AZ doet met ruime zege op Emmen vertrouwen op richting West Ham
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de derde plaats overgenomen van Ajax. De Alkmaarders lieten FC Emmen, dat vecht tegen degradatie, met 5-1 kansloos. Bij rust was het al 5-0. AZ deed met de ruime zege vertrouwen op voor de return tegen West Ham United in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Pascal Jansen moet donderdag een achterstand van 2-1 uit de eerste wedstrijd zien goed te maken.
Ajax kan dinsdag de derde plaats van AZ weer overnemen bij een zege of gelijkspel bij FC Groningen. Dat duel werd zondag vroegtijdig gestaakt. AZ heeft nu 64 punten en Ajax 63. De nummer 3 van de Eredivisie mag komend seizoen meedoen aan de play-offs van de Europa League en de nummer 4 aan de voorronden van de Conference League.
FC Emmen hoopte wellicht dat AZ al met de gedachten bij West Ham United was, maar daar bleek geen sprake van. De thuisploeg speelde in een hoog tempo en overrompelde Emmen volledig. Sven Mijnans opende in de 13e minuut de score. Na een goede pass van Jordy Clasie nam de middenvelder de bal goed aan en verraste hij keeper Mickey van der Hart in de korte hoek: 1-0.
Vlugge voorsprong
Na een kwartier werd het al 2-0. Myron van Brederode schoot via de binnenkant van de paal raak, nadat spits Vangelis Pavlidis de bal goed had terug gelegd. AZ spaarde Emmen niet en bleef maar komen. Een indraaiende vrije trap van Tijjani Reijnders ging er halverwege de eerste helft in één keer in, al claimde verdediger Sam Beukema de bal nog net te hebben geraakt.
Beukema kreeg kort daarna alsnog een doelpunt achter zijn naam. Uit een hoekschop van Van Brederode kopte hij in de 28e minuut bij de tweede paal raak. Clasie deed het elftal van coach Dick Lukkien nog meer pijn door in blessuretijd van afstand de 5-0 binnen te schieten.
Degradatiestrijd in play-offs
Lukkien wisselde tijdens de rust drie keer. AZ, waar spelbepalers Jesper Karlsson en Dani de Wit na blessures terugkeerden en na ruim een uur mochten invallen, hoefde niet zo nodig meer. Richairo Zivkovic verkleinde in de 50e minuut de achterstand tot 5-1.
FC Emmen blijft door het verlies voorlopig op de zestiende plaats staan. De nummer 16 moet play-offs spelen tegen clubs uit de eerste divisie voor één plek in de Eredivisie. De achterstand van Emmen op nummer 15 Excelsior is 1 punt. Emmen speelt de laatste twee wedstrijden tegen Feyenoord en FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
9 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
10 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
21 uur geleden