AZ: iedereen oplappen en klaarstomen voor zondag
CLUJ-NAPOCA (ANP) - De spelers van AZ hebben, zoals het er nu naar uitziet, geen serieuze blessures overgehouden aan de harde confrontatie donderdagavond tegen CFR Cluj in de Conference League (0-1). "We vliegen terug naar Nederland en daar gaan we de schade opmaken", liet trainer Pascal Jansen vlak voor het vertrek uit Roemenië weten. "We hebben links en rechts wat lichte klachten. We gaan iedereen oplappen en klaarmaken voor zondag", doelde hij op de uitwedstrijd tegen FC Groningen.
Sommige AZ-spelers hadden het zwaar te verduren in Cluj-Napoca. Onder anderen Owen Wijndal, Vangelis Pavlidis en Dani de Wit werden door tegenstanders op grimmige wijze aangepakt. "Vangelis Pavlidis heeft een flinke schop gehad, dat was een nare tackle", blikte Jansen terug op de wedstrijd. "Hij heeft ook wat last van zijn vinger, die is uit de kom geweest. Jordy Clasie is niet helemaal schadevrij en Dani de Wit viel vervelend uit. Hij had een gescheurde lip, maar die is inmiddels gehecht. Zondag zullen de jongens er weer staan."
Wijndal werd in Roemenië in de 68e minuut gewisseld. Dat was volgens de AZ-aanvoerder uit voorzorg, onder meer om zijn lies, die hem eerder hinderde, nog een beetje te ontlasten.
AZ is met vijf overwinningen op rij, in alle competities, aan een goede serie bezig. Jansen hoopt die reeks zondag voort te zetten, maar rekent op een moeilijke wedstrijd. "Groningen is per definitie een lastige ploeg om te bespelen. Ze zitten nu in een mindere fase, maar hun goede wedstrijd tegen PSV staat nog op mijn netvlies. Al met al zullen wij ons goed moeten voorbereiden op een sterke tegenstander. Het is aan ons om onze eigen lijn door te trekken."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
3 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
1 dag geleden