AZ blijft steken op gelijkspel bij FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - AZ heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld bij het laag geklasseerde FC Utrecht. De ploeg van trainer Pascal Jansen bleef in De Galgenwaard steken op 1-1.
AZ staat na het gelijkspel op de derde plaats met 30 punten, evenveel als FC Twente. Koploper PSV en Feyenoord hebben respectievelijk 12 en 2 punten meer. AZ heeft woensdag de mogelijkheid om dichterbij te komen, maar dan moeten de Alkmaarders in het restant van het duel met NEC een achterstand van 1-2 wegpoetsen. De wedstrijd werd eind oktober gestaakt, nadat NEC-spits Bas Dost in de laatste minuut in elkaar was gezakt.
AZ nam tegen Utrecht meteen het initiatief. Na enkele dreigende situaties via de snelle Ernest Poku was het echter Utrecht dat bij zijn eerste kans een strafschop kreeg. Isac Lidberg leek te worden gehinderd, maar na het zien van de beelden besloot scheidsrechter Erwin Blank zijn beslissing terug te draaien.
Goals
Vangelis Pavlidis maakte donderdag tijdens de 1-0-zege op Zrinjski Mostar in de Conference League de enige treffer en de aanvaller was in Utrecht opnieuw trefzeker. De Griekse clubtopscorer werkte vlak voor rust een voorzet van David Møller Wolfe achter zijn landgenoot Vasilis Barkas voor de openingstreffer. Het was alweer zijn vijftiende doelpunt in dertien wedstrijden.
Utrecht begon sterk aan de tweede helft en werd in de 49e minuut beloond met de gelijkmaker. AZ-keeper Mathew Ryan liet een schot van Othmane Boussaid los, waarna Victor Jensen de rebound binnentikte. In de open tweede helft kregen beide ploegen kansen op een tweede treffer, waarbij vooral Utrecht-spelers Mats Seuntjens en Jens Toornstra het zich mochten aanrekenen dat het 1-1 bleef.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
16 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
22 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 dag geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
1 dag geleden