AZ boekt bij NEC vijfde competitiezege op rij
NIJMEGEN (ANP) - AZ is dankzij een 3-1-zege op NEC de nummer 3 in de Eredivisie, Feyenoord, tot op 1 punt genaderd. De moeizame zege in Nijmegen kwam mede tot stand dankzij twee doelpunten van Jesper Karlsson.
De Zweed zette de ploeg van trainer Pascal Jansen al in de 8e minuut op voorsprong. Kort voor rust maakte de Braziliaan Rodrigo Guth met een kopbal gelijk. Maar in de 70e minuut was het via Karlsson opnieuw raak voor de Alkmaarders. Die zagen de Noor Hakon Evjen niet veel later er nog 1-3 van maken. Voor AZ was het de vijfde competitiezege op rij. NEC, negende in de Eredivisie, is vooral uit succesvol. In de Goffert won het dit seizoen pas twee keer.
Het eerste doelpunt van Karlsson werd fel betwist omdat de Zweed voordat hij raak schoot de bal met zijn arm leek te beroeren. De VAR was niet overtuigd en arbiter Bas Nijhuis keurde de treffer goed. Het was een meevaller voor AZ, dat met de bekernederlaag tegen Ajax donderdag een einde zag komen aan een reeks van achttien duels zonder nederlaag.
Kansen
De eerste goede mogelijkheid voor NEC was een schot van verdediger Bart van Rooij dat net voorlangs het doel van Peter Vindahl Jensen ging. Kort voor rust viel de gelijkmaker. De Braziliaan Guth kopte raak uit een corner van Lasse Schöne.
Kort na rust miste NEC'er Souffian El Karouani van dichtbij de kans op de 2-1. AZ drong naarmate de tweede helft vorderde meer aan. Karlsson zag een schot knap verwerkt door Mattijs Branderhorst. In de 70e minuut was het diezelfde Zweed die de NEC-doelman verraste met een schot in de korte hoek: 1-2. Zes minuten later was het duel na een treffer van Evjen, zijn eerste dit seizoen, beslist.
De achterstand van AZ op koploper Ajax bedraagt 9 punten.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
2 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
7 uur geleden