Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-coach Jansen wil zich niet laten verrassen bij FC Groningen

AZ-coach Jansen wil zich niet laten verrassen bij FC Groningen

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen wil de ongeslagen reeks in de Eredivisie ook tegen FC Groningen volhouden. De Alkmaarders hebben voor het duel in Groningen zaterdag aanvaller Jesper Karlsson terug.

AZ is als enige ploeg nog ongeslagen in het huidige Eredivisie-seizoen. De ploeg van Jansen won vijf keer en speelde twee keer gelijk. De Alkmaarders hebben met 17 punten 1 punt minder dan PSV en Ajax.

Tegenstander FC Groningen staat twaalfde met 8 punten. "Verdedigend zijn ze redelijk stabiel, maar ze boeken wisselende resultaten", keek Jansen vooruit. "We hebben ze goed in kaart gebracht en we zijn goed voorbereid."

Karlsson doet sinds vorige week weer mee met de groepstraining. De 24-jarige Zweed zit tegen FC Groningen voor het eerst weer bij de selectie. "Hij heeft hard gewerkt. Ik heb hem van dichtbij gevolgd op de momenten dat hij weer hier was", zei Jansen. "Hij heeft zich helemaal de blubber gewerkt. Jesper is heel hongerig en gretig om de ploeg te versterken."

Jansen kan behalve over de geblesseerde Bruno Martins Indi ook nog langere tijd niet beschikken over aanvallers Vangelis Pavlidis en Håkon Evjen. "Håkon mag binnenkort uit zijn spalk en ook Pavlidis heeft geen loopgips meer. Wat dat betreft gaat het voorspoedig. Als alles goed loopt zouden ze voor het WK nog kunnen terugkeren, maar ik houd rekening met het slechte scenario dat ze pas na het WK weer beschikbaar zijn."

Meer uit Voetbal

Oranje-international Malen op huurbasis naar AS Roma

ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.

55 minuten geleden
Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

11 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

11 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

13 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

14 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

15 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

16 uur geleden