Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ is zo goed als zeker van plek in groepsfase Conference League

AZ is zo goed als zeker van plek in groepsfase Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ mag zich al een beetje opmaken voor een plaats in de groepsfase van de Conference League. De club uit Alkmaar won het thuisduel met het Portugese Gil Vicente in de play-offs van de voorronden met 4-0. De return is komende donderdag in Portugal.

Dani de Wit, Mayckel Lahdo, Vangelis Pavlidis en Mees de Wit maakten de doelpunten voor AZ. De thuisploeg miste met Jesper Karlsson, Jens Odgaard en de van Vitesse overgekomen Riechedly Bazoer drie belangrijke spelers.

"Wij gaan Europa in", zongen veel supporters van AZ in het stadion. Hun club is goed aan het seizoen begonnen, AZ is na twee competitieduels in de Eredivisie ook nog zonder puntenverlies.

De Wit

De Wit opende in de 24e minuut de score voor AZ, op aangeven van Milos Kerkez. De thuisploeg kreeg het lastiger in de openingsfase van de tweede helft. Maar AZ was na een uur wel weer dichtbij de 2-0. Tijjani Reijnders stuitte echter op Andrew da Silva Ventura, de Braziliaanse doelman van Gil Vincente.

De ingevallen Lahdo tekende in de 78e minuut alsnog voor 2-0. De Zweed brak met zijn doelpunt het verzet van Gil Vicente. Pavlidis en de ingevallen Mees de Wit lieten de score in de slotfase verder oplopen.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

2 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

2 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

4 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

4 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

4 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

4 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

4 uur geleden