Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ heeft Lahdo terug voor uitduel met FC Twente

AZ heeft Lahdo terug voor uitduel met FC Twente

ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen van AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen FC Twente weer een beroep doen op Mayckel Lahdo. Voor de zieke Mees de Wit komt het eerste duel van de tweede seizoenshelft te vroeg. Ook de geblesseerde Sven Mijnans ontbreekt nog, maar de middenvelder heeft de training wel voorzichtig hervat.

AZ staat vierde op de ranglijst van de Eredivisie, met een achterstand van 1 punt op FC Twente. "Het is bijzonder wat FC Twente presteert", zegt trainer Jansen op de website van zijn club. "Ook zij zijn een aantal spelers kwijtgeraakt afgelopen zomer en er is een nieuwe coach gekomen, met een nieuwe staf. Ze hebben elkaar redelijk snel gevonden en er stond nog een vrij sterk fundament van afgelopen seizoen. Ze spelen attractief en ik denk dat het terecht is dat ze meedoen aan de bovenkant van de Eredivisie."

AZ experimenteerde afgelopen week tijdens een oefenduel met Borussia Dortmund (2-2) met Jens Odgaard als aanvallende middenvelder en Dani de Wit als linkshalf. "Dat pakte gelukkig uit zoals verwacht", zei Jansen. "Ik heb goede dingen gezien. Ook het spel zonder bal was interessant om te zien, zeker tegen zo'n sterke tegenstander. In zijn geheel zag het er vrij aardig uit."

De Wit is in het bezit van een contract dat aan het einde van het seizoen afloopt. "Er is een hoop gezegd en geschreven, maar Dani is volledig met zijn gedachten bij AZ", zei Jansen. "Dat heb ik ook op trainingskamp weer gezien. Dat zijn situatie aan het einde van het seizoen mogelijk gaat veranderen, is al vaker aangekaart in de media. Maar ik zit in het hier en nu."

Meer uit Voetbal

Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

1 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

1 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

2 uur geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

2 uur geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

5 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

15 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

15 uur geleden