AZ boekt moeizame zege op Heracles Almelo
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft drie dagen na het gelijkspel tegen Galatasaray (1-1) in de Europa League een moeizame zege geboekt op Heracles Almelo. De formatie van Maarten Martens won in Alkmaar met 1-0 door een late treffer van invaller Mayckel Lahdo.
AZ leek in de eerste helft nog last te hebben van de intensieve wedstrijd tegen de koploper van Turkije. Jizz Hornkamp kreeg in de tweede minuut al een goede kopkans om Heracles op voorsprong te zetten. De aanvaller was voor rust nog een aantal keren gevaarlijk. Ook Luka Kulenovic liet een mogelijkheid liggen om de bezoekers op voorsprong te zetten. Aan de andere kant van het veld waren Mexx Meerdink en Ruben van Bommel dreigend.
AZ was na rust wel de bovenliggende ploeg, maar Alexandre Penetra, Sven Mijnans en Peer Koopmeiners verzuimden de score te openen. Van Bommel en invaller Lahdo waren daarna dicht bij de 1-0, voordat de Zweed in de laatste minuut alsnog trefzeker was. Lahdo scoorde met een schuiver vanaf de rand van het strafschopgebied.
AZ staat na veertien wedstrijden op de zesde plaats met 23 punten. Heracles blijft vijftiende met 13 punten.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
5 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
8 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
8 uur geleden