AZ 'heeft vertrouwen en wil groei doorzetten' tegen PSV
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kijkt met vertrouwen uit naar de uitwedstrijd tegen PSV. Hij is met zijn ploeg al dertien duels op rij ongeslagen en de sfeer bij de Alkmaarse club is volgens Jansen "heel erg goed".
"We willen de groei doorzetten die wij in de afgelopen periode hebben doorgemaakt. We kijken dus enorm uit naar deze wedstrijd en streven ernaar deze keer aan de juiste kant van de streep te staan", aldus Jansen, die eerder dit seizoen in Alkmaar nog met 3-0 verloor van PSV.
AZ begon moeizaam aan het seizoen, maar is bezig aan een opmars. De laatste nederlaag dateert alweer van bijna drie maanden geleden, bij Feyenoord (1-0). "Het gevoel in de groep is heel erg goed. Er is veel vertrouwen in elkaar en ook het vertrouwen dat we de lijn omhoog kunnen doorzetten. Het is aan ons om dat zaterdag weer te laten zien in de wedstrijd", aldus middenvelder Jordy Clasie.
Nieuwe linksback
Jansen kan tegen PSV beschikken over de nieuwe linksback Milos Kerkez, die echter nog niet hoeft te rekenen op een basisplaats. "Het is duidelijk dat Owen Wijndal op dit moment onze absolute nummer 1 is op de linksbackpositie. Milos kan van hem nog veel leren", aldus Jansen. Aanvaller Kamal Sowah, gehuurd van Club Brugge, is nog niet speelgerechtigd.
Bruno Martins Indi is weer fit na een voetblessure en Zakaria Aboukhlal is terug na zijn deelname aan het toernooi om de Afrika Cup met Marokko.
Het duel in Eindhoven begint zaterdag om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
4 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
11 uur geleden