Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-coach Jansen wil zich niet laten verrassen bij FC Groningen

AZ-coach Jansen wil zich niet laten verrassen bij FC Groningen

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen wil de ongeslagen reeks in de Eredivisie ook tegen FC Groningen volhouden. De Alkmaarders hebben voor het duel in Groningen zaterdag aanvaller Jesper Karlsson terug.

AZ is als enige ploeg nog ongeslagen in het huidige Eredivisie-seizoen. De ploeg van Jansen won vijf keer en speelde twee keer gelijk. De Alkmaarders hebben met 17 punten 1 punt minder dan PSV en Ajax.

Tegenstander FC Groningen staat twaalfde met 8 punten. "Verdedigend zijn ze redelijk stabiel, maar ze boeken wisselende resultaten", keek Jansen vooruit. "We hebben ze goed in kaart gebracht en we zijn goed voorbereid."

Karlsson doet sinds vorige week weer mee met de groepstraining. De 24-jarige Zweed zit tegen FC Groningen voor het eerst weer bij de selectie. "Hij heeft hard gewerkt. Ik heb hem van dichtbij gevolgd op de momenten dat hij weer hier was", zei Jansen. "Hij heeft zich helemaal de blubber gewerkt. Jesper is heel hongerig en gretig om de ploeg te versterken."

Jansen kan behalve over de geblesseerde Bruno Martins Indi ook nog langere tijd niet beschikken over aanvallers Vangelis Pavlidis en Håkon Evjen. "Håkon mag binnenkort uit zijn spalk en ook Pavlidis heeft geen loopgips meer. Wat dat betreft gaat het voorspoedig. Als alles goed loopt zouden ze voor het WK nog kunnen terugkeren, maar ik houd rekening met het slechte scenario dat ze pas na het WK weer beschikbaar zijn."

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

59 minuten geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

9 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

10 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

10 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

10 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

12 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

13 uur geleden