AZ is ook met tien spelers te sterk voor Willem II
TILBURG (ANP) - Op karakter heeft AZ de uitwedstrijd tegen Willem II tot een goede einde gebracht. De ploeg van trainer Pascal Jansen kwam al na 5 minuten met een man minder op het veld te staan, na een rode kaart voor Teun Koopmeiners. Met tien man pakte AZ de winst, dankzij een doelpunt van Albert Gudmundsson: 0-1.
AZ klom naar de voorlopige tweede plaats in de Eredivisie, die aan het einde van het seizoen goed is voor deelname aan de voorronden van de nieuwe editie van de lucratieve Champions League. PSV volgt op 3 punten, maar komt zondag nog in actie tegen Heracles Almelo. Willem II staat op een 'veilige' vijftiende positie, op basis van een beter doelsaldo dan VVV-Venlo.
Koopmeiners was dit seizoen vaak belangrijk voor AZ. De aanvoerder scoorde al vijftien keer in de Eredivisie. In de openingsfase van het duel met Willem II liet hij zich echter van zijn slechtste kant zien. De middenvelder nam een bal verkeerd aan. In een poging dat te corrigeren, zette hij de noppen van zijn schoen in het onderbeen van Vangelis Pavlidis. Scheidsrechter Kevin Blom twijfelde geen moment en trok meteen een rode kaart, de snelste van dit seizoen in de Eredivisie. Het was bepaald niet de week van Koopmeiners. Hij miste dinsdag vanwege een schorsing ook al het beslissende duel van Jong Oranje met Jong Hongarije in de groepsfase van het EK.
Ook zonder Koopmeiners was AZ de betere ploeg. Vooral na rust werd Willem II ver naar achteren gedwongen. Myron Boadu dacht na een klein uur de score te openen, maar zijn doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. Ook een treffer van Gudmundsson werd geannuleerd. De videoscheidsrechter zag dat Jonas Svensson de bal over de achterlijn had laten lopen voordat hij de IJslander bediende. Gudmundsson trof in de 72e minuut alsnog doel. Pas op achterstand koos Willem II voor de aanval, maar een slotoffensief leverde geen doelpunt meer op.
Willem II verzamelde in de negen competitieduels onder trainer Zeljko Petrovic 12 punten. Dat zijn er 2 meer dan in alle achttien competitieduels onder de ontslagen Adrie Koster eerder dit seizoen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
4 uur geleden