Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-coach Jansen: alle overtuiging en geloof dat we finale halen

AZ-coach Jansen: alle overtuiging en geloof dat we finale halen

ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen heeft goede hoop dat AZ na 42 jaar weer de finale van een Europees clubtoernooi mag spelen. "Ik heb alle overtuiging en geloof dat we het gaan halen", zei de trainer van de Alkmaarders een dag voor de tweede ontmoeting met West Ham United in de halve eindstrijd van de Conference League.

AZ, dat in 1981 in de eindstrijd van de UEFA Cup van Ipswich Town verloor, moet in het AFAS Stadion een nederlaag van 2-1 uit de eerste wedstrijd zien goed te maken. "Twee momenten daar hebben ons de wedstrijd gekost. Dat zullen we nu beter moeten doen", aldus Jansen, die vindt dat zijn elftal in aanvallend opzicht ook meer moet brengen dan tijdens de eerste ontmoeting. "We zullen ons wel moeten realiseren dat er in de eindfase van een aanval meer moet gebeuren dan in Londen. We hebben een paar momenten gekend. Morgen zullen we er daar meer van moeten hebben."

Jansen haalt de hoop ook uit het feit dat hij, in tegenstelling tot de eerste ontmoeting, de beschikking heeft over drie spelbepalende voetballers. Linksback Milos Kerkez keert terug van een schorsing en aanvallende middenvelder Dani de Wit en linksbuiten Jesper Karlsson zijn na blessures weer inzetbaar. "Dat zijn belangrijke spelers. Het feit dat ze beschikbaar zijn, maakt ons sterker. Maar één eigenschap kenmerkt onze selectie en dat is dat we het samen doen."

Anderlecht

West Ham presteert dit seizoen in de Premier League niet goed in uitwedstrijden. Achttien duels leverden slechts 12 punten op. In Europa is het elftal van trainer David Moyes in duels buiten het eigen Olympisch Stadion van Londen wel succesvol. AZ doet het in het AFAS Stadion goed, met in de Conference League overwinningen in de achtste finales op Lazio (2-1) en de kwartfinale op Anderlecht (2-0).

"Ik hoop natuurlijk op een scenario als tegen Anderlecht, laat dat duidelijk zijn", aldus Jansen, die zijn elftal tegen de Belgen al na 13 minuten met 2-0 zag leiden. "Maar we zullen misschien toch ook wel wat geduldiger moeten zijn. De zeges op Lazio en Anderlecht hebben het geloof bij ons versterkt. Het is een proces waarin we zitten."

Na Feyenoord kan met AZ voor het tweede jaar op rij een Nederlandse club de finale van de Conference League, het derde Europese toernooi, bereiken. "Er werd wat denigrerend gedaan toen deze nieuwe competitie was opgezet", zei Jansen. "Maar het is een grote competitie. Feyenoord was heel dicht bij de winst, we staan op het randje van de finale. Als je de finale kan halen van een Europees toernooi, is dat een bijzondere prestatie."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters zakken plekje naar elfde plaats op wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal is op de wereldranglijst uit de top tien gevallen. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink zakte van de tiende naar de elfde plaats op de dinsdag door de FIFA gepubliceerde ranking. Oranje daalde een plekje ondanks de recente riante overwinningen op Hongarije in de play-offs voor WK-kwalificatie (0-8 en 3-0).

2 uur geleden
Hekkensluiter Willem II ontslaat trainer Stegeman

TILBURG (ANP) - Willem II heeft trainer John Stegeman ontslagen om de slechte resultaten in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Tilburg in een bericht op de website. Willem II staat na negen speelronden op de laatste plaats met slechts 2 punten.

3 uur geleden
Spurs boeken tegen Coventry eerste seizoenszege Premier League

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de zevende speelronde van de Premier League eindelijk zijn eerste overwinning geboekt. De ploeg van de internationals Micky van de Ven en Jan Paul van Hecke won in het eigen stadion met 3-1 van Coventry City. De Spurs verlieten dankzij de verdiende 3 punten de laatste plaats en staan nu zelfs boven Coventry op de zestiende plaats.

13 uur geleden
Barcelona-coach ziet De Jong als optie achterin voor duel met PSG

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona ziet de herstelde middenvelder Frenkie de Jong als een van de opties achterin tijdens de uitwedstrijd in de Champions League tegen Paris Saint-Germain van dinsdag. De Catalaanse ploeg mist verdedigers Eric García, Jules Koundé en Andreas Christensen in Parijs.

16 uur geleden
Politie klaagt 23 fans Hajduk Split aan voor nazistische leuzen

ZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.

19 uur geleden
Semenyo acht weken uitgeschakeld bij ManCity door beenblessure

MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.

22 uur geleden
Wiegman blijft bondscoach Engelse voetbalsters tot en met EK 2029

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.

1 dag geleden