Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ grijpt tegen West Ham naast eerste Europese finale in 42 jaar

AZ grijpt tegen West Ham naast eerste Europese finale in 42 jaar

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de finale van de Conference League te bereiken. De Alkmaarders gingen voor eigen publiek met 1-0 onderuit tegen West Ham United, dat de eerste wedstrijd in Londen vorige week al met 2-1 had gewonnen.

Met de uitschakeling herhaalde de geschiedenis zich voor AZ. Achttien jaar geleden, toen de club voor het laatst zo ver kwam in Europa, strandde het elftal van de toenmalige trainer Co Adriaanse in de halve van de UEFA Cup tegen Sporting Portugal. De enige keer dat AZ de finale wel haalde was in 1981. Ipswich Town was toen, in de strijd om de UEFA Cup, over twee duels te sterk.

AZ had tegen West Ham weer de beschikking over Milos Kerkez en Jesper Karlsson. De linksback en linksbuiten, twee bepalende spelers dit seizoen, ontbraken een week eerder in Londen met respectievelijk een schorsing en een blessure.

Dani de Wit

Dani de Wit keerde afgelopen weekeinde na vier maanden afwezigheid ook terug in de wedstrijdselectie. De aanvallende middenvelder moest tegen West Ham nog genoegen nemen met een rol als reserve. Trainer Pascal Jansen zag geen redenen zijn goed draaiende middenveld, met Jordy Clasie, Sven Mijnans en Tijani Reijnders, aan te passen. Myron van Brederode verving als rechtsbuiten de geblesseerde Jens Odgaard.

AZ zocht Karlsson in de eerste helft zorgvuldig, maar de Zweed kreeg weinig ruimte. West Ham had het organisatorisch goed voor elkaar. Echt grote kansen kreeg de thuisploeg in de eerste helft niet. Rechtsback Yukinari Sugawara zag kort voor rust een schot worden geblokt. Lucas Paquetá schoot de bal namens West Ham in de 25e minuut tegen de paal.

Hoger tempo

De tweede helft begon veelbelovend voor AZ, dat in een wat hoger tempo ging spelen. Doelman Alphonse Aréola redde in de 49e minuut op een inzet van Mijnans. Spits Vangelis Pavlidis dacht even daarna recht te hebben op een strafschop, maar de scheidsrechter vond de overtreding niet zwaar genoeg. Halverwege de tweede helft ging ook een schietkans van Pantelis Hatzidiakos er niet in.

Jansen greep daarna in en bracht De Wit in het elftal voor Mijnans en even later Mayckel Lahdo voor Van Brederode. Een echt slotoffensief bleef uit, ook toen Mexx Meerdink er voorin nog werd bij gezet. De grootste kans was voor West Ham. Nayef Aguerd schoot van dichtbij naast. In blessuretijd had de Spaanse invaller Pablo Fornals alsnog succes: 0-1.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

2 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

4 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

5 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

7 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

7 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

8 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

8 uur geleden