AZ haalt Zoet als reservedoelman naar Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft doelman Jeroen Zoet vastgelegd. De 33-jarige keeper komt transfervrij over van het Italiaanse Spezia en tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de nummer 4 van de Eredivisie van vorig seizoen. Zoet wordt in eerste instantie gezien als reservedoelman in Alkmaar.
"De ervaring van Jeroen is één van de redenen", verklaarde directeur voetbalzaken Max Huiberts de transfer op de site van de club. Huiberts legde uit dat Rome-Jayden Owusu-Oduro de kans krijgt als eerste doelman. "Het is prettig om Jeroen daarachter te hebben, een doelman die alles in zijn carrière al heeft meegemaakt."
"Op 33-jarige leeftijd is hij bovendien nog topfit en wil hij graag van waarde zijn in de rol zoals die met elkaar besproken is. Jeroen staat iedere dag op het veld om beter te worden en hij is gretig om zijn ambities na te jagen. Hij gaat in zijn rol de concurrentie scherp houden en proberen elkaar sterker te maken", aldus Huiberts.
Zoet begon zijn carrière bij PSV, waar hij meer dan tweehonderd wedstrijden onder de lat stond en drie keer landskampioen werd. Hij kwam ook op huurbasis uit voor RKC Waalwijk en FC Utrecht. De 11-voudig international vertrok in 2020 naar Italië. Vorig seizoen speelde hij 25 duels bij Spezia, dat uitkomt op het tweede niveau in Italië.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
2 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
6 uur geleden