AZ - Heerenveen al snel stilgelegd vanwege vuurwerk op veld
ALKMAAR (ANP) - De competitiewedstrijd tussen AZ en sc Heerenveen is al na 10 minuten spelen tijdelijk stilgelegd, nadat vanuit het publiek vuurwerk op het veld was gegooid. Scheidsrechter Jochem Kamphuis besloot de spelers van beide clubs naar binnen te sturen. Ze keerden enkele minuten later terug op het veld, waarna de wedstrijd werd hervat.
Het vuurwerk werd vermoedelijk vanuit het vak met de Friese aanhang gegooid. Supporters van Heerenveen hielden spandoeken omhoog met daarop teksten als 'anti 16.30 uur' en 'pyro pyro'. Ze leken daarmee te protesteren tegen het vroege aanvangstijdstip van 16.30 uur.
"Ik begrijp dit niet", zei algemeen directeur Robert Eenhoorn van AZ bij ESPN. Heerenveen was al in de 5e minuut op voorsprong gekomen via Sydney van Hooijdonk (0-1). De spits vierde dat door voor het uitvak een shirt van de geblesseerde verdediger Joost van Aken omhoog te houden. Enkele minuten later zorgden de fans van Heerenveen ervoor dat de wedstrijd tijdelijk moest worden stilgelegd.
Het gebeurt ook dit seizoen geregeld dat wedstrijden onderbroken moeten worden door wangedrag van toeschouwers. Vlak voor de interlandperiode kreeg Jetro Willems van FC Groningen zelfs een klap van een 'eigen' supporter tijdens het duel met Heerenveen, toen hij de toeschouwers tot kalmte wilde manen. Willems deed aangifte bij de politie.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
23 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 dag geleden