AZ heeft volgens Martens tegen Feyenoord overtuiging nodig
ALKMAAR (ANP) - Maarten Martens vindt dat AZ zondag tegen Feyenoord met overtuiging moet spelen om de landskampioen te kunnen verslaan. "Ik zie voldoende mogelijkheden om ze pijn te doen, maar we zullen heel goed voor de dag moeten komen, want anders is het een ploeg die heel dominant kan zijn", zegt hij in een voorbeschouwing. Verdediger Bruno Martins Indi is volgens de coach mogelijk weer inzetbaar.
AZ smacht volgens Martens naar een overwinning. "We zijn zoekende naar een resultaat. We hebben twee keer weerbaarheid getoond, maar dat wil niet zeggen dat we een boost hebben gekregen qua vertrouwen. Als AZ zijnde wil je in die wedstrijden 3 punten pakken", zei Martens over zijn eerste twee wedstrijden als hoofdtrainer van AZ, tegen PEC Zwolle en sc Heerenveen, die beide in 2-2 eindigden.
Martens heeft tegen Feyenoord een gewijzigde selectie. Jens Odgaard is verhuurd aan Bologna en Mexx Meerdink maakt het seizoen op huurbasis af bij Vitesse. "Voor Meerdink is het een mooie kans om meer speelminuten te maken", zegt de coach, die aangaf dat Odgaard weg wilde. "Maar we hebben nog veel opties voorin." AZ trok Lequincio Zeefuik in de winterstop aan van FC Volendam en versterkte zich eerder met de Serviër Kristijan Belic en de Portugese verdediger Gonçalo Esteves.
Tegen Feyenoord kan Martens waarschijnlijk weer beschikken over Martins Indi. De ervaren verdediger ontbrak in de wedstrijd tegen sc Heerenveen (2-2) door een hamstringblessure. "Bruno doet wel alweer mee en kan mogelijk wat doen", zei de trainer, die de fitte Maxim Dekker weer tot zijn beschikking heeft, maar Lewis Schouten nog mist.
De coach gaat ervan uit dat hij tegen Feyenoord geen beroep kan doen op Denso Kasius. De verdediger kreeg van de KNVB een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk. "De schorsing, die staat", zei Martens, ook al kan AZ nog in beroep gaan. Hij denkt aan Alexandre Penetra, Mees de Wit of Esteves als vervanger.
De wedstrijd eerder dit seizoen in De Kuip eindigde in een 1-0-zege voor de Rotterdammers. AZ wist in die wedstrijd vooral weinig te creëren. "We moeten nu vanuit een goed plan en een goede veldbezetting erdoor komen en ervan overtuigd raken dat we hen pijn kunnen doen. Dat kan vanuit het druk zetten, maar ook vanuit de opbouw."
De wedstrijd in Alkmaar is zondagmiddag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
22 uur geleden