
AZ klopt FC Twente en neemt vijfde plaats in Eredivisie over
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de strijd om de vijfde plaats in de Eredivisie gewonnen. De Alkmaarders wonnen op eigen veld met 1-0 van FC Twente en ruilen op de ranglijst van positie met de Enschedeërs die nu als nummer 6 de korte winterstop ingaan.
Het enige doelpunt viel in de 48e minuut. Twente-doelman Lars Unnerstall kon een schot van Ruben van Bommel met moeite keren, in de rebound kopte Troy Parrott raak.
AZ begon het duel voortvarend. Sven Mijnans had de openingstreffer kunnen maken, maar zijn inzet werd door Twente-middenvelder Michal Sadilek van de lijn gehaald. FC Twente zette er in aanvallend opzicht niet al te veel tegenover. De eerste kans deed zich pas na ruim twintig minuten voor: het schot van Ricky van Wolfswinkel was te slap om AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro te verontrusten.
Virus
AZ was met een serie van vier overwinningen aan het duel begonnen. De Alkmaarders kenden in de voorbereiding wat zorgen vanwege een virus, maar de meeste spelers waren op tijd hersteld. Trainer Maarten Martens kon geen beroep doen op Kees Smit, Ibrahim Sadiq en Kristijan Belic. Bij Twente zat Sam Lammers op de bank.
AZ kwam kort na rust dankzij de Ier Parrott op voorsprong. Ernest Poku schoot na ruim een uur net over het doel van Unnerstall, die niet veel later een schot van Van Bommel met de vuisten pareerde. Twente-trainer Joseph Oosting bracht twintig minuten voor tijd Lammers. Van Wolfswinkel verscheen kort voor tijd vrij voor het AZ-doel, maar AZ-aanvoerder Jordy Clasie voorkwam met een sliding dat de Twente-spits kon uithalen.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Dries Mertens heeft op aparte wijze het einde van zijn voetbalcarrière bekendgemaakt. De voormalige Belgische international deed dat in een videoboodschap aan Marek Hamsik, zijn Slowaakse oud-ploeggenoot bij Napoli.
7 uur geledenATLANTA (ANP) - Manchester City heeft zich verzekerd van een plek in de achtste finales van het WK voor clubteams door met 6-0 te winnen van Al-Ain. Ilkay Gündogan scoorde twee keer voor de Engelse club. De overige treffers kwamen op naam van Rayan Cherki, Claudio Echeverri, Oscar Bobb en Erling Haaland.
9 uur geledenSEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).
1 dag geleden