AZ hoopt tegen Roemeense Cluj koppositie vast te houden
CLUJ-NAPOCA (ANP) - AZ hoopt in de uitwedstrijd tegen het Roemeense CFR Cluj de koppositie in de groep in de Conference League vast te houden. Onderschatten wil AZ-coach Pascal Jansen de koploper uit de Roemeense competitie echter allerminst.
"Zij hebben nog alles om voor te spelen", zei Jansen over de Roemenen. "Hun coach Dan Petrescu is een grote naam in het Europese voetbal. Hij zal alles uit deze ploeg willen halen en heeft een aantal goede spelers tot zijn beschikking. Aan ons de taak om te voorkomen dat zij kunnen schitteren."
Met de ruime zege op FC Utrecht (5-1) van afgelopen weekend zit er vertrouwen in de ploeg van Jansen, al ziet de coach nog verbeterpunten. "Wij kunnen nog constanter presteren. We streven naar totale controle in de wedstrijd en daar zijn we nog niet."
AZ leidt in groep D met 4 punten. Cluj staat op 1 punt na twee speelronden. De Alkmaarders hebben een vrijwel fitte selectie. Alleen Thijs Oosting is vanwege een lichte blessure niet meegereisd naar Roemenië.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
15 uur geleden