AZ-doelman Ryan met Australië uitgeschakeld in Azië Cup
AL WAKRAH (ANP) - AZ-doelman Mathew Ryan heeft met Australië de halve finales van de Azië Cup maar net gemist. Zuid-Korea dwong pas diep in blessuretijd een verlenging af (1-1) en daarin maakte Son Heung-min (Tottenham Hotspur) het winnende doelpunt: 2-1.
Craig Goodwin, die een verleden heeft bij Sparta Rotterdam, zorgde vlak voor rust met een rake volley voor de voorsprong. Zuid-Korea leek geslagen, maar Hwang Hee-chan benutte in de slotminuten een strafschop, waarbij Ryan nog wel in de goede hoek zat. Son liet de Zuid-Koreanen daarna opnieuw juichen. Bij Australië kreeg Aiden O'Neill kort daarop na een forse tackle de rode kaart, na een ingreep van de VAR.
Eerder op de dag wist Jordanië zich al te plaatsen voor de halve finales door met 1-0 te winnen van Tadzjikistan. Jordanië speelt nu tegen Zuid-Korea. Zaterdag staan de andere twee kwartfinales op het programma. Iran neemt het dan op tegen Japan en titelverdediger Qatar treft Azerbeidzjan.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
19 uur geleden