AZ en FC Twente komen in actie in play-offs Conference League
ALKMAAR (ANP) - AZ en FC Twente komen donderdagavond in actie in de play-offs van de Conference League. De Alkmaarse ploeg neemt het voor eigen publiek op tegen Gil Vicente uit Portugal. FC Twente treft de Italiaanse club Fiorentina in Florence.
Beide wedstrijden beginnen om 21.00 uur. Volgende week donderdag zijn de returns in Portugal en in Enschede. De winnaars plaatsen zich voor de groepsfase van de Conference League, het derde Europese bekertoernooi na de Champions League en Europa League. Feyenoord bereikte afgelopen seizoen de finale van dat toernooi.
AZ wist al twee voorrondes door te komen. De ploeg van trainer Pascal Jansen schakelde eerst de Bosnische club FK Tuzla City uit en daarna ook Dundee United. AZ verloor in Schotland met 1-0, maar in de return in Alkmaar werd het maar liefst 7-0 voor de thuisclub.
FC Twente stroomde in de derde voorronde van het Europese bekertoernooi in en won daarin beide duels met de Servische club Cukaricki (3-1 en 4-1). In de Eredivisie hebben FC Twente en AZ hun eerste twee competitieduels in winst omgezet.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
1 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
8 uur geleden