AZ is het even helemaal kwijt en verliest ook bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - AZ is het even helemaal kwijt. De nummer twee van de eredivisie, woensdag uitgeschakeld door NAC Breda in de KNVB-beker, ging zaterdag kansloos onderuit bij FC Twente: 2-0.
Ajax kan zondag profiteren van de uitglijder van het elftal van trainer Arne Slot. De koploper zet de voornaamste concurrent voor de landstitel op zes punten achterstand als het wint van RKC Waalwijk.
FC Twente vierde pas de tweede overwinning in tien competitiewedstrijden, na een onrustige week met Wout Brama in een hoofdrol. De publiekslieveling werd de afgelopen wedstrijden genegeerd omdat hij de sfeer in de selectie nadelig zou beïnvloeden. Tegen AZ zat de middenvelder wel weer bij de selectie maar mocht hij niet invallen.
Winterstop
AZ was geen schim van de ploeg die voor de winterstop nagenoeg iedere tegenstander met aanvallend en aantrekkelijk voetbal schrik aanjoeg. De formatie kreeg nauwelijks kansen, leed veel balverlies en bracht zichzelf defensief in de problemen. Aanvoerder Teun Koopmeiners stond synoniem voor het slechte spel van de bezoekers. De middenvelder veroorzaakte een vrije trap, die Giorgi Aburjania benutte (1-0). Hij was in de dertigste minuut ook schuldig aan de 2-0 van Queensy Menig, die zijn oude ploeg Ajax zo een handje hielp.
Doelman Marco Bizot was een van de weinige spelers van AZ die zijn normale niveau haalde. Hij had geluk dat Noa Lang de lat raakte maar redde wel fraai toen Menig en Julio Pleguezuelo vrij voor hem opdoken. AZ-trainer Slot wisselde in de rust Oussama Idrissi voor Ferdy Druijf. De ingreep veranderde weinig. Doelman Joël Drommel hoefde slechts eenmaal serieus in te grijpen. Hij voorkwam dat Dani de Wit scoorde met een kopbal. Het spel van AZ beloofde weinig goeds voor het thuisduel van donderdag met LASK Linz in de Europa League.
De supporters van FC Twente vierden de zege uitbundig. Ze schaarden zich met spandoeken achter Brama en Sander Boschker, de keeperstrainer die zich afgelopen week tegenover supporters slecht had uitgelaten over Brama. Wel drongen ze aan op het vertrek van technisch directeur Ted van Leeuwen, die vorig jaar nog luid bejubeld werd.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
8 uur geleden