AZ haalt Zoet als reservedoelman naar Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft doelman Jeroen Zoet vastgelegd. De 33-jarige keeper komt transfervrij over van het Italiaanse Spezia en tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de nummer 4 van de Eredivisie van vorig seizoen. Zoet wordt in eerste instantie gezien als reservedoelman in Alkmaar.
"De ervaring van Jeroen is één van de redenen", verklaarde directeur voetbalzaken Max Huiberts de transfer op de site van de club. Huiberts legde uit dat Rome-Jayden Owusu-Oduro de kans krijgt als eerste doelman. "Het is prettig om Jeroen daarachter te hebben, een doelman die alles in zijn carrière al heeft meegemaakt."
"Op 33-jarige leeftijd is hij bovendien nog topfit en wil hij graag van waarde zijn in de rol zoals die met elkaar besproken is. Jeroen staat iedere dag op het veld om beter te worden en hij is gretig om zijn ambities na te jagen. Hij gaat in zijn rol de concurrentie scherp houden en proberen elkaar sterker te maken", aldus Huiberts.
Zoet begon zijn carrière bij PSV, waar hij meer dan tweehonderd wedstrijden onder de lat stond en drie keer landskampioen werd. Hij kwam ook op huurbasis uit voor RKC Waalwijk en FC Utrecht. De 11-voudig international vertrok in 2020 naar Italië. Vorig seizoen speelde hij 25 duels bij Spezia, dat uitkomt op het tweede niveau in Italië.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
2 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
4 uur geleden