AZ 'heeft vertrouwen en wil groei doorzetten' tegen PSV
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kijkt met vertrouwen uit naar de uitwedstrijd tegen PSV. Hij is met zijn ploeg al dertien duels op rij ongeslagen en de sfeer bij de Alkmaarse club is volgens Jansen "heel erg goed".
"We willen de groei doorzetten die wij in de afgelopen periode hebben doorgemaakt. We kijken dus enorm uit naar deze wedstrijd en streven ernaar deze keer aan de juiste kant van de streep te staan", aldus Jansen, die eerder dit seizoen in Alkmaar nog met 3-0 verloor van PSV.
AZ begon moeizaam aan het seizoen, maar is bezig aan een opmars. De laatste nederlaag dateert alweer van bijna drie maanden geleden, bij Feyenoord (1-0). "Het gevoel in de groep is heel erg goed. Er is veel vertrouwen in elkaar en ook het vertrouwen dat we de lijn omhoog kunnen doorzetten. Het is aan ons om dat zaterdag weer te laten zien in de wedstrijd", aldus middenvelder Jordy Clasie.
Nieuwe linksback
Jansen kan tegen PSV beschikken over de nieuwe linksback Milos Kerkez, die echter nog niet hoeft te rekenen op een basisplaats. "Het is duidelijk dat Owen Wijndal op dit moment onze absolute nummer 1 is op de linksbackpositie. Milos kan van hem nog veel leren", aldus Jansen. Aanvaller Kamal Sowah, gehuurd van Club Brugge, is nog niet speelgerechtigd.
Bruno Martins Indi is weer fit na een voetblessure en Zakaria Aboukhlal is terug na zijn deelname aan het toernooi om de Afrika Cup met Marokko.
Het duel in Eindhoven begint zaterdag om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
15 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
17 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
17 uur geleden