AZ boekt bij NEC vijfde competitiezege op rij
NIJMEGEN (ANP) - AZ is dankzij een 3-1-zege op NEC de nummer 3 in de Eredivisie, Feyenoord, tot op 1 punt genaderd. De moeizame zege in Nijmegen kwam mede tot stand dankzij twee doelpunten van Jesper Karlsson.
De Zweed zette de ploeg van trainer Pascal Jansen al in de 8e minuut op voorsprong. Kort voor rust maakte de Braziliaan Rodrigo Guth met een kopbal gelijk. Maar in de 70e minuut was het via Karlsson opnieuw raak voor de Alkmaarders. Die zagen de Noor Hakon Evjen niet veel later er nog 1-3 van maken. Voor AZ was het de vijfde competitiezege op rij. NEC, negende in de Eredivisie, is vooral uit succesvol. In de Goffert won het dit seizoen pas twee keer.
Het eerste doelpunt van Karlsson werd fel betwist omdat de Zweed voordat hij raak schoot de bal met zijn arm leek te beroeren. De VAR was niet overtuigd en arbiter Bas Nijhuis keurde de treffer goed. Het was een meevaller voor AZ, dat met de bekernederlaag tegen Ajax donderdag een einde zag komen aan een reeks van achttien duels zonder nederlaag.
Kansen
De eerste goede mogelijkheid voor NEC was een schot van verdediger Bart van Rooij dat net voorlangs het doel van Peter Vindahl Jensen ging. Kort voor rust viel de gelijkmaker. De Braziliaan Guth kopte raak uit een corner van Lasse Schöne.
Kort na rust miste NEC'er Souffian El Karouani van dichtbij de kans op de 2-1. AZ drong naarmate de tweede helft vorderde meer aan. Karlsson zag een schot knap verwerkt door Mattijs Branderhorst. In de 70e minuut was het diezelfde Zweed die de NEC-doelman verraste met een schot in de korte hoek: 1-2. Zes minuten later was het duel na een treffer van Evjen, zijn eerste dit seizoen, beslist.
De achterstand van AZ op koploper Ajax bedraagt 9 punten.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
1 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
7 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
9 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
12 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
14 uur geleden