Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ - Feyenoord en Utrecht - Ajax in april ingehaald

AZ - Feyenoord en Utrecht - Ajax in april ingehaald

ZEIST (ANP) - De eredivisieduels AZ - Feyenoord en FC Utrecht - Ajax worden in april ingehaald. Beide wedstrijden zouden op zondag 9 februari worden gespeeld, maar werden toen afgelast vanwege de hevige storm.

De topper tussen AZ en Feyenoord wordt op woensdag 8 april gespeeld en begint om 18.45 uur. Een dag later treffen FC Utrecht en Ajax elkaar om 19.15 uur.

"Door de volle speeldagenkalender van de vier clubs, met de eredivisie, KNVB-beker en de Europa League, was het puzzelen om de wedstrijden in te plannen. Na de Europese uitschakeling van Ajax en AZ zijn alle clubs, lokale overheden en overige betrokkenen in overleg tot deze speeldata gekomen", meldt de KNVB.

Later niet mogelijk

De wedstrijd tussen AZ en Feyenoord begint al om 18.45 uur omdat een latere aanvangstijd niet mogelijk was. Op dezelfde dag wordt er ook gespeeld in de Champions League en de UEFA staat het niet toe dat competitiewedstrijden overlappen met het belangrijkste Europese bekertoernooi. Voor het duel tussen FC Utrecht en Ajax, gespeeld op een dag van de Europa League, gaf de UEFA "bij hoge uitzondering wel toestemming".

De KNVB gaf ook gehoor aan het verzoek van FC Twente en Ajax om de wedstrijd op zondag 15 maart niet om 20.00 uur, maar om 14.30 uur te spelen. Die wedstrijd werd naar 20.00 uur verplaatst met het oog op de verrichtingen van Ajax in de Europa League. Vorige week werd Ajax echter door het Spaanse Getafe uitgeschakeld.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

3 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

6 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

6 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

8 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

8 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

8 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

8 uur geleden