
AZ doet met ruime zege op Emmen vertrouwen op richting West Ham
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de derde plaats overgenomen van Ajax. De Alkmaarders lieten FC Emmen, dat vecht tegen degradatie, met 5-1 kansloos. Bij rust was het al 5-0. AZ deed met de ruime zege vertrouwen op voor de return tegen West Ham United in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Pascal Jansen moet donderdag een achterstand van 2-1 uit de eerste wedstrijd zien goed te maken.
Ajax kan dinsdag de derde plaats van AZ weer overnemen bij een zege of gelijkspel bij FC Groningen. Dat duel werd zondag vroegtijdig gestaakt. AZ heeft nu 64 punten en Ajax 63. De nummer 3 van de Eredivisie mag komend seizoen meedoen aan de play-offs van de Europa League en de nummer 4 aan de voorronden van de Conference League.
FC Emmen hoopte wellicht dat AZ al met de gedachten bij West Ham United was, maar daar bleek geen sprake van. De thuisploeg speelde in een hoog tempo en overrompelde Emmen volledig. Sven Mijnans opende in de 13e minuut de score. Na een goede pass van Jordy Clasie nam de middenvelder de bal goed aan en verraste hij keeper Mickey van der Hart in de korte hoek: 1-0.
Vlugge voorsprong
Na een kwartier werd het al 2-0. Myron van Brederode schoot via de binnenkant van de paal raak, nadat spits Vangelis Pavlidis de bal goed had terug gelegd. AZ spaarde Emmen niet en bleef maar komen. Een indraaiende vrije trap van Tijjani Reijnders ging er halverwege de eerste helft in één keer in, al claimde verdediger Sam Beukema de bal nog net te hebben geraakt.
Beukema kreeg kort daarna alsnog een doelpunt achter zijn naam. Uit een hoekschop van Van Brederode kopte hij in de 28e minuut bij de tweede paal raak. Clasie deed het elftal van coach Dick Lukkien nog meer pijn door in blessuretijd van afstand de 5-0 binnen te schieten.
Degradatiestrijd in play-offs
Lukkien wisselde tijdens de rust drie keer. AZ, waar spelbepalers Jesper Karlsson en Dani de Wit na blessures terugkeerden en na ruim een uur mochten invallen, hoefde niet zo nodig meer. Richairo Zivkovic verkleinde in de 50e minuut de achterstand tot 5-1.
FC Emmen blijft door het verlies voorlopig op de zestiende plaats staan. De nummer 16 moet play-offs spelen tegen clubs uit de eerste divisie voor één plek in de Eredivisie. De achterstand van Emmen op nummer 15 Excelsior is 1 punt. Emmen speelt de laatste twee wedstrijden tegen Feyenoord en FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay is zondag geblesseerd naar de kant gegaan tijdens de verloren wedstrijd van Corinthians bij Flamengo (4-0). De ernst van de blessure van de 31-jarige Oranje-international is nog onduidelijk.
50 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli is de nieuwe koploper in de Serie A. Trainer Antonio Conte zag zijn elftal met 2-0 winnen van Torino. Napoli profiteerde daarmee optimaal van de tweede achtereenvolgende competitienederlaag van regerend kampioen Internazionale, eerder op zondag tegen AS Roma (0-1).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Virgil van Dijk stelt dat het winnen van het kampioenschap voor Liverpool nooit iets vanzelfsprekends zal zijn. Dat zei de aanvoerder van de club die na een zege (5-1) op Tottenham Hotspur voor de twintigste keer de titel van Engeland veroverde. "Het is speciaal en het is iets dat we niet voor lief nemen. Het was verbazingwekkend vandaag", vertelde de Nederlandse international tegen Sky Sports terwijl zijn trainer Arne Slot en zijn ploeggenoten een ereronde op Anfield liepen.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot (46) betrok zijn voorganger Jürgen Klopp bij het binnenhalen van de landstitel met FC Liverpool. "Het voelt heel goed, mijn dank gaat uit naar Jürgen Klopp", zei Slot lachend op het veld van Anfield. Slot scandeerde daarna samen met de fans van Liverpool de naam van de Duitse coach. Zoals Klopp vorig jaar de aanhang opdroeg Slot toe te zingen.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - FC Liverpool stond al met 3-1 voor in de kampioenswedstrijd tegen Tottenham Hotspur en desondanks maakte Arne Slot zich met woeste gebaren druk langs de lijn. Het tekent de Nederlandse succescoach voor wie elk detail tijdens een wedstrijd van belang is. Pas nadat scheidsrechter Thomas Bramall op Anfield voor het laatst had gefloten, verscheen er een brede grijns op het gezicht van Slot. De grijns van een kampioen.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot (46) is met FC Liverpool kampioen van Engeland geworden. Hij is de eerste Nederlandse coach die de titel in de Premier League verovert. Liverpool had op Anfield aan een 5-1-overwinning op Tottenham Hotspur meer dan genoeg om het twintigste kampioenschap in de clubgeschiedenis binnen te halen. Nummer 2 Arsenal staat met nog vier wedstrijden te gaan op een onoverbrugbare achterstand van vijftien punten.
14 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft zondag nagelaten om te winnen van Go Ahead Eagles. Het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk kreeg genoeg kansen tegen de bekerwinnaar, maar scoren bleek opnieuw lastig: 0-0. Almere is met 21 doelpunten de minst trefzekere ploeg uit de Eredivisie en ziet degradatie naderen.
15 uur geleden