Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ blijft steken op gelijkspel bij FC Utrecht

AZ blijft steken op gelijkspel bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - AZ heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld bij het laag geklasseerde FC Utrecht. De ploeg van trainer Pascal Jansen bleef in De Galgenwaard steken op 1-1.

AZ staat na het gelijkspel op de derde plaats met 30 punten, evenveel als FC Twente. Koploper PSV en Feyenoord hebben respectievelijk 12 en 2 punten meer. AZ heeft woensdag de mogelijkheid om dichterbij te komen, maar dan moeten de Alkmaarders in het restant van het duel met NEC een achterstand van 1-2 wegpoetsen. De wedstrijd werd eind oktober gestaakt, nadat NEC-spits Bas Dost in de laatste minuut in elkaar was gezakt.

AZ nam tegen Utrecht meteen het initiatief. Na enkele dreigende situaties via de snelle Ernest Poku was het echter Utrecht dat bij zijn eerste kans een strafschop kreeg. Isac Lidberg leek te worden gehinderd, maar na het zien van de beelden besloot scheidsrechter Erwin Blank zijn beslissing terug te draaien.

Goals

Vangelis Pavlidis maakte donderdag tijdens de 1-0-zege op Zrinjski Mostar in de Conference League de enige treffer en de aanvaller was in Utrecht opnieuw trefzeker. De Griekse clubtopscorer werkte vlak voor rust een voorzet van David Møller Wolfe achter zijn landgenoot Vasilis Barkas voor de openingstreffer. Het was alweer zijn vijftiende doelpunt in dertien wedstrijden.

Utrecht begon sterk aan de tweede helft en werd in de 49e minuut beloond met de gelijkmaker. AZ-keeper Mathew Ryan liet een schot van Othmane Boussaid los, waarna Victor Jensen de rebound binnentikte. In de open tweede helft kregen beide ploegen kansen op een tweede treffer, waarbij vooral Utrecht-spelers Mats Seuntjens en Jens Toornstra het zich mochten aanrekenen dat het 1-1 bleef.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

6 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

6 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

7 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

7 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

8 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

8 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

8 uur geleden