AZ: iedereen oplappen en klaarstomen voor zondag
CLUJ-NAPOCA (ANP) - De spelers van AZ hebben, zoals het er nu naar uitziet, geen serieuze blessures overgehouden aan de harde confrontatie donderdagavond tegen CFR Cluj in de Conference League (0-1). "We vliegen terug naar Nederland en daar gaan we de schade opmaken", liet trainer Pascal Jansen vlak voor het vertrek uit Roemenië weten. "We hebben links en rechts wat lichte klachten. We gaan iedereen oplappen en klaarmaken voor zondag", doelde hij op de uitwedstrijd tegen FC Groningen.
Sommige AZ-spelers hadden het zwaar te verduren in Cluj-Napoca. Onder anderen Owen Wijndal, Vangelis Pavlidis en Dani de Wit werden door tegenstanders op grimmige wijze aangepakt. "Vangelis Pavlidis heeft een flinke schop gehad, dat was een nare tackle", blikte Jansen terug op de wedstrijd. "Hij heeft ook wat last van zijn vinger, die is uit de kom geweest. Jordy Clasie is niet helemaal schadevrij en Dani de Wit viel vervelend uit. Hij had een gescheurde lip, maar die is inmiddels gehecht. Zondag zullen de jongens er weer staan."
Wijndal werd in Roemenië in de 68e minuut gewisseld. Dat was volgens de AZ-aanvoerder uit voorzorg, onder meer om zijn lies, die hem eerder hinderde, nog een beetje te ontlasten.
AZ is met vijf overwinningen op rij, in alle competities, aan een goede serie bezig. Jansen hoopt die reeks zondag voort te zetten, maar rekent op een moeilijke wedstrijd. "Groningen is per definitie een lastige ploeg om te bespelen. Ze zitten nu in een mindere fase, maar hun goede wedstrijd tegen PSV staat nog op mijn netvlies. Al met al zullen wij ons goed moeten voorbereiden op een sterke tegenstander. Het is aan ons om onze eigen lijn door te trekken."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
17 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
19 uur geleden