Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ is ook met tien spelers te sterk voor Willem II

AZ is ook met tien spelers te sterk voor Willem II

TILBURG (ANP) - Op karakter heeft AZ de uitwedstrijd tegen Willem II tot een goede einde gebracht. De ploeg van trainer Pascal Jansen kwam al na 5 minuten met een man minder op het veld te staan, na een rode kaart voor Teun Koopmeiners. Met tien man pakte AZ de winst, dankzij een doelpunt van Albert Gudmundsson: 0-1.

AZ klom naar de voorlopige tweede plaats in de Eredivisie, die aan het einde van het seizoen goed is voor deelname aan de voorronden van de nieuwe editie van de lucratieve Champions League. PSV volgt op 3 punten, maar komt zondag nog in actie tegen Heracles Almelo. Willem II staat op een 'veilige' vijftiende positie, op basis van een beter doelsaldo dan VVV-Venlo.

Koopmeiners was dit seizoen vaak belangrijk voor AZ. De aanvoerder scoorde al vijftien keer in de Eredivisie. In de openingsfase van het duel met Willem II liet hij zich echter van zijn slechtste kant zien. De middenvelder nam een bal verkeerd aan. In een poging dat te corrigeren, zette hij de noppen van zijn schoen in het onderbeen van Vangelis Pavlidis. Scheidsrechter Kevin Blom twijfelde geen moment en trok meteen een rode kaart, de snelste van dit seizoen in de Eredivisie. Het was bepaald niet de week van Koopmeiners. Hij miste dinsdag vanwege een schorsing ook al het beslissende duel van Jong Oranje met Jong Hongarije in de groepsfase van het EK.

Ook zonder Koopmeiners was AZ de betere ploeg. Vooral na rust werd Willem II ver naar achteren gedwongen. Myron Boadu dacht na een klein uur de score te openen, maar zijn doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. Ook een treffer van Gudmundsson werd geannuleerd. De videoscheidsrechter zag dat Jonas Svensson de bal over de achterlijn had laten lopen voordat hij de IJslander bediende. Gudmundsson trof in de 72e minuut alsnog doel. Pas op achterstand koos Willem II voor de aanval, maar een slotoffensief leverde geen doelpunt meer op.

Willem II verzamelde in de negen competitieduels onder trainer Zeljko Petrovic 12 punten. Dat zijn er 2 meer dan in alle achttien competitieduels onder de ontslagen Adrie Koster eerder dit seizoen.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

25 minuten geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

12 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

13 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

13 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

15 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

16 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

17 uur geleden