AZ herstelt zich bij PEC van pijnlijke Europese nederlaag
ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich in de Eredivisie hersteld van de pijnlijke nederlaag van donderdag bij Zrinjski Mostar in de Conference League (4-3). De Alkmaarders wonnen de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle met 3-0. AZ is na vijf duels nog zonder puntenverlies en staat op basis van het doelsaldo op de tweede plaats achter PSV.
AZ stond bij Mostar, de kampioen van Bosnië, halverwege nog met 3-0 voor. Trainer Pascal Jansen zag zijn elftal die voorsprong nog weggeven. "Hier zijn geen woorden voor. We zijn allemaal verantwoordelijk", sprak hij toen.
Tegen Zwolle liet Jansen zijn basiselftal onveranderd. Na 13 minuten namen de Noord-Hollanders al de leiding. Yukinari Sugawara speelde Mayckel Lahdo in. De Zweed draaide weg en schoot de bal met links in de benedenhoek.
Individuele actie
AZ gaf het dit keer niet weg in de tweede helft. Buitenspeler Myron van Brederode maakte in de 52e minuut na een individuele actie, via het been van PEC-verdediger Bram van Polen, de 2-0. PEC Zwolle leek even later een strafschop te krijgen, maar scheidsrechter Edwin van de Graaf draaide die beslissing terug toen uit tv-beelden bleek dat Riechedly Bazoer geen overtreding maakte op Tolis Vellios.
Vangelis Pavlidis maakte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd de derde treffer.
Bruno Martins Indi maakte in de 71e minuut als invaller zijn rentree bij AZ. De verdediger kwam vanwege een blessure ruim een jaar niet aan voetballen toe.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
16 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
18 uur geleden