AZ heeft Lahdo terug voor uitduel met FC Twente
ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen van AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen FC Twente weer een beroep doen op Mayckel Lahdo. Voor de zieke Mees de Wit komt het eerste duel van de tweede seizoenshelft te vroeg. Ook de geblesseerde Sven Mijnans ontbreekt nog, maar de middenvelder heeft de training wel voorzichtig hervat.
AZ staat vierde op de ranglijst van de Eredivisie, met een achterstand van 1 punt op FC Twente. "Het is bijzonder wat FC Twente presteert", zegt trainer Jansen op de website van zijn club. "Ook zij zijn een aantal spelers kwijtgeraakt afgelopen zomer en er is een nieuwe coach gekomen, met een nieuwe staf. Ze hebben elkaar redelijk snel gevonden en er stond nog een vrij sterk fundament van afgelopen seizoen. Ze spelen attractief en ik denk dat het terecht is dat ze meedoen aan de bovenkant van de Eredivisie."
AZ experimenteerde afgelopen week tijdens een oefenduel met Borussia Dortmund (2-2) met Jens Odgaard als aanvallende middenvelder en Dani de Wit als linkshalf. "Dat pakte gelukkig uit zoals verwacht", zei Jansen. "Ik heb goede dingen gezien. Ook het spel zonder bal was interessant om te zien, zeker tegen zo'n sterke tegenstander. In zijn geheel zag het er vrij aardig uit."
De Wit is in het bezit van een contract dat aan het einde van het seizoen afloopt. "Er is een hoop gezegd en geschreven, maar Dani is volledig met zijn gedachten bij AZ", zei Jansen. "Dat heb ik ook op trainingskamp weer gezien. Dat zijn situatie aan het einde van het seizoen mogelijk gaat veranderen, is al vaker aangekaart in de media. Maar ik zit in het hier en nu."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
6 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
11 uur geleden