Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-coach Jansen blij dat het eindelijk 'om het echie' gaat

AZ-coach Jansen blij dat het eindelijk 'om het echie' gaat

ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen, de trainer van AZ, is blij dat zijn ploeg zaterdag aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie gaat beginnen. "Het was een lange voorbereiding, maar wel uitgekiend. We hebben veel wedstrijden gespeeld en eigenlijk alles aangeraakt wat we wilden aanraken. Zaterdag gaat het om het echie", aldus Jansen na de laatste training van zijn selectie voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen voor de club, in Waalwijk tegen RKC.

AZ is volgens Jansen klaar voor de seizoenstart. "We moeten waken voor onderschatting. RKC heeft het afgelopen seizoen wat lastiger gehad, maar het begint nu allemaal opnieuw. We zullen het weer moeten verdienen. RKC is een goed voetballende ploeg met een goede spelopvatting."

"Ze proberen verzorgd voetbal te spelen, zoals we RKC al jaren kennen. Ze hebben wat nieuwe spelers erbij, waaronder Alexander Büttner waar ik mee heb samengewerkt. Iliass Bel Hassani is bij RKC neergestreken, Michiel Kramer hebben ze onlangs ook aangetrokken. Aardig wat spelers, dus aan ons de taak om te zorgen dat het zaterdag onze kant op valt," aldus Jansen

Omdat international Owen Wijndal nog altijd geblesseerd is aan zijn lies, speelt Thijs Oosting in zijn plaats. De verdediger treft in het Mandemakers Stadion zijn vader Joseph, die trainer van RKC is. "Thijs gaat spelen. Hij heeft het goed gedaan als linksback in de voorbereiding", aldus Jansen, die verder kan beschikken over een nagenoeg fitte selectie.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

29 minuten geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

1 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

2 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot begrijpt boosheid gepasseerde Salah

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.

5 uur geleden
Oud-voetballer Ibrahimovic een van de dragers olympische vlam

MILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.

7 uur geleden
Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

21 uur geleden