Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-coach Jansen: de ploeg staat er goed op

AZ-coach Jansen: de ploeg staat er goed op

ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Pascal Jansen is niet van plan om voor de thuiswedstrijd donderdagavond tegen het Roemeense CFR Cluj in de Conference League veel te gaan sleutelen aan zijn elftal. "We hebben een behoorlijke periode en de ploeg staat er goed op. Dus de kans is aanwezig dat we ons basisteam niet wijzigen", liet hij weten.

AZ leidt in groep D met 7 punten en Cluj staat laatste met 1 punt. Jansen rekent op krachtig verzet van de Roemeense kampioen. "Cluj vecht voor zijn laatste kans", zei hij. "Ze staan er niet best voor in de poule, maar het is wel een heel taaie tegenstander. We spelen tegen de nummer 1 van Roemenië en die competitie is fysiek en hard. Ook de gemiddelde leeftijd van die ploeg ligt hoger. Deze wedstrijd is voor ons dus uitermate interessant om te spelen. Ik verwacht dat zij er alles aan gaan doen om het ons onmogelijk te maken."

Het bij vlagen grimmige duel vorige maand in Roemenië wonnen de Alkmaarders met 1-0 dankzij een treffer van Jesper Karlsson. "Het was geen makkelijke wedstrijd", blikte aanvoerder Owen Wijndal terug. "We begonnen goed in Roemenië. Dat zakte een beetje weg en daardoor riepen we het over onszelf af, dat we onnodig kansen tegen kregen. Het liefst win je met mooi voetbal. Dat is de bedoeling. Maar als dat niet kan, is het belangrijk dat we saai of zakelijk winnen. Ik hoop dat we donderdag heel goed voetballen, veel kansen creëren en een mooie overwinning behalen."

Meer uit Voetbal

Ronaldo vertrekt bij Portugal en dreigt duels op WK te missen

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.

2 uur geleden
Bondscoach Menzo is emoties nauwelijks de baas na zege Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo was zijn emoties nauwelijks de baas na de ruime zege op El Salvador in het kwalificatietoernooi voor het WK (4-0). "Er gaat zoveel in mij om", zei hij op een persconferentie. "Mijn vrouw belde me net huilend op. Dat zegt genoeg. We zijn nog één stap verwijderd van die ene heel grote droom."

4 uur geleden
Curaçao zet met winst op Bermuda belangrijke stap naar WK voetbal

BERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.

11 uur geleden
Suriname na zege op El Salvador dichter bij eerste WK-deelname

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.

13 uur geleden
Frankrijk verzekert zich van WK, Portugal onderuit in Ierland

PARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.

15 uur geleden
Ronaldo krijgt rood na elleboogstoot tegen Ier O'Shea

DUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.

16 uur geleden
Koeman heeft goede eerste indruk van debutanten Emegha en Valente

WARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.

17 uur geleden