Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ - Heerenveen al snel stilgelegd vanwege vuurwerk op veld

AZ - Heerenveen al snel stilgelegd vanwege vuurwerk op veld

ALKMAAR (ANP) - De competitiewedstrijd tussen AZ en sc Heerenveen is al na 10 minuten spelen tijdelijk stilgelegd, nadat vanuit het publiek vuurwerk op het veld was gegooid. Scheidsrechter Jochem Kamphuis besloot de spelers van beide clubs naar binnen te sturen. Ze keerden enkele minuten later terug op het veld, waarna de wedstrijd werd hervat.

Het vuurwerk werd vermoedelijk vanuit het vak met de Friese aanhang gegooid. Supporters van Heerenveen hielden spandoeken omhoog met daarop teksten als 'anti 16.30 uur' en 'pyro pyro'. Ze leken daarmee te protesteren tegen het vroege aanvangstijdstip van 16.30 uur.

"Ik begrijp dit niet", zei algemeen directeur Robert Eenhoorn van AZ bij ESPN. Heerenveen was al in de 5e minuut op voorsprong gekomen via Sydney van Hooijdonk (0-1). De spits vierde dat door voor het uitvak een shirt van de geblesseerde verdediger Joost van Aken omhoog te houden. Enkele minuten later zorgden de fans van Heerenveen ervoor dat de wedstrijd tijdelijk moest worden stilgelegd.

Het gebeurt ook dit seizoen geregeld dat wedstrijden onderbroken moeten worden door wangedrag van toeschouwers. Vlak voor de interlandperiode kreeg Jetro Willems van FC Groningen zelfs een klap van een 'eigen' supporter tijdens het duel met Heerenveen, toen hij de toeschouwers tot kalmte wilde manen. Willems deed aangifte bij de politie.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid overklast Barcelona met vier doelpunten voor rust

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.

1 uur geleden
Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

4 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

6 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

7 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

11 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

11 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

12 uur geleden