AZ blijft steken op gelijkspel bij FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - AZ heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld bij het laag geklasseerde FC Utrecht. De ploeg van trainer Pascal Jansen bleef in De Galgenwaard steken op 1-1.
AZ staat na het gelijkspel op de derde plaats met 30 punten, evenveel als FC Twente. Koploper PSV en Feyenoord hebben respectievelijk 12 en 2 punten meer. AZ heeft woensdag de mogelijkheid om dichterbij te komen, maar dan moeten de Alkmaarders in het restant van het duel met NEC een achterstand van 1-2 wegpoetsen. De wedstrijd werd eind oktober gestaakt, nadat NEC-spits Bas Dost in de laatste minuut in elkaar was gezakt.
AZ nam tegen Utrecht meteen het initiatief. Na enkele dreigende situaties via de snelle Ernest Poku was het echter Utrecht dat bij zijn eerste kans een strafschop kreeg. Isac Lidberg leek te worden gehinderd, maar na het zien van de beelden besloot scheidsrechter Erwin Blank zijn beslissing terug te draaien.
Goals
Vangelis Pavlidis maakte donderdag tijdens de 1-0-zege op Zrinjski Mostar in de Conference League de enige treffer en de aanvaller was in Utrecht opnieuw trefzeker. De Griekse clubtopscorer werkte vlak voor rust een voorzet van David Møller Wolfe achter zijn landgenoot Vasilis Barkas voor de openingstreffer. Het was alweer zijn vijftiende doelpunt in dertien wedstrijden.
Utrecht begon sterk aan de tweede helft en werd in de 49e minuut beloond met de gelijkmaker. AZ-keeper Mathew Ryan liet een schot van Othmane Boussaid los, waarna Victor Jensen de rebound binnentikte. In de open tweede helft kregen beide ploegen kansen op een tweede treffer, waarbij vooral Utrecht-spelers Mats Seuntjens en Jens Toornstra het zich mochten aanrekenen dat het 1-1 bleef.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
20 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
27 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
6 uur geleden