AZ heeft Lahdo terug voor uitduel met FC Twente
ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen van AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen FC Twente weer een beroep doen op Mayckel Lahdo. Voor de zieke Mees de Wit komt het eerste duel van de tweede seizoenshelft te vroeg. Ook de geblesseerde Sven Mijnans ontbreekt nog, maar de middenvelder heeft de training wel voorzichtig hervat.
AZ staat vierde op de ranglijst van de Eredivisie, met een achterstand van 1 punt op FC Twente. "Het is bijzonder wat FC Twente presteert", zegt trainer Jansen op de website van zijn club. "Ook zij zijn een aantal spelers kwijtgeraakt afgelopen zomer en er is een nieuwe coach gekomen, met een nieuwe staf. Ze hebben elkaar redelijk snel gevonden en er stond nog een vrij sterk fundament van afgelopen seizoen. Ze spelen attractief en ik denk dat het terecht is dat ze meedoen aan de bovenkant van de Eredivisie."
AZ experimenteerde afgelopen week tijdens een oefenduel met Borussia Dortmund (2-2) met Jens Odgaard als aanvallende middenvelder en Dani de Wit als linkshalf. "Dat pakte gelukkig uit zoals verwacht", zei Jansen. "Ik heb goede dingen gezien. Ook het spel zonder bal was interessant om te zien, zeker tegen zo'n sterke tegenstander. In zijn geheel zag het er vrij aardig uit."
De Wit is in het bezit van een contract dat aan het einde van het seizoen afloopt. "Er is een hoop gezegd en geschreven, maar Dani is volledig met zijn gedachten bij AZ", zei Jansen. "Dat heb ik ook op trainingskamp weer gezien. Dat zijn situatie aan het einde van het seizoen mogelijk gaat veranderen, is al vaker aangekaart in de media. Maar ik zit in het hier en nu."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
17 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geleden