AZ doet met ruime zege op Emmen vertrouwen op richting West Ham
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de derde plaats overgenomen van Ajax. De Alkmaarders lieten FC Emmen, dat vecht tegen degradatie, met 5-1 kansloos. Bij rust was het al 5-0. AZ deed met de ruime zege vertrouwen op voor de return tegen West Ham United in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Pascal Jansen moet donderdag een achterstand van 2-1 uit de eerste wedstrijd zien goed te maken.
Ajax kan dinsdag de derde plaats van AZ weer overnemen bij een zege of gelijkspel bij FC Groningen. Dat duel werd zondag vroegtijdig gestaakt. AZ heeft nu 64 punten en Ajax 63. De nummer 3 van de Eredivisie mag komend seizoen meedoen aan de play-offs van de Europa League en de nummer 4 aan de voorronden van de Conference League.
FC Emmen hoopte wellicht dat AZ al met de gedachten bij West Ham United was, maar daar bleek geen sprake van. De thuisploeg speelde in een hoog tempo en overrompelde Emmen volledig. Sven Mijnans opende in de 13e minuut de score. Na een goede pass van Jordy Clasie nam de middenvelder de bal goed aan en verraste hij keeper Mickey van der Hart in de korte hoek: 1-0.
Vlugge voorsprong
Na een kwartier werd het al 2-0. Myron van Brederode schoot via de binnenkant van de paal raak, nadat spits Vangelis Pavlidis de bal goed had terug gelegd. AZ spaarde Emmen niet en bleef maar komen. Een indraaiende vrije trap van Tijjani Reijnders ging er halverwege de eerste helft in één keer in, al claimde verdediger Sam Beukema de bal nog net te hebben geraakt.
Beukema kreeg kort daarna alsnog een doelpunt achter zijn naam. Uit een hoekschop van Van Brederode kopte hij in de 28e minuut bij de tweede paal raak. Clasie deed het elftal van coach Dick Lukkien nog meer pijn door in blessuretijd van afstand de 5-0 binnen te schieten.
Degradatiestrijd in play-offs
Lukkien wisselde tijdens de rust drie keer. AZ, waar spelbepalers Jesper Karlsson en Dani de Wit na blessures terugkeerden en na ruim een uur mochten invallen, hoefde niet zo nodig meer. Richairo Zivkovic verkleinde in de 50e minuut de achterstand tot 5-1.
FC Emmen blijft door het verlies voorlopig op de zestiende plaats staan. De nummer 16 moet play-offs spelen tegen clubs uit de eerste divisie voor één plek in de Eredivisie. De achterstand van Emmen op nummer 15 Excelsior is 1 punt. Emmen speelt de laatste twee wedstrijden tegen Feyenoord en FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste helft van het seizoen afgesloten met een gelijkspel tegen FC Twente (1-1). De ploeg van Robin van Persie zag de achterstand op koploper PSV groeien naar 11 punten. Feyenoord heeft 5 punten meer dan het als derde geklasseerde Ajax.
44 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles en FC Groningen hebben op de laatste speeldag van de eerste helft van de competitie gelijkgespeeld. Het Eredivisieduel in de Adelaarshorst eindigde in 1-1. Het was de vijfde keer op rij dat Go Ahead Eagles geen competitiewedstrijd wist te winnen.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na afloop van de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) kritisch over de eerste helft. "Het was nu de derde wedstrijd op rij dat we goed begonnen en daarna terugvielen", aldus Bosz, die daarmee doelde op de duels met Heracles Almelo en GVVV.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen FC Utrecht moeizaam gewonnen. De koploper stond bij rust nog met 1-0 achter, maar draaide die achterstand in de tweede helft om: 1-2. Het betekende voor PSV de veertiende achtereenvolgende zege in een uitduel in de competitie. Dat lukte sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 nog geen enkele club.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/Belga) - FC Barcelona moet verdediger Andreas Christensen de komende maanden missen. De Deen heeft op training een gedeeltelijke scheur in de voorste kruisband van zijn linkerknie opgelopen, zo maakte de club bekend.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gonçalo Borges begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het thuisduel met FC Twente. Hij krijgt de voorkeur boven Aymen Sliti, die woensdag niet kon overtuigen in het verloren bekerduel met SC Heerenveen. Jan Plug vervangt linksback Jordan Bos, die niet bij de selectie zit.
3 uur geleden