AZ door naar groepsfase Conference League
BARCELOS (ANP) - AZ heeft zich probleemloos geplaatst voor de groepsfase van de Conference League. De formatie van coach Pascal Jansen won ook de tweede wedstrijd in de play-offs van Gil Vicente. In Portugal deed AZ dat met 1-2. In eigen huis had AZ al met 4-0 gewonnen.
AZ behoefde zich niet bovenmatig in te spannen en deed dat ook niet. De formatie wachtte geduldig op de kansen, die kwamen als er enigszins op werd aangedrongen. Gil Vicente leek verder geen enkele hoop op een goed resultaat te koesteren.
Na een uur kwamen de Alkmaarders op voorsprong. Håkon Evjen maakte de openingstreffer. De Noor scoorde na een steekballetje van Vangelis Pavlidis. Enkele minuten later liep AZ verder uit. Tijjani Reijnders was daarvoor verantwoordelijk, door de bal uit een moeilijke hoek toch nog langs doelman Brian Araújo te krijgen.
Voor rust had AZ ook al de nodige mogelijkheden gehad. In de eerste minuten al raakte Dani de Wit de paal. Dat overkwam na een half uur ook Pavlidis, nadat de Griek zich eerst langs drie tegenstanders had geworsteld.
In de slotfase scoorde Juan Boselli nog voor de thuisclub, na matig ingrijpen van de verdediging van AZ. De speler was kort later ook nog dichtbij de gelijkmaker, maar nu greep doelman Hobie Verhulst goed in.
Meer uit Voetbal
SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
5 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
8 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
10 uur geleden