AZ-doelman Ryan met Australië uitgeschakeld in Azië Cup
AL WAKRAH (ANP) - AZ-doelman Mathew Ryan heeft met Australië de halve finales van de Azië Cup maar net gemist. Zuid-Korea dwong pas diep in blessuretijd een verlenging af (1-1) en daarin maakte Son Heung-min (Tottenham Hotspur) het winnende doelpunt: 2-1.
Craig Goodwin, die een verleden heeft bij Sparta Rotterdam, zorgde vlak voor rust met een rake volley voor de voorsprong. Zuid-Korea leek geslagen, maar Hwang Hee-chan benutte in de slotminuten een strafschop, waarbij Ryan nog wel in de goede hoek zat. Son liet de Zuid-Koreanen daarna opnieuw juichen. Bij Australië kreeg Aiden O'Neill kort daarop na een forse tackle de rode kaart, na een ingreep van de VAR.
Eerder op de dag wist Jordanië zich al te plaatsen voor de halve finales door met 1-0 te winnen van Tadzjikistan. Jordanië speelt nu tegen Zuid-Korea. Zaterdag staan de andere twee kwartfinales op het programma. Iran neemt het dan op tegen Japan en titelverdediger Qatar treft Azerbeidzjan.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
5 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
8 uur geleden