Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ kijkt uit naar topduel in De Kuip met Feyenoord

AZ kijkt uit naar topduel in De Kuip met Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - AZ kijkt uit naar het topduel met Feyenoord, zaterdagavond in Rotterdam. Dat zei de Alkmaarse trainer Pascal Jansen in aanloop naar de ontmoeting in De Kuip. "Het kan in alle opzichten een mooie 'clash' worden tussen twee ploegen die elkaar niet veel ontlopen", aldus Jansen. Feyenoord is de koploper in de Eredivisie, met vooralsnog 2 punten voorsprong op AZ.

Wat Jansen verwacht? Een goed Feyenoord onder meer. "Zij hebben aangetoond zeer aanvallend te kunnen spelen en druk te kunnen zetten op de tegenstander. Daar moeten we op voorbereid zijn. Ik denk dat Feyenoord in een behoorlijke fase verkeert. Ze hebben de laatste weken tegen sterke tegenstanders wel wat neergezet en zijn door in de beker. Het is een goede ploeg, een goede selectie."

Maar ook AZ lijkt er klaar voor. De laatste wedstrijd van de Alkmaarders, een week geleden, werd tegen Excelsior ruim (5-0) gewonnen. "Dat geeft natuurlijk vertrouwen", zegt Jansen. "Belangrijk voor ons was dat het in alle facetten goed ging. Aanvallend en verdedigend. Daarnaast hebben we mooie goals gemaakt. Dat alles stemt me tot tevredenheid. We hebben veel van wat we kunnen ook echt laten zien op het veld. Dat moeten we vooral meenemen naar de volgende wedstrijd."

Vanzelfsprekend waren er volgens de trainer van AZ ook verbeterpunten. "Daar werken we aan en de goede dingen moeten we vasthouden. Maar de meeste zaken zijn goed verlopen, ook met onze nieuwe jongens. We hebben na het laatste duel even kunnen bijtanken, zijn daarna weer goed gaan trainen en nu zijn we klaar voor de komende wedstrijd."

Meer uit Voetbal

Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

9 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

9 uur geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

15 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

17 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

17 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

17 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

18 uur geleden