Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ blijft steken op gelijkspel bij FC Utrecht

AZ blijft steken op gelijkspel bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - AZ heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld bij het laag geklasseerde FC Utrecht. De ploeg van trainer Pascal Jansen bleef in De Galgenwaard steken op 1-1.

AZ staat na het gelijkspel op de derde plaats met 30 punten, evenveel als FC Twente. Koploper PSV en Feyenoord hebben respectievelijk 12 en 2 punten meer. AZ heeft woensdag de mogelijkheid om dichterbij te komen, maar dan moeten de Alkmaarders in het restant van het duel met NEC een achterstand van 1-2 wegpoetsen. De wedstrijd werd eind oktober gestaakt, nadat NEC-spits Bas Dost in de laatste minuut in elkaar was gezakt.

AZ nam tegen Utrecht meteen het initiatief. Na enkele dreigende situaties via de snelle Ernest Poku was het echter Utrecht dat bij zijn eerste kans een strafschop kreeg. Isac Lidberg leek te worden gehinderd, maar na het zien van de beelden besloot scheidsrechter Erwin Blank zijn beslissing terug te draaien.

Goals

Vangelis Pavlidis maakte donderdag tijdens de 1-0-zege op Zrinjski Mostar in de Conference League de enige treffer en de aanvaller was in Utrecht opnieuw trefzeker. De Griekse clubtopscorer werkte vlak voor rust een voorzet van David Møller Wolfe achter zijn landgenoot Vasilis Barkas voor de openingstreffer. Het was alweer zijn vijftiende doelpunt in dertien wedstrijden.

Utrecht begon sterk aan de tweede helft en werd in de 49e minuut beloond met de gelijkmaker. AZ-keeper Mathew Ryan liet een schot van Othmane Boussaid los, waarna Victor Jensen de rebound binnentikte. In de open tweede helft kregen beide ploegen kansen op een tweede treffer, waarbij vooral Utrecht-spelers Mats Seuntjens en Jens Toornstra het zich mochten aanrekenen dat het 1-1 bleef.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

11 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

13 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

13 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

20 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

1 dag geleden