Kerkez zich verrassen: 2-2. De 18-jarige Hongaar herstelde zijn fout door in de 65e minuut de 2-3 binnen te schieten.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
28 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
17 uur geleden