Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ is koppositie kwijt na nederlaag tegen Feyenoord in Alkmaar

AZ is koppositie kwijt na nederlaag tegen Feyenoord in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft thuis tegen Feyenoord voor het eerst dit Eredivisieseizoen verloren. Door de 3-1-nederlaag zijn de Alkmaarders de koppositie kwijt aan PSV, dat eerder won van FC Utrecht. Ook nummer 2 Feyenoord is AZ nu voorbij op de ranglijst. Ajax pakt zondagavond de koppositie als het thuis wint van Excelsior.

De veelbesproken Orkun Kökcü was met een doelpunt uit een strafschop belangrijk voor Feyenoord. De middenvelder met Turkse roots weigerde deze wedstrijd de speciale One Love-aanvoerdersband, die symbool staat voor onder meer lhbtiq+-acceptatie, te dragen vanwege religieuze overtuigingen.

Jens Odgaard zette AZ in de 26e minuut op voorsprong door van dichtbij raak te koppen. De voorzet kwam van de Griek Pantelis Hatzidiakos. Feyenoord kreeg vijf minuten later een door Kökcü benutte strafschop na een overtreding op Santiago Giménez.

Na een afgekeurd doelpunt van AZ zette Sebastian Szymanski Feyenoord 10 minuten na rust op voorsprong. Het afstandsschot belandde in het doel door zwak keepen van Hobie Verhulst. De doelman was later kansloos bij een hard schot van invaller Danilo dat van grote afstand in de kruising ging.

Meer uit Voetbal

Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

1 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

2 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

2 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

6 uur geleden
Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

14 uur geleden
Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

23 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

1 dag geleden