AZ klopt RKC met 4-0 en komt in punten naast koploper Ajax
ALKMAAR (ANP) - AZ is vrijdag in de eredivisie in punten op gelijke hoogte gekomen met koploper Ajax. De Alkmaarders waren in eigen stadion met 4-0 te sterk voor hekkensluiter RKC Waalwijk, dat in steeds grotere degradatieproblemen komt. Ajax kan zondag in de Johan Cruijff ArenA tegen PSV weer afstand nemen van AZ.
Oussama Idrissi maakte vrijdag het eerste en derde doelpunt voor AZ. Vooral de tweede treffer van de Marokkaan, een hard schot in de bovenhoek, was fraai. De twee andere aanvallers van AZ, Myron Boadu en Calvin Stengs, scoorden ook.
Boadu is nu met dertien doelpunten topscorer van de eredivisie. Idrissi staat na vrijdag op twaalf treffers.
AZ speelt volgende week zondag de thuiswedstrijd tegen Feyenoord, dat onder leiding van coach Dick Advocaat is opgeklommen naar de derde plaats.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
1 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
20 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
21 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
23 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
23 uur geleden