Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ heeft volgens Martens tegen Feyenoord overtuiging nodig

AZ heeft volgens Martens tegen Feyenoord overtuiging nodig

ALKMAAR (ANP) - Maarten Martens vindt dat AZ zondag tegen Feyenoord met overtuiging moet spelen om de landskampioen te kunnen verslaan. "Ik zie voldoende mogelijkheden om ze pijn te doen, maar we zullen heel goed voor de dag moeten komen, want anders is het een ploeg die heel dominant kan zijn", zegt hij in een voorbeschouwing. Verdediger Bruno Martins Indi is volgens de coach mogelijk weer inzetbaar.

AZ smacht volgens Martens naar een overwinning. "We zijn zoekende naar een resultaat. We hebben twee keer weerbaarheid getoond, maar dat wil niet zeggen dat we een boost hebben gekregen qua vertrouwen. Als AZ zijnde wil je in die wedstrijden 3 punten pakken", zei Martens over zijn eerste twee wedstrijden als hoofdtrainer van AZ, tegen PEC Zwolle en sc Heerenveen, die beide in 2-2 eindigden.

Martens heeft tegen Feyenoord een gewijzigde selectie. Jens Odgaard is verhuurd aan Bologna en Mexx Meerdink maakt het seizoen op huurbasis af bij Vitesse. "Voor Meerdink is het een mooie kans om meer speelminuten te maken", zegt de coach, die aangaf dat Odgaard weg wilde. "Maar we hebben nog veel opties voorin." AZ trok Lequincio Zeefuik in de winterstop aan van FC Volendam en versterkte zich eerder met de Serviër Kristijan Belic en de Portugese verdediger Gonçalo Esteves.

Tegen Feyenoord kan Martens waarschijnlijk weer beschikken over Martins Indi. De ervaren verdediger ontbrak in de wedstrijd tegen sc Heerenveen (2-2) door een hamstringblessure. "Bruno doet wel alweer mee en kan mogelijk wat doen", zei de trainer, die de fitte Maxim Dekker weer tot zijn beschikking heeft, maar Lewis Schouten nog mist.

De coach gaat ervan uit dat hij tegen Feyenoord geen beroep kan doen op Denso Kasius. De verdediger kreeg van de KNVB een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk. "De schorsing, die staat", zei Martens, ook al kan AZ nog in beroep gaan. Hij denkt aan Alexandre Penetra, Mees de Wit of Esteves als vervanger.

De wedstrijd eerder dit seizoen in De Kuip eindigde in een 1-0-zege voor de Rotterdammers. AZ wist in die wedstrijd vooral weinig te creëren. "We moeten nu vanuit een goed plan en een goede veldbezetting erdoor komen en ervan overtuigd raken dat we hen pijn kunnen doen. Dat kan vanuit het druk zetten, maar ook vanuit de opbouw."

De wedstrijd in Alkmaar is zondagmiddag om 14.30 uur.

Meer uit Voetbal

Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

11 minuten geleden
Arbeloa: Real zonder Mbappé niet minderwaardig aan City

MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.

52 minuten geleden
PSV'er Wanner mag van FIFA voor Oostenrijk voetballen

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.

53 minuten geleden
Iraanse voetbalsters hebben Australië verlaten

SYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.

2 uur geleden
Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

6 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

6 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

10 uur geleden