AZ in 'interessante clash' zonder Martins Indi en Pavlidis
ALKMAAR (ANP) - AZ neemt het zondag zonder Bruno Martins Indi en Vangelis Pavlidis op tegen FC Twente. De Alkmaarders keerden pas donderdagmiddag tegen uit Slowakije, waar donderdagavond het Oekraïense Dnipro-1 met 1-0 werd verslagen.
"We waren gisteren niet top. Met name in de eerste helft vond ik ons in de eindfase van de aanvallen niet de juiste scherpte hebben zoals we die in de afgelopen periode wel hebben laten zien", aldus Jansen. "Toen we de goal maakten was dat het eerste schot tussen de palen. Dat is eigenlijk heel ongebruikelijk. Maar als je een moeizame wedstrijd speelt, is het zaak dat je naar een resultaat speelt. De volwassenheid van de ploeg heeft dat gisteren wel laten zien."
Drie dagen na het Europese duel wacht AZ al de thuiswedstrijd tegen FC Twente. "Een interessante clash tussen twee ploegen die vorig jaar hebben gestreden onder de traditionele top 3", meent de trainer van de nummer 3 van de Eredivisie. "We kijken er wel naar uit. In eigen huis hebben we vorig seizoen onnodig punten verspeeld. Het was een gelijk opgaand duel met één moment van onachtzaamheid en toen lag de bal bij ons in het mandje. Wat dat betreft hebben we wel wat recht te zetten."
Jansen rekent voorlopig nog niet op zijn Griekse spits Pavlidis. "Hij is vrijdag beoordeeld, dat wachten we nu af. Maar het zal nog even duren voor hij terugkeert."
AZ - FC Twente begint zondag om 16.45 uur.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
17 uur geleden