AZ kijkt uit naar eerste officiële duel na ruim vijf maanden
ALKMAAR (ANP) - Eindelijk, dacht trainer trainer Arne Slot toen hij naar het stadion van AZ voor de laatste training in de aanloop naar de ontmoeting met Viktoria Plzen wandelde. "Na ruim vijf maanden mogen we woensdag weer een officiële wedstrijd voetballen", vertelde hij even later. "We hebben er ongelooflijk veel zin in. Ons hoef je niet te motiveren."
Bij AZ kijken ze uit naar de eerste hindernis op weg naar een lange weg richting de groepsfase van de Champions League. Bij een goede afloop van het duel met de nummer 2 van het afgelopen seizoen in Tsjechië volgt een confrontatie in de derde voorronde en mogelijk daarna nog een allesbeslissende wedstrijd in de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi. Als AZ verliest van Viktoria Plzen dan strijdt het verder in de derde voorronde van de minder prestigieuze Europa League.
Alle wedstrijden in de voorronden van de Europese toernooien worden in één ontmoeting beslist. Toeschouwers zijn niet welkom, om thuisduels enigszins te voorkomen. Een beperkt aantal vertegenwoordigers van de media is wel welkom, met mondkapje en nadat ze hun temperatuur hebben laten meten. "Natuurlijk is het jammer dat onze supporters er niet zijn", zei Slot. "Maar dat is het nieuwe normaal. Daar zijn we inmiddels een beetje aan gewend. We zijn al blij dat we weer mogen voetballen."
Slechte voorbereiding
Als je naar de uitslagen van AZ in de voorbereiding kijkt, dan zou je het gevoel kunnen krijgen dat de tweevoudig landskampioen niet klaar is voor het duel met Viktoria Plzen. AZ won in de voorbereiding alleen van Lille OSC (2-1). Telstar hield de nummer 2 van het afgebroken seizoen in de eredivisie op 1-1. AZ verloor de oefenduels met Racing Genk (0-1), FC Utrecht (0-1), PEC Zwolle (0-1) en AS Monaco (0-2).
"Maar we hebben voldoende zelfvertrouwen", zei Slot. "We hebben een fantastisch seizoen achter de rug en ik heb in die oefenwedstrijden zeker veel goede dingen gezien. Wel zie ik dingen die beter moeten. We moeten meer kansen creëren en het is ook niet goed dat 8 van de laatste 20 tegentreffers na een hoekschop zijn gemaakt."
Calvin Stengs maakt deel uit van de selectie voor het duel met Viktoria Plzen. De behendige aanvaller miste alle duels in de voorbereiding vanwege een spierblessure. Toch wilde coach Slot niet helemaal uitsluiten dat hij na ruim vijf maanden zonder een wedstrijd te hebben gespeeld aan de aftrap verschijnt. Ook Ron Vlaar is weer fit maar start waarschijnlijk op de bank.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
3 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
21 uur geleden