Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-coach Jansen heeft vertrouwen in weer goed resultaat tegen PSV

AZ-coach Jansen heeft vertrouwen in weer goed resultaat tegen PSV

ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen heeft er vertrouwen in dat AZ zondag opnieuw van PSV kan winnen. De Alkmaarders versloegen de Eindhovenaren in januari in het Philips-stadion met 3-1 en kunnen zondag in de Eredivisie bij een zege in punten op gelijke hoogte komen met het elftal van trainer Roger Schmidt.

"We hebben PSV in Eindhoven verslagen op een manier waar AZ herkenbaar voetbal heeft gespeeld. Dat zal zondag niet anders zijn. Het was een hele intense wedstrijd. We moesten heel hard knokken om de 2-1 vast te houden en dat hebben we toen als team heel goed gedaan. En in het slot scoort Calvin Stengs de bevrijdende 3-1", aldus Jansen, die eind deze maand om de tafel gaat zitten met de directie van AZ om te praten over zijn toekomst.

AZ mist Pantelis Hatzidiakos. De Griekse verdediger is voor twee maanden uitgeschakeld met een knieblessure. "Ik zie een getergde speler die weet wat het inhoudt om te revalideren. Pantelis heeft de knop omgezet en we weten dat hij hier sterker uit zal komen", aldus Jansen. Timo Letschert vervangt Hatzidiakos. "We zijn heel blij met de kwaliteiten die hij meebrengt. We mogen ons gelukkig prijzen met onze opties in het centrum. Met Timo, Pantelis, Bruno Martins Indi en Ramon Leeuwin hebben we vier goede verdedigers in huis en ook Teun Koopmeiners kan op die positie uit de voeten."

Fredrik Midtsjø maakt zijn rentree. De Noorse middenvelder miste afgelopen weekeinde de thuiswedstrijd tegen Twente wegens een hamstringblessure. Jansen: "Fredrik is voor ons iedere wedstrijd belangrijk en laat met name in de toppers zien zich enorm te hebben ontwikkeld."

AZ speelde twee weken geleden bij Vitesse uit tactische overwegingen met vijf verdedigers. Dat pakte niet goed uit. Jansen liet vrijdag blijken dat hij dat tegen PSV niet gaat doen. "Als we ons aanpassen doen we dat om er beter van te worden."

Meer uit Voetbal

AZ met zuinige zege op Vaduz naar play-offs Conference League

VADUZ (ANP) - AZ heeft zich zonder veel franje geplaatst voor de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won de uitwedstrijd tegen FC Vaduz in Liechtenstein met 1-0 dankzij een door Troy Parrott benutte strafschop. Het eerste duel tussen beide teams eindigde in Alkmaar in een 3-0-overwinning voor AZ.

32 minuten geleden
FC Utrecht is aanvaller Cathline door enkelblessure weken kwijt

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht mist in het duel met Servette uit de derde voorronde van de Europa League niet alleen David Min, maar ook Yoann Cathline. Min liep afgelopen zondag een lichte hersenschudding op in het competitieduel met Heracles Almelo. De blessure van Cathline lijkt ernstiger. De Franse aanvaller blesseerde zich woensdag tijdens de training aan een enkel en is er mogelijk enkele weken uit.

2 uur geleden
Fortuna contracteert middenvelder Ihattaren

SITTARD (ANP) - Mohamed Ihattaren zet zijn voetballoopbaan voort bij Fortuna Sittard. De Limburgse Eredivisionist heeft de 23-jarige middenvelder voor een jaar gecontracteerd met een optie voor nog een jaar. Ihattaren kwam sinds september vorig jaar uit voor RKC Waalwijk. Toen die club degradeerde, kondigde de Utrechter zijn vertrek aan.

2 uur geleden
Vitesse akkoord met transfervrij vertrek individuele spelers

ARNHEM (ANP) - Vitesse is akkoord met het ontbinden van contracten van spelers, als die de overstap kunnen maken naar een andere club uit het betaald voetbal. Dat is volgens spelersvakbond VVCS de uitkomst van een gesprek op Papendal. De vakbond had gedreigd met een arbitragezaak bij de KNVB, maar die is nu van de baan.

10 uur geleden
Slot bevestigt komst Italiaanse verdediger Leoni naar Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool heeft met de Italiaanse verdediger Giovanni Leoni de volgende zomeraankoop binnen. Dat bevestigde trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het eerste competitieduel met Bournemouth van vrijdag.

10 uur geleden
Tottenham hekelt racisme richting Tel na gemiste strafschop

UDINE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft hard uitgehaald naar de mensen die aanvaller Mathys Tel racistisch hebben bejegend na zijn gemiste strafschop woensdag tegen Paris Saint-Germain. De 20-jarige Fransman miste de vierde penalty, waarna PSG de strijd om de Europese Supercup won. Eerder had ook Oranje-international Micky van de Ven zijn strafschop gemist.

12 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique vindt winst Europese Supercup onterecht

UDINE (ANP/AFP) - Trainer Luis Enrique vindt dat Paris Saint-Germain ten koste van Tottenham Hotspur onterecht de Europese Supercup heeft gewonnen. "Je kon het verschil zien tussen Tottenham dat al zes weken heeft getraind en wij met slechts zes dagen. Dat is zo'n groot verschil. Ik ben blij met het resultaat, maar het was niet echt eerlijk", zei de coach na het late terugkomen tot 2-2 en de zege via strafschoppen in het Italiaanse Udine.

13 uur geleden