AZ boekt moeizame zege op Heracles Almelo
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft drie dagen na het gelijkspel tegen Galatasaray (1-1) in de Europa League een moeizame zege geboekt op Heracles Almelo. De formatie van Maarten Martens won in Alkmaar met 1-0 door een late treffer van invaller Mayckel Lahdo.
AZ leek in de eerste helft nog last te hebben van de intensieve wedstrijd tegen de koploper van Turkije. Jizz Hornkamp kreeg in de tweede minuut al een goede kopkans om Heracles op voorsprong te zetten. De aanvaller was voor rust nog een aantal keren gevaarlijk. Ook Luka Kulenovic liet een mogelijkheid liggen om de bezoekers op voorsprong te zetten. Aan de andere kant van het veld waren Mexx Meerdink en Ruben van Bommel dreigend.
AZ was na rust wel de bovenliggende ploeg, maar Alexandre Penetra, Sven Mijnans en Peer Koopmeiners verzuimden de score te openen. Van Bommel en invaller Lahdo waren daarna dicht bij de 1-0, voordat de Zweed in de laatste minuut alsnog trefzeker was. Lahdo scoorde met een schuiver vanaf de rand van het strafschopgebied.
AZ staat na veertien wedstrijden op de zesde plaats met 23 punten. Heracles blijft vijftiende met 13 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
8 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
5 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
5 uur geleden