Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ geeft 3-0-voorsprong weg en begint met nederlaag in Bosnië

AZ geeft 3-0-voorsprong weg en begint met nederlaag in Bosnië

MOSTAR (ANP) - AZ heeft zich na een 3-0-voorsprong in het eerste duel in de groepsfase van de Conference League alsnog laten verrassen door Zrinjski Mostar. De verliezend halvefinalist van vorig seizoen uit Alkmaar ging door vier tegentreffers in de tweede helft met 4-3 ten onder in Bosnië en Herzegovina. Het was vooral aan AZ-doelman Mathew Ryan te wijten dat de Bosnische kampioen de wedstrijd nog won.

Myron van Brederode zette AZ al in de 10e minuut op voorsprong. De aanvaller kon bij de tweede paal vrij inschieten na een goede voorzet van de Zweed Mayckel Lahdo. Ook bij de 2-0 verdedigde de Bosnische kampioen niet goed. Sven Mijnans schoot uit de rebound raak na een kopbal van Dani de Wit. Uit de draai maakte De Wit zelf de 3-0 vlak voor rust.

Er leek dan ook niks aan de hand voor AZ. Ook toen Ryan in de fout ging bij een directe vrije trap van Zvonimir Kozulj van grote afstand, leek de club uit Alkmaar niet al te veel te hoeven vrezen voor de huidige nummer 10 van Bosnië.

Naast gekopt

Spits Vangelis Pavlidis kon AZ weer op een marge van drie treffers brengen, maar de Griek raakte de paal. Meteen daarna belandde een mislukte voorzet van Mostar-speler Josip Corluka op fraaie wijze in de verre hoek. Keeper Ryan leek wel bij die bal te hebben gekund als hij goed zou hebben gesprongen. Met nog 20 minuten te spelen werd het gelijk door een hard afstandsschot van Aldin Hrvanovic. Dat vierde de Bosniër door zijn shirt uit te trekken.

De vreugde bij Zrinjski Mostar, de voormalige club van Kroatisch international Luka Modric, werd nog groter. In de 81e minuut werkte Kozulj een rebound binnen van dichtbij. Ook Kozulj trok uit ongeloof zijn shirt uit. Pavlidis kreeg nog de kans op de late gelijkmaker, maar hij kopte naast.

Zo is AZ slecht begonnen aan de poging om het succes van vorig seizoen te herhalen. Toen bleek West Ham United in de halve finale te sterk. In deze groepsfase heeft de ploeg van trainer Pascal Jansen nog Aston Villa en Legia Warschau als andere tegenstanders. De Poolse club komt over twee weken naar Alkmaar.

Meer uit Voetbal

Ajax zonder Weghorst tegen PSV, Dolberg start als spits

EINDHOVEN (ANP) - Wout Weghorst ontbreekt zondag in de selectie van Ajax. De spits heeft fysieke klachten en wordt in de uitwedstrijd tegen PSV vervangen door Kasper Dolberg. Oliver Edvardsen en Mika Godts zijn net als woensdag in de Champions League-ontmoeting met Internazionale de buitenspelers.

27 minuten geleden
PSV begint tegen Ajax met Salah-Eddine als linksback

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Ajax voor het eerst een basisplaats bij PSV. De van AS Roma gehuurde verdediger start als linksback. In de Champions League-wedstrijd tegen Union nam Yarek Gasiorowski die plek dinsdag nog in.

28 minuten geleden
NAC Breda boekt late zege op hekkensluiter Heracles Almelo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft op de valreep een zege geboekt op Heracles Almelo. De ploeg van trainer Carl Hoefkens won in het eigen stadion met 2-1 van de nummer laatst van de Eredivisie. Sydney van Hooijdonk bezorgde NAC vijf minuten voor tijd de winst.

14 uur geleden
FC Utrecht lijdt bij Fortuna Sittard tweede nederlaag op rij

SITTARD (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij verloren. Na FC Groningen (0-1) was ook Fortuna Sittard te sterk voor het elftal van trainer Ron Jans: 1-0. FC Utrecht begint donderdag tegen Olympique Lyon aan het hoofdtoernooi van de Europa League.

15 uur geleden
Vitesse wint Airborne-duel met 3-1 van Helmond Sport

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 3-1 gewonnen van Helmond Sport. Bij deze Airborne-wedstrijd, waarmee de Slag om Arnhem werd herdacht, was het GelreDome met ruim 24.000 plaatsen uitverkocht. Vitesse leek vorige maand nog uit het betaald voetbal te verdwijnen nadat de proflicentie was afgenomen. Die kreeg de club na een hoger beroep op 3 september weer terug.

16 uur geleden
Manchester United brengt Chelsea eerste nederlaag toe

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Chelsea zijn eerste nederlaag van het seizoen toegebracht in de Premier League. De formatie van trainer Rúben Amorim won het duel in Manchester met 2-1. Bij beide ploegen werd voor rust een speler weggestuurd.

17 uur geleden
FC Groningen klimt na zege op Telstar naar top van de Eredivisie

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is in punten op gelijke hoogte gekomen met PSV, de nummer 2 van de ranglijst. De ploeg van trainer Dick Lukkien was in het eigen stadion met 2-0 te sterk voor Telstar.

17 uur geleden