AZ boekt bij NEC vijfde competitiezege op rij
NIJMEGEN (ANP) - AZ is dankzij een 3-1-zege op NEC de nummer 3 in de Eredivisie, Feyenoord, tot op 1 punt genaderd. De moeizame zege in Nijmegen kwam mede tot stand dankzij twee doelpunten van Jesper Karlsson.
De Zweed zette de ploeg van trainer Pascal Jansen al in de 8e minuut op voorsprong. Kort voor rust maakte de Braziliaan Rodrigo Guth met een kopbal gelijk. Maar in de 70e minuut was het via Karlsson opnieuw raak voor de Alkmaarders. Die zagen de Noor Hakon Evjen niet veel later er nog 1-3 van maken. Voor AZ was het de vijfde competitiezege op rij. NEC, negende in de Eredivisie, is vooral uit succesvol. In de Goffert won het dit seizoen pas twee keer.
Het eerste doelpunt van Karlsson werd fel betwist omdat de Zweed voordat hij raak schoot de bal met zijn arm leek te beroeren. De VAR was niet overtuigd en arbiter Bas Nijhuis keurde de treffer goed. Het was een meevaller voor AZ, dat met de bekernederlaag tegen Ajax donderdag een einde zag komen aan een reeks van achttien duels zonder nederlaag.
Kansen
De eerste goede mogelijkheid voor NEC was een schot van verdediger Bart van Rooij dat net voorlangs het doel van Peter Vindahl Jensen ging. Kort voor rust viel de gelijkmaker. De Braziliaan Guth kopte raak uit een corner van Lasse Schöne.
Kort na rust miste NEC'er Souffian El Karouani van dichtbij de kans op de 2-1. AZ drong naarmate de tweede helft vorderde meer aan. Karlsson zag een schot knap verwerkt door Mattijs Branderhorst. In de 70e minuut was het diezelfde Zweed die de NEC-doelman verraste met een schot in de korte hoek: 1-2. Zes minuten later was het duel na een treffer van Evjen, zijn eerste dit seizoen, beslist.
De achterstand van AZ op koploper Ajax bedraagt 9 punten.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
21 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
40 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
4 uur geleden