AZ gunt meeste speeltijd aan spelers uit eigen opleiding
ALKMAAR (ANP) - Voor het zesde jaar op rij is AZ de eredivisieclub die het meest gebruikmaakt van spelers uit eigen kweek. In het seizoen 2020-2021 werd ruim 39 procent van alle speelminuten in de competitie gemaakt door voetballers uit de jeugdopleiding van de club. Over heel Europa staat de club twintigste, komt naar voren uit cijfers van CIES Football Observatory.
Na nummer één komt Ajax met 37 procent, FC Twente met 32 procent en Feyenoord met ruim 31 procent. In Europees verband staan de Alkmaarders gedeeld twintigste. Het Slowaakse MSK Zilina voert met 61,5 procent de lijst aan.
Vergeleken met clubs uit de zeven beste competities, waar Nederland bij hoort, doen alleen de Spaanse clubs Athletic Bilbao, Celta de Vigo en Real Sociedad, met scores van rond de 50 procent, het beter dan de Alkmaarse club.
Het observatorium analyseert voetbalstatistieken, zoals de hoeveelheid speelminuten van eigen jeugd in eerste teams. Het in Zwitserland gevestigde onderzoeksbureau hanteert daarbij de regel dat een speler tussen zijn 15e en 21e levensjaar ten minste drie jaar voor de club moet hebben gespeeld.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
6 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
6 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.
6 uur geledenMARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
9 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.
10 uur geleden