Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ grijpt tegen West Ham naast eerste Europese finale in 42 jaar

AZ grijpt tegen West Ham naast eerste Europese finale in 42 jaar

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de finale van de Conference League te bereiken. De Alkmaarders gingen voor eigen publiek met 1-0 onderuit tegen West Ham United, dat de eerste wedstrijd in Londen vorige week al met 2-1 had gewonnen.

Met de uitschakeling herhaalde de geschiedenis zich voor AZ. Achttien jaar geleden, toen de club voor het laatst zo ver kwam in Europa, strandde het elftal van de toenmalige trainer Co Adriaanse in de halve van de UEFA Cup tegen Sporting Portugal. De enige keer dat AZ de finale wel haalde was in 1981. Ipswich Town was toen, in de strijd om de UEFA Cup, over twee duels te sterk.

AZ had tegen West Ham weer de beschikking over Milos Kerkez en Jesper Karlsson. De linksback en linksbuiten, twee bepalende spelers dit seizoen, ontbraken een week eerder in Londen met respectievelijk een schorsing en een blessure.

Dani de Wit

Dani de Wit keerde afgelopen weekeinde na vier maanden afwezigheid ook terug in de wedstrijdselectie. De aanvallende middenvelder moest tegen West Ham nog genoegen nemen met een rol als reserve. Trainer Pascal Jansen zag geen redenen zijn goed draaiende middenveld, met Jordy Clasie, Sven Mijnans en Tijani Reijnders, aan te passen. Myron van Brederode verving als rechtsbuiten de geblesseerde Jens Odgaard.

AZ zocht Karlsson in de eerste helft zorgvuldig, maar de Zweed kreeg weinig ruimte. West Ham had het organisatorisch goed voor elkaar. Echt grote kansen kreeg de thuisploeg in de eerste helft niet. Rechtsback Yukinari Sugawara zag kort voor rust een schot worden geblokt. Lucas Paquetá schoot de bal namens West Ham in de 25e minuut tegen de paal.

Hoger tempo

De tweede helft begon veelbelovend voor AZ, dat in een wat hoger tempo ging spelen. Doelman Alphonse Aréola redde in de 49e minuut op een inzet van Mijnans. Spits Vangelis Pavlidis dacht even daarna recht te hebben op een strafschop, maar de scheidsrechter vond de overtreding niet zwaar genoeg. Halverwege de tweede helft ging ook een schietkans van Pantelis Hatzidiakos er niet in.

Jansen greep daarna in en bracht De Wit in het elftal voor Mijnans en even later Mayckel Lahdo voor Van Brederode. Een echt slotoffensief bleef uit, ook toen Mexx Meerdink er voorin nog werd bij gezet. De grootste kans was voor West Ham. Nayef Aguerd schoot van dichtbij naast. In blessuretijd had de Spaanse invaller Pablo Fornals alsnog succes: 0-1.

Meer uit Voetbal

Bayern-topman Hoeness wil af van 'onbeschaamde' zaakwaarnemers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."

1 uur geleden
Trainer Flick geeft spelers Barcelona vrij om 'te herpakken'

GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.

2 uur geleden
President maakt FIFA-baas Infantino Libanees staatsburger

BEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.

2 uur geleden
Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

14 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

17 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

18 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

19 uur geleden