AZ-coach Jansen: alle overtuiging en geloof dat we finale halen
ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen heeft goede hoop dat AZ na 42 jaar weer de finale van een Europees clubtoernooi mag spelen. "Ik heb alle overtuiging en geloof dat we het gaan halen", zei de trainer van de Alkmaarders een dag voor de tweede ontmoeting met West Ham United in de halve eindstrijd van de Conference League.
AZ, dat in 1981 in de eindstrijd van de UEFA Cup van Ipswich Town verloor, moet in het AFAS Stadion een nederlaag van 2-1 uit de eerste wedstrijd zien goed te maken. "Twee momenten daar hebben ons de wedstrijd gekost. Dat zullen we nu beter moeten doen", aldus Jansen, die vindt dat zijn elftal in aanvallend opzicht ook meer moet brengen dan tijdens de eerste ontmoeting. "We zullen ons wel moeten realiseren dat er in de eindfase van een aanval meer moet gebeuren dan in Londen. We hebben een paar momenten gekend. Morgen zullen we er daar meer van moeten hebben."
Jansen haalt de hoop ook uit het feit dat hij, in tegenstelling tot de eerste ontmoeting, de beschikking heeft over drie spelbepalende voetballers. Linksback Milos Kerkez keert terug van een schorsing en aanvallende middenvelder Dani de Wit en linksbuiten Jesper Karlsson zijn na blessures weer inzetbaar. "Dat zijn belangrijke spelers. Het feit dat ze beschikbaar zijn, maakt ons sterker. Maar één eigenschap kenmerkt onze selectie en dat is dat we het samen doen."
Anderlecht
West Ham presteert dit seizoen in de Premier League niet goed in uitwedstrijden. Achttien duels leverden slechts 12 punten op. In Europa is het elftal van trainer David Moyes in duels buiten het eigen Olympisch Stadion van Londen wel succesvol. AZ doet het in het AFAS Stadion goed, met in de Conference League overwinningen in de achtste finales op Lazio (2-1) en de kwartfinale op Anderlecht (2-0).
"Ik hoop natuurlijk op een scenario als tegen Anderlecht, laat dat duidelijk zijn", aldus Jansen, die zijn elftal tegen de Belgen al na 13 minuten met 2-0 zag leiden. "Maar we zullen misschien toch ook wel wat geduldiger moeten zijn. De zeges op Lazio en Anderlecht hebben het geloof bij ons versterkt. Het is een proces waarin we zitten."
Na Feyenoord kan met AZ voor het tweede jaar op rij een Nederlandse club de finale van de Conference League, het derde Europese toernooi, bereiken. "Er werd wat denigrerend gedaan toen deze nieuwe competitie was opgezet", zei Jansen. "Maar het is een grote competitie. Feyenoord was heel dicht bij de winst, we staan op het randje van de finale. Als je de finale kan halen van een Europees toernooi, is dat een bijzondere prestatie."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
11 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden