AZ-doelman Ryan met Australië uitgeschakeld in Azië Cup
AL WAKRAH (ANP) - AZ-doelman Mathew Ryan heeft met Australië de halve finales van de Azië Cup maar net gemist. Zuid-Korea dwong pas diep in blessuretijd een verlenging af (1-1) en daarin maakte Son Heung-min (Tottenham Hotspur) het winnende doelpunt: 2-1.
Craig Goodwin, die een verleden heeft bij Sparta Rotterdam, zorgde vlak voor rust met een rake volley voor de voorsprong. Zuid-Korea leek geslagen, maar Hwang Hee-chan benutte in de slotminuten een strafschop, waarbij Ryan nog wel in de goede hoek zat. Son liet de Zuid-Koreanen daarna opnieuw juichen. Bij Australië kreeg Aiden O'Neill kort daarop na een forse tackle de rode kaart, na een ingreep van de VAR.
Eerder op de dag wist Jordanië zich al te plaatsen voor de halve finales door met 1-0 te winnen van Tadzjikistan. Jordanië speelt nu tegen Zuid-Korea. Zaterdag staan de andere twee kwartfinales op het programma. Iran neemt het dan op tegen Japan en titelverdediger Qatar treft Azerbeidzjan.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden