AZ is zo goed als zeker van plek in groepsfase Conference League
ALKMAAR (ANP) - AZ mag zich al een beetje opmaken voor een plaats in de groepsfase van de Conference League. De club uit Alkmaar won het thuisduel met het Portugese Gil Vicente in de play-offs van de voorronden met 4-0. De return is komende donderdag in Portugal.
Dani de Wit, Mayckel Lahdo, Vangelis Pavlidis en Mees de Wit maakten de doelpunten voor AZ. De thuisploeg miste met Jesper Karlsson, Jens Odgaard en de van Vitesse overgekomen Riechedly Bazoer drie belangrijke spelers.
"Wij gaan Europa in", zongen veel supporters van AZ in het stadion. Hun club is goed aan het seizoen begonnen, AZ is na twee competitieduels in de Eredivisie ook nog zonder puntenverlies.
De Wit
De Wit opende in de 24e minuut de score voor AZ, op aangeven van Milos Kerkez. De thuisploeg kreeg het lastiger in de openingsfase van de tweede helft. Maar AZ was na een uur wel weer dichtbij de 2-0. Tijjani Reijnders stuitte echter op Andrew da Silva Ventura, de Braziliaanse doelman van Gil Vincente.
De ingevallen Lahdo tekende in de 78e minuut alsnog voor 2-0. De Zweed brak met zijn doelpunt het verzet van Gil Vicente. Pavlidis en de ingevallen Mees de Wit lieten de score in de slotfase verder oplopen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
8 uur geleden