AZ kijkt uit naar topduel in De Kuip met Feyenoord
ALKMAAR (ANP) - AZ kijkt uit naar het topduel met Feyenoord, zaterdagavond in Rotterdam. Dat zei de Alkmaarse trainer Pascal Jansen in aanloop naar de ontmoeting in De Kuip. "Het kan in alle opzichten een mooie 'clash' worden tussen twee ploegen die elkaar niet veel ontlopen", aldus Jansen. Feyenoord is de koploper in de Eredivisie, met vooralsnog 2 punten voorsprong op AZ.
Wat Jansen verwacht? Een goed Feyenoord onder meer. "Zij hebben aangetoond zeer aanvallend te kunnen spelen en druk te kunnen zetten op de tegenstander. Daar moeten we op voorbereid zijn. Ik denk dat Feyenoord in een behoorlijke fase verkeert. Ze hebben de laatste weken tegen sterke tegenstanders wel wat neergezet en zijn door in de beker. Het is een goede ploeg, een goede selectie."
Maar ook AZ lijkt er klaar voor. De laatste wedstrijd van de Alkmaarders, een week geleden, werd tegen Excelsior ruim (5-0) gewonnen. "Dat geeft natuurlijk vertrouwen", zegt Jansen. "Belangrijk voor ons was dat het in alle facetten goed ging. Aanvallend en verdedigend. Daarnaast hebben we mooie goals gemaakt. Dat alles stemt me tot tevredenheid. We hebben veel van wat we kunnen ook echt laten zien op het veld. Dat moeten we vooral meenemen naar de volgende wedstrijd."
Vanzelfsprekend waren er volgens de trainer van AZ ook verbeterpunten. "Daar werken we aan en de goede dingen moeten we vasthouden. Maar de meeste zaken zijn goed verlopen, ook met onze nieuwe jongens. We hebben na het laatste duel even kunnen bijtanken, zijn daarna weer goed gaan trainen en nu zijn we klaar voor de komende wedstrijd."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
2 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
9 uur geleden