Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ is het even helemaal kwijt en verliest ook bij FC Twente

AZ is het even helemaal kwijt en verliest ook bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - AZ is het even helemaal kwijt. De nummer twee van de eredivisie, woensdag uitgeschakeld door NAC Breda in de KNVB-beker, ging zaterdag kansloos onderuit bij FC Twente: 2-0.

Ajax kan zondag profiteren van de uitglijder van het elftal van trainer Arne Slot. De koploper zet de voornaamste concurrent voor de landstitel op zes punten achterstand als het wint van RKC Waalwijk.

FC Twente vierde pas de tweede overwinning in tien competitiewedstrijden, na een onrustige week met Wout Brama in een hoofdrol. De publiekslieveling werd de afgelopen wedstrijden genegeerd omdat hij de sfeer in de selectie nadelig zou beïnvloeden. Tegen AZ zat de middenvelder wel weer bij de selectie maar mocht hij niet invallen.

Winterstop

AZ was geen schim van de ploeg die voor de winterstop nagenoeg iedere tegenstander met aanvallend en aantrekkelijk voetbal schrik aanjoeg. De formatie kreeg nauwelijks kansen, leed veel balverlies en bracht zichzelf defensief in de problemen. Aanvoerder Teun Koopmeiners stond synoniem voor het slechte spel van de bezoekers. De middenvelder veroorzaakte een vrije trap, die Giorgi Aburjania benutte (1-0). Hij was in de dertigste minuut ook schuldig aan de 2-0 van Queensy Menig, die zijn oude ploeg Ajax zo een handje hielp.

Doelman Marco Bizot was een van de weinige spelers van AZ die zijn normale niveau haalde. Hij had geluk dat Noa Lang de lat raakte maar redde wel fraai toen Menig en Julio Pleguezuelo vrij voor hem opdoken. AZ-trainer Slot wisselde in de rust Oussama Idrissi voor Ferdy Druijf. De ingreep veranderde weinig. Doelman Joël Drommel hoefde slechts eenmaal serieus in te grijpen. Hij voorkwam dat Dani de Wit scoorde met een kopbal. Het spel van AZ beloofde weinig goeds voor het thuisduel van donderdag met LASK Linz in de Europa League.

De supporters van FC Twente vierden de zege uitbundig. Ze schaarden zich met spandoeken achter Brama en Sander Boschker, de keeperstrainer die zich afgelopen week tegenover supporters slecht had uitgelaten over Brama. Wel drongen ze aan op het vertrek van technisch directeur Ted van Leeuwen, die vorig jaar nog luid bejubeld werd.

Meer uit Voetbal

Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

47 minuten geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

2 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

11 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

13 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

13 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

15 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

15 uur geleden