AZ en FC Twente komen in actie in play-offs Conference League
ALKMAAR (ANP) - AZ en FC Twente komen donderdagavond in actie in de play-offs van de Conference League. De Alkmaarse ploeg neemt het voor eigen publiek op tegen Gil Vicente uit Portugal. FC Twente treft de Italiaanse club Fiorentina in Florence.
Beide wedstrijden beginnen om 21.00 uur. Volgende week donderdag zijn de returns in Portugal en in Enschede. De winnaars plaatsen zich voor de groepsfase van de Conference League, het derde Europese bekertoernooi na de Champions League en Europa League. Feyenoord bereikte afgelopen seizoen de finale van dat toernooi.
AZ wist al twee voorrondes door te komen. De ploeg van trainer Pascal Jansen schakelde eerst de Bosnische club FK Tuzla City uit en daarna ook Dundee United. AZ verloor in Schotland met 1-0, maar in de return in Alkmaar werd het maar liefst 7-0 voor de thuisclub.
FC Twente stroomde in de derde voorronde van het Europese bekertoernooi in en won daarin beide duels met de Servische club Cukaricki (3-1 en 4-1). In de Eredivisie hebben FC Twente en AZ hun eerste twee competitieduels in winst omgezet.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
14 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
17 uur geleden