Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ boekt bij NEC vijfde competitiezege op rij

AZ boekt bij NEC vijfde competitiezege op rij

NIJMEGEN (ANP) - AZ is dankzij een 3-1-zege op NEC de nummer 3 in de Eredivisie, Feyenoord, tot op 1 punt genaderd. De moeizame zege in Nijmegen kwam mede tot stand dankzij twee doelpunten van Jesper Karlsson.

De Zweed zette de ploeg van trainer Pascal Jansen al in de 8e minuut op voorsprong. Kort voor rust maakte de Braziliaan Rodrigo Guth met een kopbal gelijk. Maar in de 70e minuut was het via Karlsson opnieuw raak voor de Alkmaarders. Die zagen de Noor Hakon Evjen niet veel later er nog 1-3 van maken. Voor AZ was het de vijfde competitiezege op rij. NEC, negende in de Eredivisie, is vooral uit succesvol. In de Goffert won het dit seizoen pas twee keer.

Het eerste doelpunt van Karlsson werd fel betwist omdat de Zweed voordat hij raak schoot de bal met zijn arm leek te beroeren. De VAR was niet overtuigd en arbiter Bas Nijhuis keurde de treffer goed. Het was een meevaller voor AZ, dat met de bekernederlaag tegen Ajax donderdag een einde zag komen aan een reeks van achttien duels zonder nederlaag.

Kansen

De eerste goede mogelijkheid voor NEC was een schot van verdediger Bart van Rooij dat net voorlangs het doel van Peter Vindahl Jensen ging. Kort voor rust viel de gelijkmaker. De Braziliaan Guth kopte raak uit een corner van Lasse Schöne.

Kort na rust miste NEC'er Souffian El Karouani van dichtbij de kans op de 2-1. AZ drong naarmate de tweede helft vorderde meer aan. Karlsson zag een schot knap verwerkt door Mattijs Branderhorst. In de 70e minuut was het diezelfde Zweed die de NEC-doelman verraste met een schot in de korte hoek: 1-2. Zes minuten later was het duel na een treffer van Evjen, zijn eerste dit seizoen, beslist.

De achterstand van AZ op koploper Ajax bedraagt 9 punten.

Meer uit Voetbal

Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

44 minuten geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

4 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

4 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

5 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

5 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

5 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden