AZ hoopt in Europa League tegen LASK Linz op ommekeer
ALKMAAR (ANP) - AZ is na opeenvolgende nederlagen tegen NAC Breda (1-3, KNVB-beker) en FC Twente (2-0) toe aan een positief resultaat. In de thuiswedstrijd donderdagavond tegen LASK Linz voor de Europa League hoopt de ploeg van trainer Arne Slot weer te excelleren, zoals eerder dit seizoen.
Volgens aanvoerder Teun Koopmeiners hoeven de fans van AZ zich geen zorgen te maken. "Overwinningen en nederlagen moeten we niet groter maken dan ze zijn. We raken dus niet in de war van deze slechte week", liet hij weten.
"We hebben in Europa in de groepswedstrijden een fantastische fase gehad, met mooie en gekke duels", vervolgde Koopmeiners. "Dat maakt alleen maar dat het enorm kriebelt om donderdag weer aan de slag te gaan."
Blessures en schorsingen
Volgens Slot liggen winst en verlies in de laatste weken heel dicht bij elkaar. "Men zegt nu dat de code van ons aanvalsspel over de zijkanten gekraakt is, wat ik overigens bestrijd. We gaan niet 180 graden de andere kant op, maar we gaan wel proberen de gaten op de zijkanten weer te vinden of te zoeken naar een andere manier om tot kansen te komen."
De nummer 2 van de eredivisie mist tegen de koploper van de Oostenrijkse competitie echter nogal wat spelers. De verdedigers Stijn Wuytens, Ron Vlaar en Pantelis Hatzidiakos zijn geblesseerd, evenals aanvaller Albert Gudmundsson. Middenvelder Fredrik Midtsjø is geschorst. Door de personele problemen is de kans groot dat de winterse aanwinst Noor Hakon Evjen (20) tegen LASK zijn debuut in het basisteam van AZ maakt.
Druk
Coach Slot bereidt zijn spelers op een zware krachtmeting voor. "LASK zet heel agressief en massaal druk", zei hij. "We zullen goed aan de bal moeten zijn om tot kansen te komen. Als wij in staat zijn om onder hun druk vandaan te voetballen, ligt er voor ons veel ruimte."
Koopmeiners weet wat hem te wachten staat. "Het wordt lastig, LASK zit in een zeer goede fase. Het team werkt heel hard en is een echt collectief. Maar dat zijn wij ook. We moeten vooral naar onszelf kijken. We gaan gewoon voor de winst spelen."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
14 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
15 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
13 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
14 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
16 uur geleden