Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ hoopt in Europa League tegen LASK Linz op ommekeer

AZ hoopt in Europa League tegen LASK Linz op ommekeer

ALKMAAR (ANP) - AZ is na opeenvolgende nederlagen tegen NAC Breda (1-3, KNVB-beker) en FC Twente (2-0) toe aan een positief resultaat. In de thuiswedstrijd donderdagavond tegen LASK Linz voor de Europa League hoopt de ploeg van trainer Arne Slot weer te excelleren, zoals eerder dit seizoen.

Volgens aanvoerder Teun Koopmeiners hoeven de fans van AZ zich geen zorgen te maken. "Overwinningen en nederlagen moeten we niet groter maken dan ze zijn. We raken dus niet in de war van deze slechte week", liet hij weten.

"We hebben in Europa in de groepswedstrijden een fantastische fase gehad, met mooie en gekke duels", vervolgde Koopmeiners. "Dat maakt alleen maar dat het enorm kriebelt om donderdag weer aan de slag te gaan."

Blessures en schorsingen

Volgens Slot liggen winst en verlies in de laatste weken heel dicht bij elkaar. "Men zegt nu dat de code van ons aanvalsspel over de zijkanten gekraakt is, wat ik overigens bestrijd. We gaan niet 180 graden de andere kant op, maar we gaan wel proberen de gaten op de zijkanten weer te vinden of te zoeken naar een andere manier om tot kansen te komen."

De nummer 2 van de eredivisie mist tegen de koploper van de Oostenrijkse competitie echter nogal wat spelers. De verdedigers Stijn Wuytens, Ron Vlaar en Pantelis Hatzidiakos zijn geblesseerd, evenals aanvaller Albert Gudmundsson. Middenvelder Fredrik Midtsjø is geschorst. Door de personele problemen is de kans groot dat de winterse aanwinst Noor Hakon Evjen (20) tegen LASK zijn debuut in het basisteam van AZ maakt.

Druk

Coach Slot bereidt zijn spelers op een zware krachtmeting voor. "LASK zet heel agressief en massaal druk", zei hij. "We zullen goed aan de bal moeten zijn om tot kansen te komen. Als wij in staat zijn om onder hun druk vandaan te voetballen, ligt er voor ons veel ruimte."

Koopmeiners weet wat hem te wachten staat. "Het wordt lastig, LASK zit in een zeer goede fase. Het team werkt heel hard en is een echt collectief. Maar dat zijn wij ook. We moeten vooral naar onszelf kijken. We gaan gewoon voor de winst spelen."

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

54 minuten geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

1 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

1 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

2 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

10 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden