Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ kijkt uit naar eerste officiële duel na ruim vijf maanden

AZ kijkt uit naar eerste officiële duel na ruim vijf maanden

ALKMAAR (ANP) - Eindelijk, dacht trainer trainer Arne Slot toen hij naar het stadion van AZ voor de laatste training in de aanloop naar de ontmoeting met Viktoria Plzen wandelde. "Na ruim vijf maanden mogen we woensdag weer een officiële wedstrijd voetballen", vertelde hij even later. "We hebben er ongelooflijk veel zin in. Ons hoef je niet te motiveren."

Bij AZ kijken ze uit naar de eerste hindernis op weg naar een lange weg richting de groepsfase van de Champions League. Bij een goede afloop van het duel met de nummer 2 van het afgelopen seizoen in Tsjechië volgt een confrontatie in de derde voorronde en mogelijk daarna nog een allesbeslissende wedstrijd in de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi. Als AZ verliest van Viktoria Plzen dan strijdt het verder in de derde voorronde van de minder prestigieuze Europa League.

Alle wedstrijden in de voorronden van de Europese toernooien worden in één ontmoeting beslist. Toeschouwers zijn niet welkom, om thuisduels enigszins te voorkomen. Een beperkt aantal vertegenwoordigers van de media is wel welkom, met mondkapje en nadat ze hun temperatuur hebben laten meten. "Natuurlijk is het jammer dat onze supporters er niet zijn", zei Slot. "Maar dat is het nieuwe normaal. Daar zijn we inmiddels een beetje aan gewend. We zijn al blij dat we weer mogen voetballen."

Slechte voorbereiding

Als je naar de uitslagen van AZ in de voorbereiding kijkt, dan zou je het gevoel kunnen krijgen dat de tweevoudig landskampioen niet klaar is voor het duel met Viktoria Plzen. AZ won in de voorbereiding alleen van Lille OSC (2-1). Telstar hield de nummer 2 van het afgebroken seizoen in de eredivisie op 1-1. AZ verloor de oefenduels met Racing Genk (0-1), FC Utrecht (0-1), PEC Zwolle (0-1) en AS Monaco (0-2).

"Maar we hebben voldoende zelfvertrouwen", zei Slot. "We hebben een fantastisch seizoen achter de rug en ik heb in die oefenwedstrijden zeker veel goede dingen gezien. Wel zie ik dingen die beter moeten. We moeten meer kansen creëren en het is ook niet goed dat 8 van de laatste 20 tegentreffers na een hoekschop zijn gemaakt."

Calvin Stengs maakt deel uit van de selectie voor het duel met Viktoria Plzen. De behendige aanvaller miste alle duels in de voorbereiding vanwege een spierblessure. Toch wilde coach Slot niet helemaal uitsluiten dat hij na ruim vijf maanden zonder een wedstrijd te hebben gespeeld aan de aftrap verschijnt. Ook Ron Vlaar is weer fit maar start waarschijnlijk op de bank.

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

5 minuten geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

2 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

4 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

4 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

4 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

4 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

6 uur geleden