AZ-coach Jansen blij dat het eindelijk 'om het echie' gaat
ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen, de trainer van AZ, is blij dat zijn ploeg zaterdag aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie gaat beginnen. "Het was een lange voorbereiding, maar wel uitgekiend. We hebben veel wedstrijden gespeeld en eigenlijk alles aangeraakt wat we wilden aanraken. Zaterdag gaat het om het echie", aldus Jansen na de laatste training van zijn selectie voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen voor de club, in Waalwijk tegen RKC.
AZ is volgens Jansen klaar voor de seizoenstart. "We moeten waken voor onderschatting. RKC heeft het afgelopen seizoen wat lastiger gehad, maar het begint nu allemaal opnieuw. We zullen het weer moeten verdienen. RKC is een goed voetballende ploeg met een goede spelopvatting."
"Ze proberen verzorgd voetbal te spelen, zoals we RKC al jaren kennen. Ze hebben wat nieuwe spelers erbij, waaronder Alexander Büttner waar ik mee heb samengewerkt. Iliass Bel Hassani is bij RKC neergestreken, Michiel Kramer hebben ze onlangs ook aangetrokken. Aardig wat spelers, dus aan ons de taak om te zorgen dat het zaterdag onze kant op valt," aldus Jansen
Omdat international Owen Wijndal nog altijd geblesseerd is aan zijn lies, speelt Thijs Oosting in zijn plaats. De verdediger treft in het Mandemakers Stadion zijn vader Joseph, die trainer van RKC is. "Thijs gaat spelen. Hij heeft het goed gedaan als linksback in de voorbereiding", aldus Jansen, die verder kan beschikken over een nagenoeg fitte selectie.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
14 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
18 uur geleden