AZ is zo goed als zeker van plek in groepsfase Conference League
ALKMAAR (ANP) - AZ mag zich al een beetje opmaken voor een plaats in de groepsfase van de Conference League. De club uit Alkmaar won het thuisduel met het Portugese Gil Vicente in de play-offs van de voorronden met 4-0. De return is komende donderdag in Portugal.
Dani de Wit, Mayckel Lahdo, Vangelis Pavlidis en Mees de Wit maakten de doelpunten voor AZ. De thuisploeg miste met Jesper Karlsson, Jens Odgaard en de van Vitesse overgekomen Riechedly Bazoer drie belangrijke spelers.
"Wij gaan Europa in", zongen veel supporters van AZ in het stadion. Hun club is goed aan het seizoen begonnen, AZ is na twee competitieduels in de Eredivisie ook nog zonder puntenverlies.
De Wit
De Wit opende in de 24e minuut de score voor AZ, op aangeven van Milos Kerkez. De thuisploeg kreeg het lastiger in de openingsfase van de tweede helft. Maar AZ was na een uur wel weer dichtbij de 2-0. Tijjani Reijnders stuitte echter op Andrew da Silva Ventura, de Braziliaanse doelman van Gil Vincente.
De ingevallen Lahdo tekende in de 78e minuut alsnog voor 2-0. De Zweed brak met zijn doelpunt het verzet van Gil Vicente. Pavlidis en de ingevallen Mees de Wit lieten de score in de slotfase verder oplopen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse heeft in haar afscheidswedstrijd tegen Canada (1-0-winst) nog een laatste keer genoten in het shirt van Oranje. "Ik heb echt genoten van het spel. We stuurden ze van het kastje naar de muur en ik was daar onderdeel van. Dat is wel heel lekker. En ik heb ook genoten van wat er allemaal voor me is geregeld. Dat doet de mens wel goed", zei de recordinternational in Nijmegen over onder meer de erehaag en staande ovatie die ze kreeg.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink zag in het oefenduel met Canada al een veel beter Oranje dan afgelopen vrijdag bij zijn debuutwedstrijd tegen Polen (0-0). "Ik heb een Oranje gezien waarvan ik denk: dit is waar we naartoe willen. De kunst is om dat nu uit te bouwen en structureel goed te voetballen", zei de 39-jarige trainer na de 1-0-zege van de voetbalsters in Nijmegen.
6 uur geledenLECCE (ANP) - Napoli heeft de uitwedstrijd tegen Lecce met 1-0 gewonnen. De koploper van de Italiaanse Serie A dankte die zege in de negende speelronde aan een doelpunt van André-Frank Zambo Anguissa, die in de 69e minuut raak kopte. Bij Napoli had Noa Lang voor het eerst een basisplaats. De Nederlandse aanvaller verdween kort na rust met een blessure naar de kant.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in het oefenduel met Canada zijn eerste zege geboekt met de Oranjevrouwen. In zijn tweede interland, die vooral in het teken stond van het afscheid van recordinternational Sherida Spitse, maakte Lynn Wilms het enige doelpunt in Nijmegen: 1-0. Vrijdag speelde Oranje gelijk in Polen (0-0).
8 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - De amateurs van GVVV hebben profclub De Graafschap uitgeschakeld in de eerste ronde van de KNVB-beker. De tweededivisionist versloeg de middenmoter van de Keuken Kampioen Divisie op het eigen Sportpark Panhuis in een spectaculair duel met 4-2.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse heeft een staande ovatie en een erehaag gekregen na haar laatste speelminuten voor Oranje. Bij haar geplande wissel in de 48e minuut in Nijmegen vormden haar ploeggenoten en de voetbalsters van tegenstander Canada bij de zijlijn een erehaag. De 35-jarige verdedigster speelde haar 248e en laatste interland.
9 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR) - De voetbalsters van Spanje hebben zich ten koste van Zweden geplaatst voor de finale van de Nations League. De regerend wereldkampioen won in Göteborg met 1-0 van Zweden dankzij een doelpunt van sterspeelster Alexia Putellas. Het eerste duel tussen beide teams was al in een 4-0-overwinning voor de Spaanse vrouwen geëindigd.
9 uur geleden