AZ gunt meeste speeltijd aan spelers uit eigen opleiding
ALKMAAR (ANP) - Voor het zesde jaar op rij is AZ de eredivisieclub die het meest gebruikmaakt van spelers uit eigen kweek. In het seizoen 2020-2021 werd ruim 39 procent van alle speelminuten in de competitie gemaakt door voetballers uit de jeugdopleiding van de club. Over heel Europa staat de club twintigste, komt naar voren uit cijfers van CIES Football Observatory.
Na nummer één komt Ajax met 37 procent, FC Twente met 32 procent en Feyenoord met ruim 31 procent. In Europees verband staan de Alkmaarders gedeeld twintigste. Het Slowaakse MSK Zilina voert met 61,5 procent de lijst aan.
Vergeleken met clubs uit de zeven beste competities, waar Nederland bij hoort, doen alleen de Spaanse clubs Athletic Bilbao, Celta de Vigo en Real Sociedad, met scores van rond de 50 procent, het beter dan de Alkmaarse club.
Het observatorium analyseert voetbalstatistieken, zoals de hoeveelheid speelminuten van eigen jeugd in eerste teams. Het in Zwitserland gevestigde onderzoeksbureau hanteert daarbij de regel dat een speler tussen zijn 15e en 21e levensjaar ten minste drie jaar voor de club moet hebben gespeeld.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Sem van Duijn voor een seizoen verhuurd aan FC Utrecht. In de overeenkomst van de 22-jarige aanvaller is een optie tot koop opgenomen. Van Duijn tekende in juli een verlengd contract tot de zomer van 2031 bij AZ.
10 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi heeft opnieuw een landgenoot als trainer gekregen bij Inter Miami. De club uit Florida stelde de 52-jarige Kily González aan als vervanger van de in april opgestapte Javier Mascherano. Interim-trainer Guillermo Hoyos blijft verantwoordelijk voor het elftal tot González de benodigde werkvergunningen heeft.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in de Spaanse voetbalcompetitie overgenomen van Real Madrid. Het elftal van trainer Hansi Flick boekte in eigen stadion een overwinning op Athletic Club: 2-0.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met een ruime zege het hoofdtoernooi van de Conference League bereikt. De club was opnieuw veel te sterk voor FC Sion (5-3), na de zege van vorige week in Zwitserland (2-4).
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax staat in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club won ook de thuiswedstrijd tegen FC Sion (5-3), na een zege vorige week in Zwitserland (2-4).
12 uur geledenBAKOE (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Conference League. De Enschedeërs wonnen in de play-offs in Azerbeidzjan na verlenging met 4-1 van FK Qarabağ. FC Twente had de thuiswedstrijd vorige week met 1-0 verloren.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Tino Jukić aan de selectie toegevoegd. De 24-jarige Kroatische centrale verdediger komt over van NK Lokomotiva, dat in Kroatië op het hoogste niveau speelt.
14 uur geleden