Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ en Willem II komend seizoen al vroeg Europees in actie

AZ en Willem II komend seizoen al vroeg Europees in actie

NYON (ANP) - AZ begint het nieuwe Europese voetbalseizoen op 25 en 26 augustus met een duel in de tweede voorronde van de Champions League. Op basis van de huidige maatregelen tegen het coronavirus moet de club uit Alkmaar dat duel op vreemde bodem spelen. Het kabinet bekijkt echter later deze maand of er misschien toch nog eerder dan 1 september weer gevoetbald mag worden.

Willem II staat op 17 september al voor een Europees avontuur in de tweede voorronde van de Europa League. De derde voorronde van de Europa League, met PSV als deelnemer, is uitgeschreven voor 24 september. Alle voorronden in de Champions League en Europa League gaan komend seizoen over slechts een duel, om zo tijd te winnen voor het overvolle programma.

Feyenoord is zeker van een plaats in de groepsfase van de Europa League, die op 24 oktober van start gaat. Ajax hoopt op 22 of 23 oktober in de groepsfase van de Champions League uit te komen. Dat mag alleen als de winnaar van de huidige editie van de Champions League zich in eigen land ook weer plaatst voor de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.

Als dat niet het geval is, begint Ajax in de play-offs van de voorronden van de Champions League die op 22/23 september en 29/30 september wel over twee duels gaan.

Meer uit Voetbal

Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

30 minuten geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

33 minuten geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

36 minuten geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

2 uur geleden
Koeman rekent op veilig WK voor spelers, fans en journalisten

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."

2 uur geleden
Koeman vertelt Depay dat hij superfit voor WK moet zijn

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.

3 uur geleden
FC Volendam langer door met spits Veerman

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.

3 uur geleden