AZ is koppositie kwijt na nederlaag tegen Feyenoord in Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft thuis tegen Feyenoord voor het eerst dit Eredivisieseizoen verloren. Door de 3-1-nederlaag zijn de Alkmaarders de koppositie kwijt aan PSV, dat eerder won van FC Utrecht. Ook nummer 2 Feyenoord is AZ nu voorbij op de ranglijst. Ajax pakt zondagavond de koppositie als het thuis wint van Excelsior.
De veelbesproken Orkun Kökcü was met een doelpunt uit een strafschop belangrijk voor Feyenoord. De middenvelder met Turkse roots weigerde deze wedstrijd de speciale One Love-aanvoerdersband, die symbool staat voor onder meer lhbtiq+-acceptatie, te dragen vanwege religieuze overtuigingen.
Jens Odgaard zette AZ in de 26e minuut op voorsprong door van dichtbij raak te koppen. De voorzet kwam van de Griek Pantelis Hatzidiakos. Feyenoord kreeg vijf minuten later een door Kökcü benutte strafschop na een overtreding op Santiago Giménez.
Na een afgekeurd doelpunt van AZ zette Sebastian Szymanski Feyenoord 10 minuten na rust op voorsprong. Het afstandsschot belandde in het doel door zwak keepen van Hobie Verhulst. De doelman was later kansloos bij een hard schot van invaller Danilo dat van grote afstand in de kruising ging.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
4 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
22 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geleden