AZ haalt Zoet als reservedoelman naar Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft doelman Jeroen Zoet vastgelegd. De 33-jarige keeper komt transfervrij over van het Italiaanse Spezia en tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de nummer 4 van de Eredivisie van vorig seizoen. Zoet wordt in eerste instantie gezien als reservedoelman in Alkmaar.
"De ervaring van Jeroen is één van de redenen", verklaarde directeur voetbalzaken Max Huiberts de transfer op de site van de club. Huiberts legde uit dat Rome-Jayden Owusu-Oduro de kans krijgt als eerste doelman. "Het is prettig om Jeroen daarachter te hebben, een doelman die alles in zijn carrière al heeft meegemaakt."
"Op 33-jarige leeftijd is hij bovendien nog topfit en wil hij graag van waarde zijn in de rol zoals die met elkaar besproken is. Jeroen staat iedere dag op het veld om beter te worden en hij is gretig om zijn ambities na te jagen. Hij gaat in zijn rol de concurrentie scherp houden en proberen elkaar sterker te maken", aldus Huiberts.
Zoet begon zijn carrière bij PSV, waar hij meer dan tweehonderd wedstrijden onder de lat stond en drie keer landskampioen werd. Hij kwam ook op huurbasis uit voor RKC Waalwijk en FC Utrecht. De 11-voudig international vertrok in 2020 naar Italië. Vorig seizoen speelde hij 25 duels bij Spezia, dat uitkomt op het tweede niveau in Italië.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
14 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
17 uur geleden