AZ door naar groepsfase Conference League
BARCELOS (ANP) - AZ heeft zich probleemloos geplaatst voor de groepsfase van de Conference League. De formatie van coach Pascal Jansen won ook de tweede wedstrijd in de play-offs van Gil Vicente. In Portugal deed AZ dat met 1-2. In eigen huis had AZ al met 4-0 gewonnen.
AZ behoefde zich niet bovenmatig in te spannen en deed dat ook niet. De formatie wachtte geduldig op de kansen, die kwamen als er enigszins op werd aangedrongen. Gil Vicente leek verder geen enkele hoop op een goed resultaat te koesteren.
Na een uur kwamen de Alkmaarders op voorsprong. Håkon Evjen maakte de openingstreffer. De Noor scoorde na een steekballetje van Vangelis Pavlidis. Enkele minuten later liep AZ verder uit. Tijjani Reijnders was daarvoor verantwoordelijk, door de bal uit een moeilijke hoek toch nog langs doelman Brian Araújo te krijgen.
Voor rust had AZ ook al de nodige mogelijkheden gehad. In de eerste minuten al raakte Dani de Wit de paal. Dat overkwam na een half uur ook Pavlidis, nadat de Griek zich eerst langs drie tegenstanders had geworsteld.
In de slotfase scoorde Juan Boselli nog voor de thuisclub, na matig ingrijpen van de verdediging van AZ. De speler was kort later ook nog dichtbij de gelijkmaker, maar nu greep doelman Hobie Verhulst goed in.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
12 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden