AZ en Willem II komend seizoen al vroeg Europees in actie
NYON (ANP) - AZ begint het nieuwe Europese voetbalseizoen op 25 en 26 augustus met een duel in de tweede voorronde van de Champions League. Op basis van de huidige maatregelen tegen het coronavirus moet de club uit Alkmaar dat duel op vreemde bodem spelen. Het kabinet bekijkt echter later deze maand of er misschien toch nog eerder dan 1 september weer gevoetbald mag worden.
Willem II staat op 17 september al voor een Europees avontuur in de tweede voorronde van de Europa League. De derde voorronde van de Europa League, met PSV als deelnemer, is uitgeschreven voor 24 september. Alle voorronden in de Champions League en Europa League gaan komend seizoen over slechts een duel, om zo tijd te winnen voor het overvolle programma.
Feyenoord is zeker van een plaats in de groepsfase van de Europa League, die op 24 oktober van start gaat. Ajax hoopt op 22 of 23 oktober in de groepsfase van de Champions League uit te komen. Dat mag alleen als de winnaar van de huidige editie van de Champions League zich in eigen land ook weer plaatst voor de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.
Als dat niet het geval is, begint Ajax in de play-offs van de voorronden van de Champions League die op 22/23 september en 29/30 september wel over twee duels gaan.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
43 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
12 uur geleden