Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ grijpt tegen West Ham naast eerste Europese finale in 42 jaar

AZ grijpt tegen West Ham naast eerste Europese finale in 42 jaar

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de finale van de Conference League te bereiken. De Alkmaarders gingen voor eigen publiek met 1-0 onderuit tegen West Ham United, dat de eerste wedstrijd in Londen vorige week al met 2-1 had gewonnen.

Met de uitschakeling herhaalde de geschiedenis zich voor AZ. Achttien jaar geleden, toen de club voor het laatst zo ver kwam in Europa, strandde het elftal van de toenmalige trainer Co Adriaanse in de halve van de UEFA Cup tegen Sporting Portugal. De enige keer dat AZ de finale wel haalde was in 1981. Ipswich Town was toen, in de strijd om de UEFA Cup, over twee duels te sterk.

AZ had tegen West Ham weer de beschikking over Milos Kerkez en Jesper Karlsson. De linksback en linksbuiten, twee bepalende spelers dit seizoen, ontbraken een week eerder in Londen met respectievelijk een schorsing en een blessure.

Dani de Wit

Dani de Wit keerde afgelopen weekeinde na vier maanden afwezigheid ook terug in de wedstrijdselectie. De aanvallende middenvelder moest tegen West Ham nog genoegen nemen met een rol als reserve. Trainer Pascal Jansen zag geen redenen zijn goed draaiende middenveld, met Jordy Clasie, Sven Mijnans en Tijani Reijnders, aan te passen. Myron van Brederode verving als rechtsbuiten de geblesseerde Jens Odgaard.

AZ zocht Karlsson in de eerste helft zorgvuldig, maar de Zweed kreeg weinig ruimte. West Ham had het organisatorisch goed voor elkaar. Echt grote kansen kreeg de thuisploeg in de eerste helft niet. Rechtsback Yukinari Sugawara zag kort voor rust een schot worden geblokt. Lucas Paquetá schoot de bal namens West Ham in de 25e minuut tegen de paal.

Hoger tempo

De tweede helft begon veelbelovend voor AZ, dat in een wat hoger tempo ging spelen. Doelman Alphonse Aréola redde in de 49e minuut op een inzet van Mijnans. Spits Vangelis Pavlidis dacht even daarna recht te hebben op een strafschop, maar de scheidsrechter vond de overtreding niet zwaar genoeg. Halverwege de tweede helft ging ook een schietkans van Pantelis Hatzidiakos er niet in.

Jansen greep daarna in en bracht De Wit in het elftal voor Mijnans en even later Mayckel Lahdo voor Van Brederode. Een echt slotoffensief bleef uit, ook toen Mexx Meerdink er voorin nog werd bij gezet. De grootste kans was voor West Ham. Nayef Aguerd schoot van dichtbij naast. In blessuretijd had de Spaanse invaller Pablo Fornals alsnog succes: 0-1.

Meer uit Voetbal

Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

1 uur geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

1 uur geleden
AZ bereikt bekerfinale voor tweede jaar op rij na zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.

2 uur geleden
Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

4 uur geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

5 uur geleden
NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

1 dag geleden