AZ is ook met tien spelers te sterk voor Willem II
TILBURG (ANP) - Op karakter heeft AZ de uitwedstrijd tegen Willem II tot een goede einde gebracht. De ploeg van trainer Pascal Jansen kwam al na 5 minuten met een man minder op het veld te staan, na een rode kaart voor Teun Koopmeiners. Met tien man pakte AZ de winst, dankzij een doelpunt van Albert Gudmundsson: 0-1.
AZ klom naar de voorlopige tweede plaats in de Eredivisie, die aan het einde van het seizoen goed is voor deelname aan de voorronden van de nieuwe editie van de lucratieve Champions League. PSV volgt op 3 punten, maar komt zondag nog in actie tegen Heracles Almelo. Willem II staat op een 'veilige' vijftiende positie, op basis van een beter doelsaldo dan VVV-Venlo.
Koopmeiners was dit seizoen vaak belangrijk voor AZ. De aanvoerder scoorde al vijftien keer in de Eredivisie. In de openingsfase van het duel met Willem II liet hij zich echter van zijn slechtste kant zien. De middenvelder nam een bal verkeerd aan. In een poging dat te corrigeren, zette hij de noppen van zijn schoen in het onderbeen van Vangelis Pavlidis. Scheidsrechter Kevin Blom twijfelde geen moment en trok meteen een rode kaart, de snelste van dit seizoen in de Eredivisie. Het was bepaald niet de week van Koopmeiners. Hij miste dinsdag vanwege een schorsing ook al het beslissende duel van Jong Oranje met Jong Hongarije in de groepsfase van het EK.
Ook zonder Koopmeiners was AZ de betere ploeg. Vooral na rust werd Willem II ver naar achteren gedwongen. Myron Boadu dacht na een klein uur de score te openen, maar zijn doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. Ook een treffer van Gudmundsson werd geannuleerd. De videoscheidsrechter zag dat Jonas Svensson de bal over de achterlijn had laten lopen voordat hij de IJslander bediende. Gudmundsson trof in de 72e minuut alsnog doel. Pas op achterstand koos Willem II voor de aanval, maar een slotoffensief leverde geen doelpunt meer op.
Willem II verzamelde in de negen competitieduels onder trainer Zeljko Petrovic 12 punten. Dat zijn er 2 meer dan in alle achttien competitieduels onder de ontslagen Adrie Koster eerder dit seizoen.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
18 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
23 uur geleden