Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ gunt meeste speeltijd aan spelers uit eigen opleiding

AZ gunt meeste speeltijd aan spelers uit eigen opleiding

ALKMAAR (ANP) - Voor het zesde jaar op rij is AZ de eredivisieclub die het meest gebruikmaakt van spelers uit eigen kweek. In het seizoen 2020-2021 werd ruim 39 procent van alle speelminuten in de competitie gemaakt door voetballers uit de jeugdopleiding van de club. Over heel Europa staat de club twintigste, komt naar voren uit cijfers van CIES Football Observatory.

Na nummer één komt Ajax met 37 procent, FC Twente met 32 procent en Feyenoord met ruim 31 procent. In Europees verband staan de Alkmaarders gedeeld twintigste. Het Slowaakse MSK Zilina voert met 61,5 procent de lijst aan.

Vergeleken met clubs uit de zeven beste competities, waar Nederland bij hoort, doen alleen de Spaanse clubs Athletic Bilbao, Celta de Vigo en Real Sociedad, met scores van rond de 50 procent, het beter dan de Alkmaarse club.

Het observatorium analyseert voetbalstatistieken, zoals de hoeveelheid speelminuten van eigen jeugd in eerste teams. Het in Zwitserland gevestigde onderzoeksbureau hanteert daarbij de regel dat een speler tussen zijn 15e en 21e levensjaar ten minste drie jaar voor de club moet hebben gespeeld.

Meer uit Voetbal

Braziliaanse bond verdedigt scheidsrechter die Balogun rood gaf

RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalbond (CBF) heeft het maandag opgenomen voor de Braziliaanse scheidsrechter Raphaël Claus, die de Amerikaan Folarin Balogun rood gaf in de WK-wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Hij deed dat na ingrijpen van de VAR, die zag dat de aanvaller op het onderbeen van Tarik Muharemović was gaan staan.

3 uur geleden
FIFA wijst protest Belgische bond af, Balogun speelgerechtigd

NEW YORK (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het beroep van de Belgische voetbalbond (KBVB) over het mogen meespelen van Folarin Balogun niet-ontvankelijk verklaard. De Amerikaanse aanvaller kan daarom spelen in de wedstrijd in de achtste finale van de Verenigde Staten tegen België, die plaatsvindt in de nacht van maandag op dinsdag.

4 uur geleden
KNVB steunt UEFA en vindt dat FIFA 'rode lijn heeft overschreden'

ZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond in tweede instantie weten.

4 uur geleden
FIFA-baas vertelde Trump dat tuchtcommissie onafhankelijk is

NEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft maandag bevestigd dat hij een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gevoerd over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. De Zwitser zegt dat hij Trump heeft verteld dat de disciplinaire commissie van de wereldvoetbalbond "onafhankelijk" opereert.

5 uur geleden
Trump: heb met Infantino gesproken over rode kaart Balogun

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.

7 uur geleden
KBVB: FIFA verklaart beroep België op voorhand onontvankelijk

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.

8 uur geleden
KNVB: opheffen schorsing Balogun is 'opmerkelijke beslissing'

ZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."

8 uur geleden