AZ is dipje te boven en voert druk op Ajax weer op
ALKMAAR (ANP) - AZ lijkt serieus mee te gaan doen in de strijd om de titel in de eredivisie. De Alkmaarders kenden net voor en net na de winterstop even een mindere periode, maar zijn dat dipje weer te boven. Het elftal van trainer Arne Slot, dat stabiel en standvastig oogt en herkenbaar voetbal speelt, versloeg vrijdag hekkensluiter RKC Waalwijk met 4-0. AZ voerde met die zege de druk bij Ajax op. Beide ploegen hebben evenveel punten. Ajax kan zondag bij winst op PSV weer afstand nemen.
Het onderlinge duel tussen Ajax en AZ op 1 maart kan van doorslaggevende betekenis zijn. Halverwege december was AZ in Alkmaar met 1-0 te sterk voor de Amsterdammers. Ook toen kwamen de twee clubs in punten naast elkaar.
Spelers van AZ durfden na die zege voor het eerst hardop uit te spreken voor het kampioenschap te gaan. Daarna ging het echter mis. Na verrassende nederlagen tegen Sparta Rotterdam (3-0 op 21 december) en Willem II (1-3 op 18 januari) leek niets een tweede achtereenvolgende landstitel voor Ajax in de weg te staan. Het elftal van trainer Erik ten Hag blijkt, nu een aantal spelbepalende voetballers zijn weggevallen, ook kwetsbaar.
Zelfvertrouwen
De grote vraag is hoe onverstoorbaar en stoïcijns de spelers van AZ straks blijven in de beslissende fase. Tegen Heerenveen (1-2 winst) herpakte de ploeg van Slot zich vorig weekeinde en RKC was de ideale tegenstander om het enorme zelfvertrouwen van voor de winterstop verder terug te krijgen.
De Waalwijkers kregen in een winderig Alkmaar, waar de bal door de lucht spelen weinig zin had, uit counters wel de eerste kansen. Richard van der Venne, Emil Hansson en Tijjani Reijnders lukten het niet keeper Marco Bizot te passeren.
Zware test
AZ had het initiatief en kwam in de 28e minuut op voorsprong. Linkerverdediger Owen Wijndal creëerde ruimte voor Oussama Idrissi, die naar binnen kapte en raak schoot: 1-0. Nog voor rust werd het 2-0. Myron Boadu werkte de bal na een voorzet van Jonas Svensson binnen.
De mooiste treffer viel in de 51e minuut en kwam weer op naam van Idrissi, die de bal schitterend in de bovenhoek schoot. Boadu is nu topscorer van de eredivisie met dertien doelpunten, Idrissi staat na vrijdag op twaalf. Calvin Stengs, de derde aanvaller van AZ, zorgde voor de 4-0.
De eerstkomende zware test voor AZ volgt volgende week zondag, in Alkmaar tegen nummer drie Feyenoord.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
13 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
14 uur geleden