AZ blijft op 1-1 steken tegen PEC Zwolle na snel rood Stengs
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een punt genoegen moeten nemen in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe eredivisieseizoen. Het enerverende thuisduel met PEC Zwolle eindigde in 1-1. Clint Leemans opende in de 38e minuut de score namens de bezoekers met een fraaie uithaal. Myron Boadu bracht in de 68e minuut de gelijkmaker op zijn naam.
AZ speelde vanaf de zeventiende minuut met tien man na een rode kaart voor aanvaller Calvin Stengs, die met gestrekt been inging op een tegenstander. Later in de wedstrijd kwamen Dean Huiberts en Bram van Polen aan Zwolse kant goed weg na harde charges. Ploeggenoot Thomas Lam moest in de 83e minuut nog wel vertrekken wegens een natrappende beweging.
Het zwaar bevochten puntje zorgde nauwelijks voor enige opluchting bij AZ. Amper vier dagen na de uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League door Dinamo Kiev had trainer Arne Slot een zege goed kunnen gebruiken. Ook het Alkmaarse slotoffensief bood echter geen soelaas.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
14 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
23 uur geleden