AZ is koppositie kwijt na nederlaag tegen Feyenoord in Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft thuis tegen Feyenoord voor het eerst dit Eredivisieseizoen verloren. Door de 3-1-nederlaag zijn de Alkmaarders de koppositie kwijt aan PSV, dat eerder won van FC Utrecht. Ook nummer 2 Feyenoord is AZ nu voorbij op de ranglijst. Ajax pakt zondagavond de koppositie als het thuis wint van Excelsior.
De veelbesproken Orkun Kökcü was met een doelpunt uit een strafschop belangrijk voor Feyenoord. De middenvelder met Turkse roots weigerde deze wedstrijd de speciale One Love-aanvoerdersband, die symbool staat voor onder meer lhbtiq+-acceptatie, te dragen vanwege religieuze overtuigingen.
Jens Odgaard zette AZ in de 26e minuut op voorsprong door van dichtbij raak te koppen. De voorzet kwam van de Griek Pantelis Hatzidiakos. Feyenoord kreeg vijf minuten later een door Kökcü benutte strafschop na een overtreding op Santiago Giménez.
Na een afgekeurd doelpunt van AZ zette Sebastian Szymanski Feyenoord 10 minuten na rust op voorsprong. Het afstandsschot belandde in het doel door zwak keepen van Hobie Verhulst. De doelman was later kansloos bij een hard schot van invaller Danilo dat van grote afstand in de kruising ging.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
38 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
4 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
16 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
17 uur geleden