AZ-coach Jansen: de ploeg staat er goed op
ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Pascal Jansen is niet van plan om voor de thuiswedstrijd donderdagavond tegen het Roemeense CFR Cluj in de Conference League veel te gaan sleutelen aan zijn elftal. "We hebben een behoorlijke periode en de ploeg staat er goed op. Dus de kans is aanwezig dat we ons basisteam niet wijzigen", liet hij weten.
AZ leidt in groep D met 7 punten en Cluj staat laatste met 1 punt. Jansen rekent op krachtig verzet van de Roemeense kampioen. "Cluj vecht voor zijn laatste kans", zei hij. "Ze staan er niet best voor in de poule, maar het is wel een heel taaie tegenstander. We spelen tegen de nummer 1 van Roemenië en die competitie is fysiek en hard. Ook de gemiddelde leeftijd van die ploeg ligt hoger. Deze wedstrijd is voor ons dus uitermate interessant om te spelen. Ik verwacht dat zij er alles aan gaan doen om het ons onmogelijk te maken."
Het bij vlagen grimmige duel vorige maand in Roemenië wonnen de Alkmaarders met 1-0 dankzij een treffer van Jesper Karlsson. "Het was geen makkelijke wedstrijd", blikte aanvoerder Owen Wijndal terug. "We begonnen goed in Roemenië. Dat zakte een beetje weg en daardoor riepen we het over onszelf af, dat we onnodig kansen tegen kregen. Het liefst win je met mooi voetbal. Dat is de bedoeling. Maar als dat niet kan, is het belangrijk dat we saai of zakelijk winnen. Ik hoop dat we donderdag heel goed voetballen, veel kansen creëren en een mooie overwinning behalen."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
19 uur geleden