Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ is koppositie kwijt na nederlaag tegen Feyenoord in Alkmaar

AZ is koppositie kwijt na nederlaag tegen Feyenoord in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft thuis tegen Feyenoord voor het eerst dit Eredivisieseizoen verloren. Door de 3-1-nederlaag zijn de Alkmaarders de koppositie kwijt aan PSV, dat eerder won van FC Utrecht. Ook nummer 2 Feyenoord is AZ nu voorbij op de ranglijst. Ajax pakt zondagavond de koppositie als het thuis wint van Excelsior.

De veelbesproken Orkun Kökcü was met een doelpunt uit een strafschop belangrijk voor Feyenoord. De middenvelder met Turkse roots weigerde deze wedstrijd de speciale One Love-aanvoerdersband, die symbool staat voor onder meer lhbtiq+-acceptatie, te dragen vanwege religieuze overtuigingen.

Jens Odgaard zette AZ in de 26e minuut op voorsprong door van dichtbij raak te koppen. De voorzet kwam van de Griek Pantelis Hatzidiakos. Feyenoord kreeg vijf minuten later een door Kökcü benutte strafschop na een overtreding op Santiago Giménez.

Na een afgekeurd doelpunt van AZ zette Sebastian Szymanski Feyenoord 10 minuten na rust op voorsprong. Het afstandsschot belandde in het doel door zwak keepen van Hobie Verhulst. De doelman was later kansloos bij een hard schot van invaller Danilo dat van grote afstand in de kruising ging.

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

7 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

7 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

10 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

12 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

14 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

16 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

18 uur geleden