Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ: iedereen oplappen en klaarstomen voor zondag

AZ: iedereen oplappen en klaarstomen voor zondag

CLUJ-NAPOCA (ANP) - De spelers van AZ hebben, zoals het er nu naar uitziet, geen serieuze blessures overgehouden aan de harde confrontatie donderdagavond tegen CFR Cluj in de Conference League (0-1). "We vliegen terug naar Nederland en daar gaan we de schade opmaken", liet trainer Pascal Jansen vlak voor het vertrek uit Roemenië weten. "We hebben links en rechts wat lichte klachten. We gaan iedereen oplappen en klaarmaken voor zondag", doelde hij op de uitwedstrijd tegen FC Groningen.

Sommige AZ-spelers hadden het zwaar te verduren in Cluj-Napoca. Onder anderen Owen Wijndal, Vangelis Pavlidis en Dani de Wit werden door tegenstanders op grimmige wijze aangepakt. "Vangelis Pavlidis heeft een flinke schop gehad, dat was een nare tackle", blikte Jansen terug op de wedstrijd. "Hij heeft ook wat last van zijn vinger, die is uit de kom geweest. Jordy Clasie is niet helemaal schadevrij en Dani de Wit viel vervelend uit. Hij had een gescheurde lip, maar die is inmiddels gehecht. Zondag zullen de jongens er weer staan."

Wijndal werd in Roemenië in de 68e minuut gewisseld. Dat was volgens de AZ-aanvoerder uit voorzorg, onder meer om zijn lies, die hem eerder hinderde, nog een beetje te ontlasten.

AZ is met vijf overwinningen op rij, in alle competities, aan een goede serie bezig. Jansen hoopt die reeks zondag voort te zetten, maar rekent op een moeilijke wedstrijd. "Groningen is per definitie een lastige ploeg om te bespelen. Ze zitten nu in een mindere fase, maar hun goede wedstrijd tegen PSV staat nog op mijn netvlies. Al met al zullen wij ons goed moeten voorbereiden op een sterke tegenstander. Het is aan ons om onze eigen lijn door te trekken."

Meer uit Voetbal

Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

8 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

8 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

11 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

11 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

11 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

11 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

12 uur geleden