Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ hoopt in Europa League tegen LASK Linz op ommekeer

AZ hoopt in Europa League tegen LASK Linz op ommekeer

ALKMAAR (ANP) - AZ is na opeenvolgende nederlagen tegen NAC Breda (1-3, KNVB-beker) en FC Twente (2-0) toe aan een positief resultaat. In de thuiswedstrijd donderdagavond tegen LASK Linz voor de Europa League hoopt de ploeg van trainer Arne Slot weer te excelleren, zoals eerder dit seizoen.

Volgens aanvoerder Teun Koopmeiners hoeven de fans van AZ zich geen zorgen te maken. "Overwinningen en nederlagen moeten we niet groter maken dan ze zijn. We raken dus niet in de war van deze slechte week", liet hij weten.

"We hebben in Europa in de groepswedstrijden een fantastische fase gehad, met mooie en gekke duels", vervolgde Koopmeiners. "Dat maakt alleen maar dat het enorm kriebelt om donderdag weer aan de slag te gaan."

Blessures en schorsingen

Volgens Slot liggen winst en verlies in de laatste weken heel dicht bij elkaar. "Men zegt nu dat de code van ons aanvalsspel over de zijkanten gekraakt is, wat ik overigens bestrijd. We gaan niet 180 graden de andere kant op, maar we gaan wel proberen de gaten op de zijkanten weer te vinden of te zoeken naar een andere manier om tot kansen te komen."

De nummer 2 van de eredivisie mist tegen de koploper van de Oostenrijkse competitie echter nogal wat spelers. De verdedigers Stijn Wuytens, Ron Vlaar en Pantelis Hatzidiakos zijn geblesseerd, evenals aanvaller Albert Gudmundsson. Middenvelder Fredrik Midtsjø is geschorst. Door de personele problemen is de kans groot dat de winterse aanwinst Noor Hakon Evjen (20) tegen LASK zijn debuut in het basisteam van AZ maakt.

Druk

Coach Slot bereidt zijn spelers op een zware krachtmeting voor. "LASK zet heel agressief en massaal druk", zei hij. "We zullen goed aan de bal moeten zijn om tot kansen te komen. Als wij in staat zijn om onder hun druk vandaan te voetballen, ligt er voor ons veel ruimte."

Koopmeiners weet wat hem te wachten staat. "Het wordt lastig, LASK zit in een zeer goede fase. Het team werkt heel hard en is een echt collectief. Maar dat zijn wij ook. We moeten vooral naar onszelf kijken. We gaan gewoon voor de winst spelen."

Meer uit Voetbal

Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

1 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

8 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

8 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

9 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

11 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

17 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

19 uur geleden