AZ heeft Lahdo terug voor uitduel met FC Twente
ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen van AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen FC Twente weer een beroep doen op Mayckel Lahdo. Voor de zieke Mees de Wit komt het eerste duel van de tweede seizoenshelft te vroeg. Ook de geblesseerde Sven Mijnans ontbreekt nog, maar de middenvelder heeft de training wel voorzichtig hervat.
AZ staat vierde op de ranglijst van de Eredivisie, met een achterstand van 1 punt op FC Twente. "Het is bijzonder wat FC Twente presteert", zegt trainer Jansen op de website van zijn club. "Ook zij zijn een aantal spelers kwijtgeraakt afgelopen zomer en er is een nieuwe coach gekomen, met een nieuwe staf. Ze hebben elkaar redelijk snel gevonden en er stond nog een vrij sterk fundament van afgelopen seizoen. Ze spelen attractief en ik denk dat het terecht is dat ze meedoen aan de bovenkant van de Eredivisie."
AZ experimenteerde afgelopen week tijdens een oefenduel met Borussia Dortmund (2-2) met Jens Odgaard als aanvallende middenvelder en Dani de Wit als linkshalf. "Dat pakte gelukkig uit zoals verwacht", zei Jansen. "Ik heb goede dingen gezien. Ook het spel zonder bal was interessant om te zien, zeker tegen zo'n sterke tegenstander. In zijn geheel zag het er vrij aardig uit."
De Wit is in het bezit van een contract dat aan het einde van het seizoen afloopt. "Er is een hoop gezegd en geschreven, maar Dani is volledig met zijn gedachten bij AZ", zei Jansen. "Dat heb ik ook op trainingskamp weer gezien. Dat zijn situatie aan het einde van het seizoen mogelijk gaat veranderen, is al vaker aangekaart in de media. Maar ik zit in het hier en nu."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
4 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
16 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
21 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
22 uur geleden