AZ - Feyenoord en Utrecht - Ajax in april ingehaald
ZEIST (ANP) - De eredivisieduels AZ - Feyenoord en FC Utrecht - Ajax worden in april ingehaald. Beide wedstrijden zouden op zondag 9 februari worden gespeeld, maar werden toen afgelast vanwege de hevige storm.
De topper tussen AZ en Feyenoord wordt op woensdag 8 april gespeeld en begint om 18.45 uur. Een dag later treffen FC Utrecht en Ajax elkaar om 19.15 uur.
"Door de volle speeldagenkalender van de vier clubs, met de eredivisie, KNVB-beker en de Europa League, was het puzzelen om de wedstrijden in te plannen. Na de Europese uitschakeling van Ajax en AZ zijn alle clubs, lokale overheden en overige betrokkenen in overleg tot deze speeldata gekomen", meldt de KNVB.
Later niet mogelijk
De wedstrijd tussen AZ en Feyenoord begint al om 18.45 uur omdat een latere aanvangstijd niet mogelijk was. Op dezelfde dag wordt er ook gespeeld in de Champions League en de UEFA staat het niet toe dat competitiewedstrijden overlappen met het belangrijkste Europese bekertoernooi. Voor het duel tussen FC Utrecht en Ajax, gespeeld op een dag van de Europa League, gaf de UEFA "bij hoge uitzondering wel toestemming".
De KNVB gaf ook gehoor aan het verzoek van FC Twente en Ajax om de wedstrijd op zondag 15 maart niet om 20.00 uur, maar om 14.30 uur te spelen. Die wedstrijd werd naar 20.00 uur verplaatst met het oog op de verrichtingen van Ajax in de Europa League. Vorige week werd Ajax echter door het Spaanse Getafe uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
18 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
18 uur geleden