Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ is dipje te boven en voert druk op Ajax weer op

AZ is dipje te boven en voert druk op Ajax weer op

ALKMAAR (ANP) - AZ lijkt serieus mee te gaan doen in de strijd om de titel in de eredivisie. De Alkmaarders kenden net voor en net na de winterstop even een mindere periode, maar zijn dat dipje weer te boven. Het elftal van trainer Arne Slot, dat stabiel en standvastig oogt en herkenbaar voetbal speelt, versloeg vrijdag hekkensluiter RKC Waalwijk met 4-0. AZ voerde met die zege de druk bij Ajax op. Beide ploegen hebben evenveel punten. Ajax kan zondag bij winst op PSV weer afstand nemen.

Het onderlinge duel tussen Ajax en AZ op 1 maart kan van doorslaggevende betekenis zijn. Halverwege december was AZ in Alkmaar met 1-0 te sterk voor de Amsterdammers. Ook toen kwamen de twee clubs in punten naast elkaar.

Spelers van AZ durfden na die zege voor het eerst hardop uit te spreken voor het kampioenschap te gaan. Daarna ging het echter mis. Na verrassende nederlagen tegen Sparta Rotterdam (3-0 op 21 december) en Willem II (1-3 op 18 januari) leek niets een tweede achtereenvolgende landstitel voor Ajax in de weg te staan. Het elftal van trainer Erik ten Hag blijkt, nu een aantal spelbepalende voetballers zijn weggevallen, ook kwetsbaar.

Zelfvertrouwen

De grote vraag is hoe onverstoorbaar en stoïcijns de spelers van AZ straks blijven in de beslissende fase. Tegen Heerenveen (1-2 winst) herpakte de ploeg van Slot zich vorig weekeinde en RKC was de ideale tegenstander om het enorme zelfvertrouwen van voor de winterstop verder terug te krijgen.

De Waalwijkers kregen in een winderig Alkmaar, waar de bal door de lucht spelen weinig zin had, uit counters wel de eerste kansen. Richard van der Venne, Emil Hansson en Tijjani Reijnders lukten het niet keeper Marco Bizot te passeren.

Zware test

AZ had het initiatief en kwam in de 28e minuut op voorsprong. Linkerverdediger Owen Wijndal creëerde ruimte voor Oussama Idrissi, die naar binnen kapte en raak schoot: 1-0. Nog voor rust werd het 2-0. Myron Boadu werkte de bal na een voorzet van Jonas Svensson binnen.

De mooiste treffer viel in de 51e minuut en kwam weer op naam van Idrissi, die de bal schitterend in de bovenhoek schoot. Boadu is nu topscorer van de eredivisie met dertien doelpunten, Idrissi staat na vrijdag op twaalf. Calvin Stengs, de derde aanvaller van AZ, zorgde voor de 4-0.

De eerstkomende zware test voor AZ volgt volgende week zondag, in Alkmaar tegen nummer drie Feyenoord.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

1 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

2 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

3 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

9 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

20 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

20 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

20 uur geleden