Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ - Heerenveen al snel stilgelegd vanwege vuurwerk op veld

AZ - Heerenveen al snel stilgelegd vanwege vuurwerk op veld

ALKMAAR (ANP) - De competitiewedstrijd tussen AZ en sc Heerenveen is al na 10 minuten spelen tijdelijk stilgelegd, nadat vanuit het publiek vuurwerk op het veld was gegooid. Scheidsrechter Jochem Kamphuis besloot de spelers van beide clubs naar binnen te sturen. Ze keerden enkele minuten later terug op het veld, waarna de wedstrijd werd hervat.

Het vuurwerk werd vermoedelijk vanuit het vak met de Friese aanhang gegooid. Supporters van Heerenveen hielden spandoeken omhoog met daarop teksten als 'anti 16.30 uur' en 'pyro pyro'. Ze leken daarmee te protesteren tegen het vroege aanvangstijdstip van 16.30 uur.

"Ik begrijp dit niet", zei algemeen directeur Robert Eenhoorn van AZ bij ESPN. Heerenveen was al in de 5e minuut op voorsprong gekomen via Sydney van Hooijdonk (0-1). De spits vierde dat door voor het uitvak een shirt van de geblesseerde verdediger Joost van Aken omhoog te houden. Enkele minuten later zorgden de fans van Heerenveen ervoor dat de wedstrijd tijdelijk moest worden stilgelegd.

Het gebeurt ook dit seizoen geregeld dat wedstrijden onderbroken moeten worden door wangedrag van toeschouwers. Vlak voor de interlandperiode kreeg Jetro Willems van FC Groningen zelfs een klap van een 'eigen' supporter tijdens het duel met Heerenveen, toen hij de toeschouwers tot kalmte wilde manen. Willems deed aangifte bij de politie.

Meer uit Voetbal

Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

1 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

2 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

3 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

3 uur geleden
Brobbey hoopt topvorm bij Sunderland mee te nemen naar Oranje

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.

4 uur geleden
Duitse voetbalbond: voorstel Infantino doorzichtige manoeuvre

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.

4 uur geleden
Verdediger Timber slaat ook tweede training Oranje over

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber doet donderdag naar alle waarschijnlijkheid niet mee in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. De verdediger ontbrak dinsdag op het trainingsveld in Zeist. Maandag deed Timber ook al niet mee aan de eerste oefensessie onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hérnandez. Toen zat hij aan de rand van het trainingsveld op een hometrainer.

5 uur geleden