AZ door naar groepsfase Conference League
BARCELOS (ANP) - AZ heeft zich probleemloos geplaatst voor de groepsfase van de Conference League. De formatie van coach Pascal Jansen won ook de tweede wedstrijd in de play-offs van Gil Vicente. In Portugal deed AZ dat met 1-2. In eigen huis had AZ al met 4-0 gewonnen.
AZ behoefde zich niet bovenmatig in te spannen en deed dat ook niet. De formatie wachtte geduldig op de kansen, die kwamen als er enigszins op werd aangedrongen. Gil Vicente leek verder geen enkele hoop op een goed resultaat te koesteren.
Na een uur kwamen de Alkmaarders op voorsprong. Håkon Evjen maakte de openingstreffer. De Noor scoorde na een steekballetje van Vangelis Pavlidis. Enkele minuten later liep AZ verder uit. Tijjani Reijnders was daarvoor verantwoordelijk, door de bal uit een moeilijke hoek toch nog langs doelman Brian Araújo te krijgen.
Voor rust had AZ ook al de nodige mogelijkheden gehad. In de eerste minuten al raakte Dani de Wit de paal. Dat overkwam na een half uur ook Pavlidis, nadat de Griek zich eerst langs drie tegenstanders had geworsteld.
In de slotfase scoorde Juan Boselli nog voor de thuisclub, na matig ingrijpen van de verdediging van AZ. De speler was kort later ook nog dichtbij de gelijkmaker, maar nu greep doelman Hobie Verhulst goed in.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Ryan Gravenberch dankt zijn basisplaats in het Nederlands elftal aan de snelle ontwikkeling die hij bij Liverpool heeft doorgemaakt. Dat zei de middenvelder woensdag tijdens een persconferentie in Kansas City, een dag voor de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Tunesië.
7 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman hoopt dat de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië niet hoeft te worden onderbroken door noodweer. "We kunnen ons op alles voorbereiden, maar niet op het weer", zei de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het derde duel van Oranje op het WK. "Laten we hopen dat het duel onder goede omstandigheden gespeeld kan worden en ook kan worden afgemaakt. Maar dat weten we niet zeker."
10 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich dankzij een zege op gastland Canada verzekerd van de winst van poule B op het WK. De ploeg van bondscoach Murat Yakin maakte in Vancouver aan het begin van de tweede helft het verschil via Rubén Vargas en Johan Manzambi: 2-1.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Amerikaanse linksback Kevin Paredes transfervrij vastgelegd. De 23-jarige voetballer stond sinds begin 2022 onder contract bij VfL Wolfsburg, waarmee hij vorige maand degradeerde uit de Bundesliga. De viervoudig international van de VS kwam door een voetblessure de afgelopen twee seizoenen niet veel in actie. Daarvoor kreeg hij wel veel speeltijd.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
8 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
9 uur geleden