Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-coach Jansen: de ploeg staat er goed op

AZ-coach Jansen: de ploeg staat er goed op

ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Pascal Jansen is niet van plan om voor de thuiswedstrijd donderdagavond tegen het Roemeense CFR Cluj in de Conference League veel te gaan sleutelen aan zijn elftal. "We hebben een behoorlijke periode en de ploeg staat er goed op. Dus de kans is aanwezig dat we ons basisteam niet wijzigen", liet hij weten.

AZ leidt in groep D met 7 punten en Cluj staat laatste met 1 punt. Jansen rekent op krachtig verzet van de Roemeense kampioen. "Cluj vecht voor zijn laatste kans", zei hij. "Ze staan er niet best voor in de poule, maar het is wel een heel taaie tegenstander. We spelen tegen de nummer 1 van Roemenië en die competitie is fysiek en hard. Ook de gemiddelde leeftijd van die ploeg ligt hoger. Deze wedstrijd is voor ons dus uitermate interessant om te spelen. Ik verwacht dat zij er alles aan gaan doen om het ons onmogelijk te maken."

Het bij vlagen grimmige duel vorige maand in Roemenië wonnen de Alkmaarders met 1-0 dankzij een treffer van Jesper Karlsson. "Het was geen makkelijke wedstrijd", blikte aanvoerder Owen Wijndal terug. "We begonnen goed in Roemenië. Dat zakte een beetje weg en daardoor riepen we het over onszelf af, dat we onnodig kansen tegen kregen. Het liefst win je met mooi voetbal. Dat is de bedoeling. Maar als dat niet kan, is het belangrijk dat we saai of zakelijk winnen. Ik hoop dat we donderdag heel goed voetballen, veel kansen creëren en een mooie overwinning behalen."

Meer uit Voetbal

Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

53 minuten geleden
Introverte Brugts wil bij Oranje vooral met haar voeten spreken

ZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.

1 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar WK voetbal

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.

2 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat groepstraining bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.

6 uur geleden
Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

10 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

21 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

22 uur geleden