
AZ hoopt in finale Youth League op geblesseerde spits Meerdink
ALKMAAR (ANP) - De beloften van AZ kunnen maandagavond in de finale van de Youth League tegen Hajduk Split mogelijk toch beschikken over Mexx Meerdink. De 19-jarige spits liep zondag als invaller bij de hoofdmacht van AZ een blessure op. Meerdink vliegt maandagochtend wel naar Genève. Onderzoek door de medische staf moet uitwijzen of hij in de finale in actie kan komen.
"We gaan beoordelen of het verantwoord is of niet", aldus AZ-trainer Pascal Jansen. De beloften van AZ nemen het vanaf 18.00 uur in het Stade de Genève op tegen de Kroatische club Hajduk Split.
Meerdink maakte dit seizoen in de Youth League al zeven doelpunten. Hij ontbrak vrijdag in de halve finale van de Champions League voor spelers onder 19 jaar tegen Sporting Portugal, die AZ via strafschoppen won. Meerdink had de Alkmaarse hoofdmacht een dag eerder vanaf 11 meter naar de halve finales van de Europa League geschoten. De spits bleef bij de selectie van Jansen omdat de Griekse spits Vangelis Pavlidis tegen Anderlecht geblesseerd was geraakt.
Kneuzing
Meerdink moest zondag in de Eredivisie-wedstrijd tegen RKC Waalwijk al na 20 minuten Jens Odgaard vervangen, die met een voetblessure uitviel. De tiener werd zelf in de rust al weer gewisseld. "Hij kreeg een kneuzing op zijn heup en dat schoot door richting de hamstring", aldus Jansen. "We hebben geen risico genomen en hem daarom in de rust al weer gewisseld."
Jansen vliegt om 10.00 uur samen met Meerdink naar Zwitserland. "Ik ga er op de tribune goed voor zitten. We staan als eerste Nederlandse club in de finale van de Youth League. Laten we hopen dat we uiteindelijk met die beker omhoog staan."
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.
19 uur geleden