Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ heeft volgens Martens tegen Feyenoord overtuiging nodig

AZ heeft volgens Martens tegen Feyenoord overtuiging nodig

ALKMAAR (ANP) - Maarten Martens vindt dat AZ zondag tegen Feyenoord met overtuiging moet spelen om de landskampioen te kunnen verslaan. "Ik zie voldoende mogelijkheden om ze pijn te doen, maar we zullen heel goed voor de dag moeten komen, want anders is het een ploeg die heel dominant kan zijn", zegt hij in een voorbeschouwing. Verdediger Bruno Martins Indi is volgens de coach mogelijk weer inzetbaar.

AZ smacht volgens Martens naar een overwinning. "We zijn zoekende naar een resultaat. We hebben twee keer weerbaarheid getoond, maar dat wil niet zeggen dat we een boost hebben gekregen qua vertrouwen. Als AZ zijnde wil je in die wedstrijden 3 punten pakken", zei Martens over zijn eerste twee wedstrijden als hoofdtrainer van AZ, tegen PEC Zwolle en sc Heerenveen, die beide in 2-2 eindigden.

Martens heeft tegen Feyenoord een gewijzigde selectie. Jens Odgaard is verhuurd aan Bologna en Mexx Meerdink maakt het seizoen op huurbasis af bij Vitesse. "Voor Meerdink is het een mooie kans om meer speelminuten te maken", zegt de coach, die aangaf dat Odgaard weg wilde. "Maar we hebben nog veel opties voorin." AZ trok Lequincio Zeefuik in de winterstop aan van FC Volendam en versterkte zich eerder met de Serviër Kristijan Belic en de Portugese verdediger Gonçalo Esteves.

Tegen Feyenoord kan Martens waarschijnlijk weer beschikken over Martins Indi. De ervaren verdediger ontbrak in de wedstrijd tegen sc Heerenveen (2-2) door een hamstringblessure. "Bruno doet wel alweer mee en kan mogelijk wat doen", zei de trainer, die de fitte Maxim Dekker weer tot zijn beschikking heeft, maar Lewis Schouten nog mist.

De coach gaat ervan uit dat hij tegen Feyenoord geen beroep kan doen op Denso Kasius. De verdediger kreeg van de KNVB een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk. "De schorsing, die staat", zei Martens, ook al kan AZ nog in beroep gaan. Hij denkt aan Alexandre Penetra, Mees de Wit of Esteves als vervanger.

De wedstrijd eerder dit seizoen in De Kuip eindigde in een 1-0-zege voor de Rotterdammers. AZ wist in die wedstrijd vooral weinig te creëren. "We moeten nu vanuit een goed plan en een goede veldbezetting erdoor komen en ervan overtuigd raken dat we hen pijn kunnen doen. Dat kan vanuit het druk zetten, maar ook vanuit de opbouw."

De wedstrijd in Alkmaar is zondagmiddag om 14.30 uur.

Meer uit Voetbal

Koeman wil dat zijn internationals nog meer van elkaar eisen

AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."

5 uur geleden
Nederlands elftal begint in zomer voor twaalfde keer aan WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.

6 uur geleden
Valente debuteert als 32e speler onder Koeman bij Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.

6 uur geleden
Duitsland verslaat Slowakije en plaatst zich voor WK voetbal

LEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.

6 uur geleden
Oranje plaatst zich met ruime zege op Litouwen voor WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.

6 uur geleden
Van Dijk passeert De Boer en is als aanvoerder nu recordhouder

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.

8 uur geleden
Voetballer Mbappé eist 240 miljoen euro van zijn oude club PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.

11 uur geleden