Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ klopt Sparta (2-3) en meldt zich bij koplopers

AZ klopt Sparta (2-3) en meldt zich bij koplopers

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft zondag de eerste uitwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Alkmaarders waren in een doelpuntrijk duel net wat sterker dan Sparta Rotterdam: 2-3. AZ versloeg een week eerder Go Ahead Eagles met 2-0 en is na twee speelronden, net als Ajax, PSV, Excelsior en FC Twente, nog zonder puntenverlies.

Sparta begon, onder toeziend oog van bondscoach Louis van Gaal, goed aan de wedstrijd en kwam al na 8 seconden op voorsprong. Na een dieptepass van Younes Namli omspeelde Vito van Crooij keeper Hobie Verhulst, waarna hij de bal in het doel schoof. De treffer betekende een evenaring van het snelste doelpunt ooit, in maart 1982 gemaakt door toenmalig NAC-speler Koos Waslander.

Het duurde tot het einde van de eerste helft voordat AZ langszij kwam. Na een overtreding van verdediger Bart Vriends op Vangelis Pavlidis benutte Pavlidis zelf de strafschop: 1-1.

Pavlidis stond in de 57e minuut ook aan de basis van de tweede Alkmaarse treffer. De Griek kopte de bal, na een voorzet vanaf de linkerkant, door. Dani de Wit schoot de bal vervolgens hoog in het dak van het doel: 1-2.

Het antwoord van Sparta liet maar 2 minuten op zich wachten. Bij een steekpass op Van Crooij liet linkerverdediger Milos Kerkez zich verrassen: 2-2. De 18-jarige Hongaar herstelde zijn fout door in de 65e minuut de 2-3 binnen te schieten.

Meer uit Voetbal

FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

23 minuten geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.

25 minuten geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

3 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

6 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

21 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

21 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

21 uur geleden