AZ is ook met tien spelers te sterk voor Willem II
TILBURG (ANP) - Op karakter heeft AZ de uitwedstrijd tegen Willem II tot een goede einde gebracht. De ploeg van trainer Pascal Jansen kwam al na 5 minuten met een man minder op het veld te staan, na een rode kaart voor Teun Koopmeiners. Met tien man pakte AZ de winst, dankzij een doelpunt van Albert Gudmundsson: 0-1.
AZ klom naar de voorlopige tweede plaats in de Eredivisie, die aan het einde van het seizoen goed is voor deelname aan de voorronden van de nieuwe editie van de lucratieve Champions League. PSV volgt op 3 punten, maar komt zondag nog in actie tegen Heracles Almelo. Willem II staat op een 'veilige' vijftiende positie, op basis van een beter doelsaldo dan VVV-Venlo.
Koopmeiners was dit seizoen vaak belangrijk voor AZ. De aanvoerder scoorde al vijftien keer in de Eredivisie. In de openingsfase van het duel met Willem II liet hij zich echter van zijn slechtste kant zien. De middenvelder nam een bal verkeerd aan. In een poging dat te corrigeren, zette hij de noppen van zijn schoen in het onderbeen van Vangelis Pavlidis. Scheidsrechter Kevin Blom twijfelde geen moment en trok meteen een rode kaart, de snelste van dit seizoen in de Eredivisie. Het was bepaald niet de week van Koopmeiners. Hij miste dinsdag vanwege een schorsing ook al het beslissende duel van Jong Oranje met Jong Hongarije in de groepsfase van het EK.
Ook zonder Koopmeiners was AZ de betere ploeg. Vooral na rust werd Willem II ver naar achteren gedwongen. Myron Boadu dacht na een klein uur de score te openen, maar zijn doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. Ook een treffer van Gudmundsson werd geannuleerd. De videoscheidsrechter zag dat Jonas Svensson de bal over de achterlijn had laten lopen voordat hij de IJslander bediende. Gudmundsson trof in de 72e minuut alsnog doel. Pas op achterstand koos Willem II voor de aanval, maar een slotoffensief leverde geen doelpunt meer op.
Willem II verzamelde in de negen competitieduels onder trainer Zeljko Petrovic 12 punten. Dat zijn er 2 meer dan in alle achttien competitieduels onder de ontslagen Adrie Koster eerder dit seizoen.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
6 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden