AZ blijft steken op gelijkspel bij FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - AZ heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld bij het laag geklasseerde FC Utrecht. De ploeg van trainer Pascal Jansen bleef in De Galgenwaard steken op 1-1.
AZ staat na het gelijkspel op de derde plaats met 30 punten, evenveel als FC Twente. Koploper PSV en Feyenoord hebben respectievelijk 12 en 2 punten meer. AZ heeft woensdag de mogelijkheid om dichterbij te komen, maar dan moeten de Alkmaarders in het restant van het duel met NEC een achterstand van 1-2 wegpoetsen. De wedstrijd werd eind oktober gestaakt, nadat NEC-spits Bas Dost in de laatste minuut in elkaar was gezakt.
AZ nam tegen Utrecht meteen het initiatief. Na enkele dreigende situaties via de snelle Ernest Poku was het echter Utrecht dat bij zijn eerste kans een strafschop kreeg. Isac Lidberg leek te worden gehinderd, maar na het zien van de beelden besloot scheidsrechter Erwin Blank zijn beslissing terug te draaien.
Goals
Vangelis Pavlidis maakte donderdag tijdens de 1-0-zege op Zrinjski Mostar in de Conference League de enige treffer en de aanvaller was in Utrecht opnieuw trefzeker. De Griekse clubtopscorer werkte vlak voor rust een voorzet van David Møller Wolfe achter zijn landgenoot Vasilis Barkas voor de openingstreffer. Het was alweer zijn vijftiende doelpunt in dertien wedstrijden.
Utrecht begon sterk aan de tweede helft en werd in de 49e minuut beloond met de gelijkmaker. AZ-keeper Mathew Ryan liet een schot van Othmane Boussaid los, waarna Victor Jensen de rebound binnentikte. In de open tweede helft kregen beide ploegen kansen op een tweede treffer, waarbij vooral Utrecht-spelers Mats Seuntjens en Jens Toornstra het zich mochten aanrekenen dat het 1-1 bleef.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
16 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
19 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geleden