
AZ door naar groepsfase Conference League
BARCELOS (ANP) - AZ heeft zich probleemloos geplaatst voor de groepsfase van de Conference League. De formatie van coach Pascal Jansen won ook de tweede wedstrijd in de play-offs van Gil Vicente. In Portugal deed AZ dat met 1-2. In eigen huis had AZ al met 4-0 gewonnen.
AZ behoefde zich niet bovenmatig in te spannen en deed dat ook niet. De formatie wachtte geduldig op de kansen, die kwamen als er enigszins op werd aangedrongen. Gil Vicente leek verder geen enkele hoop op een goed resultaat te koesteren.
Na een uur kwamen de Alkmaarders op voorsprong. Håkon Evjen maakte de openingstreffer. De Noor scoorde na een steekballetje van Vangelis Pavlidis. Enkele minuten later liep AZ verder uit. Tijjani Reijnders was daarvoor verantwoordelijk, door de bal uit een moeilijke hoek toch nog langs doelman Brian Araújo te krijgen.
Voor rust had AZ ook al de nodige mogelijkheden gehad. In de eerste minuten al raakte Dani de Wit de paal. Dat overkwam na een half uur ook Pavlidis, nadat de Griek zich eerst langs drie tegenstanders had geworsteld.
In de slotfase scoorde Juan Boselli nog voor de thuisclub, na matig ingrijpen van de verdediging van AZ. De speler was kort later ook nog dichtbij de gelijkmaker, maar nu greep doelman Hobie Verhulst goed in.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
20 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
20 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
22 uur geleden