AZ heeft volgens Martens tegen Feyenoord overtuiging nodig
ALKMAAR (ANP) - Maarten Martens vindt dat AZ zondag tegen Feyenoord met overtuiging moet spelen om de landskampioen te kunnen verslaan. "Ik zie voldoende mogelijkheden om ze pijn te doen, maar we zullen heel goed voor de dag moeten komen, want anders is het een ploeg die heel dominant kan zijn", zegt hij in een voorbeschouwing. Verdediger Bruno Martins Indi is volgens de coach mogelijk weer inzetbaar.
AZ smacht volgens Martens naar een overwinning. "We zijn zoekende naar een resultaat. We hebben twee keer weerbaarheid getoond, maar dat wil niet zeggen dat we een boost hebben gekregen qua vertrouwen. Als AZ zijnde wil je in die wedstrijden 3 punten pakken", zei Martens over zijn eerste twee wedstrijden als hoofdtrainer van AZ, tegen PEC Zwolle en sc Heerenveen, die beide in 2-2 eindigden.
Martens heeft tegen Feyenoord een gewijzigde selectie. Jens Odgaard is verhuurd aan Bologna en Mexx Meerdink maakt het seizoen op huurbasis af bij Vitesse. "Voor Meerdink is het een mooie kans om meer speelminuten te maken", zegt de coach, die aangaf dat Odgaard weg wilde. "Maar we hebben nog veel opties voorin." AZ trok Lequincio Zeefuik in de winterstop aan van FC Volendam en versterkte zich eerder met de Serviër Kristijan Belic en de Portugese verdediger Gonçalo Esteves.
Tegen Feyenoord kan Martens waarschijnlijk weer beschikken over Martins Indi. De ervaren verdediger ontbrak in de wedstrijd tegen sc Heerenveen (2-2) door een hamstringblessure. "Bruno doet wel alweer mee en kan mogelijk wat doen", zei de trainer, die de fitte Maxim Dekker weer tot zijn beschikking heeft, maar Lewis Schouten nog mist.
De coach gaat ervan uit dat hij tegen Feyenoord geen beroep kan doen op Denso Kasius. De verdediger kreeg van de KNVB een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk. "De schorsing, die staat", zei Martens, ook al kan AZ nog in beroep gaan. Hij denkt aan Alexandre Penetra, Mees de Wit of Esteves als vervanger.
De wedstrijd eerder dit seizoen in De Kuip eindigde in een 1-0-zege voor de Rotterdammers. AZ wist in die wedstrijd vooral weinig te creëren. "We moeten nu vanuit een goed plan en een goede veldbezetting erdoor komen en ervan overtuigd raken dat we hen pijn kunnen doen. Dat kan vanuit het druk zetten, maar ook vanuit de opbouw."
De wedstrijd in Alkmaar is zondagmiddag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
33 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
3 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
13 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
14 uur geleden