AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
AZ heeft na vier wedstrijden 6 punten. De ploeg won eerder de thuiswedstrijd tegen Slovan Bratislava en verloor de uitwedstrijden tegen AEK Larnaca en Crystal Palace. AZ speelt nog uit tegen Drita uit Kosovo en thuis tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
Martens gaf voor het eerst een basisplaats aan Wassim Bouziane. De 18-jarige aanvaller startte in de voorhoede met Weslley Patati en Troy Parrott, die het kon opnemen tegen een club uit zijn geboortestad Dublin. Parrott en Bouziane schoten enkele keren op doel, maar het bleef 0-0.
In de tweede helft vergrootte AZ de druk met Kees Smit voor Dave Kwakman in de ploeg, maar bleven treffers nog lang uit. John Martin van Shelbourne kon aan de andere kant alleen op doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro af, maar die greep goed in. De Wit nam in de 70e minuut een corner en kreeg de bal uit een voorzet van Peer Koopmeiners terug. Hij kopte vervolgens raak in de linkerhoek. Invaller Jensen, die na een blessure zijn rentree maakte, schoot in de slotfase van de officiƫle speeltijd van afstand de 2-0 binnen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
13 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
3 uur geleden