AZ in 'interessante clash' zonder Martins Indi en Pavlidis
ALKMAAR (ANP) - AZ neemt het zondag zonder Bruno Martins Indi en Vangelis Pavlidis op tegen FC Twente. De Alkmaarders keerden pas donderdagmiddag tegen uit Slowakije, waar donderdagavond het Oekraïense Dnipro-1 met 1-0 werd verslagen.
"We waren gisteren niet top. Met name in de eerste helft vond ik ons in de eindfase van de aanvallen niet de juiste scherpte hebben zoals we die in de afgelopen periode wel hebben laten zien", aldus Jansen. "Toen we de goal maakten was dat het eerste schot tussen de palen. Dat is eigenlijk heel ongebruikelijk. Maar als je een moeizame wedstrijd speelt, is het zaak dat je naar een resultaat speelt. De volwassenheid van de ploeg heeft dat gisteren wel laten zien."
Drie dagen na het Europese duel wacht AZ al de thuiswedstrijd tegen FC Twente. "Een interessante clash tussen twee ploegen die vorig jaar hebben gestreden onder de traditionele top 3", meent de trainer van de nummer 3 van de Eredivisie. "We kijken er wel naar uit. In eigen huis hebben we vorig seizoen onnodig punten verspeeld. Het was een gelijk opgaand duel met één moment van onachtzaamheid en toen lag de bal bij ons in het mandje. Wat dat betreft hebben we wel wat recht te zetten."
Jansen rekent voorlopig nog niet op zijn Griekse spits Pavlidis. "Hij is vrijdag beoordeeld, dat wachten we nu af. Maar het zal nog even duren voor hij terugkeert."
AZ - FC Twente begint zondag om 16.45 uur.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
12 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
15 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
19 uur geleden