Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ hoopt in Europa League tegen LASK Linz op ommekeer

AZ hoopt in Europa League tegen LASK Linz op ommekeer

ALKMAAR (ANP) - AZ is na opeenvolgende nederlagen tegen NAC Breda (1-3, KNVB-beker) en FC Twente (2-0) toe aan een positief resultaat. In de thuiswedstrijd donderdagavond tegen LASK Linz voor de Europa League hoopt de ploeg van trainer Arne Slot weer te excelleren, zoals eerder dit seizoen.

Volgens aanvoerder Teun Koopmeiners hoeven de fans van AZ zich geen zorgen te maken. "Overwinningen en nederlagen moeten we niet groter maken dan ze zijn. We raken dus niet in de war van deze slechte week", liet hij weten.

"We hebben in Europa in de groepswedstrijden een fantastische fase gehad, met mooie en gekke duels", vervolgde Koopmeiners. "Dat maakt alleen maar dat het enorm kriebelt om donderdag weer aan de slag te gaan."

Blessures en schorsingen

Volgens Slot liggen winst en verlies in de laatste weken heel dicht bij elkaar. "Men zegt nu dat de code van ons aanvalsspel over de zijkanten gekraakt is, wat ik overigens bestrijd. We gaan niet 180 graden de andere kant op, maar we gaan wel proberen de gaten op de zijkanten weer te vinden of te zoeken naar een andere manier om tot kansen te komen."

De nummer 2 van de eredivisie mist tegen de koploper van de Oostenrijkse competitie echter nogal wat spelers. De verdedigers Stijn Wuytens, Ron Vlaar en Pantelis Hatzidiakos zijn geblesseerd, evenals aanvaller Albert Gudmundsson. Middenvelder Fredrik Midtsjø is geschorst. Door de personele problemen is de kans groot dat de winterse aanwinst Noor Hakon Evjen (20) tegen LASK zijn debuut in het basisteam van AZ maakt.

Druk

Coach Slot bereidt zijn spelers op een zware krachtmeting voor. "LASK zet heel agressief en massaal druk", zei hij. "We zullen goed aan de bal moeten zijn om tot kansen te komen. Als wij in staat zijn om onder hun druk vandaan te voetballen, ligt er voor ons veel ruimte."

Koopmeiners weet wat hem te wachten staat. "Het wordt lastig, LASK zit in een zeer goede fase. Het team werkt heel hard en is een echt collectief. Maar dat zijn wij ook. We moeten vooral naar onszelf kijken. We gaan gewoon voor de winst spelen."

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

5 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

5 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

5 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

6 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

7 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

7 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

8 uur geleden