AZ-coach Jansen blij dat het eindelijk 'om het echie' gaat
ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen, de trainer van AZ, is blij dat zijn ploeg zaterdag aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie gaat beginnen. "Het was een lange voorbereiding, maar wel uitgekiend. We hebben veel wedstrijden gespeeld en eigenlijk alles aangeraakt wat we wilden aanraken. Zaterdag gaat het om het echie", aldus Jansen na de laatste training van zijn selectie voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen voor de club, in Waalwijk tegen RKC.
AZ is volgens Jansen klaar voor de seizoenstart. "We moeten waken voor onderschatting. RKC heeft het afgelopen seizoen wat lastiger gehad, maar het begint nu allemaal opnieuw. We zullen het weer moeten verdienen. RKC is een goed voetballende ploeg met een goede spelopvatting."
"Ze proberen verzorgd voetbal te spelen, zoals we RKC al jaren kennen. Ze hebben wat nieuwe spelers erbij, waaronder Alexander Büttner waar ik mee heb samengewerkt. Iliass Bel Hassani is bij RKC neergestreken, Michiel Kramer hebben ze onlangs ook aangetrokken. Aardig wat spelers, dus aan ons de taak om te zorgen dat het zaterdag onze kant op valt," aldus Jansen
Omdat international Owen Wijndal nog altijd geblesseerd is aan zijn lies, speelt Thijs Oosting in zijn plaats. De verdediger treft in het Mandemakers Stadion zijn vader Joseph, die trainer van RKC is. "Thijs gaat spelen. Hij heeft het goed gedaan als linksback in de voorbereiding", aldus Jansen, die verder kan beschikken over een nagenoeg fitte selectie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
3 uur geleden