Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ blameert zich in Conference League bij Finse koploper Tampere

AZ blameert zich in Conference League bij Finse koploper Tampere

TAMPERE (ANP) - AZ is het nieuwe Europese voetbalseizoen slecht begonnen. Het elftal van trainer Maarten Martens blameerde zich in de tweede voorronde van de Conference League bij Ilves Tampere, de koploper uit de Finse competitie: 4-3. De tweede ontmoeting is volgende week in Alkmaar. Als AZ de achterstand niet weet weg te werken, is het Europese avontuur al voorbij.

In het seizoen 2022/2023 stond AZ nog in de halve finale van de Conference League en vorig seizoen strandden de Alkmaarders in de achtste finales van de Europa League tegen de uiteindelijke winnaar Tottenham Hotspur.

AZ maakte een gemakzuchtige indruk. Na een lange bal van achteruit liep aanvaller Roope Riski in de achtste minuut ongehinderd weg bij verdediger Maxim Dekker. Hij faalde niet: 1-0. Op aangeven van jeugdinternational Kees Smit maakte Troy Parrott na ruim een kwartier spelen met een stiftje gelijk.

Blessuretijd

Smit liet kort voor rust de kans liggen om AZ op voorsprong te schieten. De middenvelder raakte de lat. In de blessuretijd had Riski voor Tampere wel weer succes, dit keer scoorde hij bij de tweede paal met zijn hoofd.

Invaller Sven Mijnans, die aanvoerder Jordy Clasie verving, stond pas net in het veld toen hij na een uur de 2-2 noteerde. Mijnans staat in de belangstelling van PSV en wil zelf graag vertrekken.

Tweede helft

AZ bleek ook na de tweede gelijkmaker hardleers. Halverwege de tweede helft liep invaller Adeleke Akinyemi eenvoudig richting het doel van AZ. Peer Koopmeiners greep niet in en liet hem schieten: 3-2. In de 71e minuut werd de blamage compleet toen Marius Söderbäck van de rand van het zestienmetergebied de 4-2 maakte. Koopmeiners wist zijn schot niet te blokken.

Mexx Meerdink, net als Mijnans invaller, zorgde in blessuretijd voor de belangrijke 4-3.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

11 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

11 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

13 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

14 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

14 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

18 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

21 uur geleden