AZ in 'interessante clash' zonder Martins Indi en Pavlidis
ALKMAAR (ANP) - AZ neemt het zondag zonder Bruno Martins Indi en Vangelis Pavlidis op tegen FC Twente. De Alkmaarders keerden pas donderdagmiddag tegen uit Slowakije, waar donderdagavond het Oekraïense Dnipro-1 met 1-0 werd verslagen.
"We waren gisteren niet top. Met name in de eerste helft vond ik ons in de eindfase van de aanvallen niet de juiste scherpte hebben zoals we die in de afgelopen periode wel hebben laten zien", aldus Jansen. "Toen we de goal maakten was dat het eerste schot tussen de palen. Dat is eigenlijk heel ongebruikelijk. Maar als je een moeizame wedstrijd speelt, is het zaak dat je naar een resultaat speelt. De volwassenheid van de ploeg heeft dat gisteren wel laten zien."
Drie dagen na het Europese duel wacht AZ al de thuiswedstrijd tegen FC Twente. "Een interessante clash tussen twee ploegen die vorig jaar hebben gestreden onder de traditionele top 3", meent de trainer van de nummer 3 van de Eredivisie. "We kijken er wel naar uit. In eigen huis hebben we vorig seizoen onnodig punten verspeeld. Het was een gelijk opgaand duel met één moment van onachtzaamheid en toen lag de bal bij ons in het mandje. Wat dat betreft hebben we wel wat recht te zetten."
Jansen rekent voorlopig nog niet op zijn Griekse spits Pavlidis. "Hij is vrijdag beoordeeld, dat wachten we nu af. Maar het zal nog even duren voor hij terugkeert."
AZ - FC Twente begint zondag om 16.45 uur.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Cedric Hatenboer moet een schorsing van twee wedstrijden uitzitten. De middenvelder van Telstar kreeg zondag een rode kaart tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-3) voor een overtreding op Youri Regeer.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
17 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
17 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
17 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
17 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
19 uur geleden