Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ is het even helemaal kwijt en verliest ook bij FC Twente

AZ is het even helemaal kwijt en verliest ook bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - AZ is het even helemaal kwijt. De nummer twee van de eredivisie, woensdag uitgeschakeld door NAC Breda in de KNVB-beker, ging zaterdag kansloos onderuit bij FC Twente: 2-0.

Ajax kan zondag profiteren van de uitglijder van het elftal van trainer Arne Slot. De koploper zet de voornaamste concurrent voor de landstitel op zes punten achterstand als het wint van RKC Waalwijk.

FC Twente vierde pas de tweede overwinning in tien competitiewedstrijden, na een onrustige week met Wout Brama in een hoofdrol. De publiekslieveling werd de afgelopen wedstrijden genegeerd omdat hij de sfeer in de selectie nadelig zou beïnvloeden. Tegen AZ zat de middenvelder wel weer bij de selectie maar mocht hij niet invallen.

Winterstop

AZ was geen schim van de ploeg die voor de winterstop nagenoeg iedere tegenstander met aanvallend en aantrekkelijk voetbal schrik aanjoeg. De formatie kreeg nauwelijks kansen, leed veel balverlies en bracht zichzelf defensief in de problemen. Aanvoerder Teun Koopmeiners stond synoniem voor het slechte spel van de bezoekers. De middenvelder veroorzaakte een vrije trap, die Giorgi Aburjania benutte (1-0). Hij was in de dertigste minuut ook schuldig aan de 2-0 van Queensy Menig, die zijn oude ploeg Ajax zo een handje hielp.

Doelman Marco Bizot was een van de weinige spelers van AZ die zijn normale niveau haalde. Hij had geluk dat Noa Lang de lat raakte maar redde wel fraai toen Menig en Julio Pleguezuelo vrij voor hem opdoken. AZ-trainer Slot wisselde in de rust Oussama Idrissi voor Ferdy Druijf. De ingreep veranderde weinig. Doelman Joël Drommel hoefde slechts eenmaal serieus in te grijpen. Hij voorkwam dat Dani de Wit scoorde met een kopbal. Het spel van AZ beloofde weinig goeds voor het thuisduel van donderdag met LASK Linz in de Europa League.

De supporters van FC Twente vierden de zege uitbundig. Ze schaarden zich met spandoeken achter Brama en Sander Boschker, de keeperstrainer die zich afgelopen week tegenover supporters slecht had uitgelaten over Brama. Wel drongen ze aan op het vertrek van technisch directeur Ted van Leeuwen, die vorig jaar nog luid bejubeld werd.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

9 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

9 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

9 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

12 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

12 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

12 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

13 uur geleden