AZ beticht leiding KNVB in brief van 'vriendjespolitiek'
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de leiding van de KNVB in een brief beticht van 'vriendjespolitiek'. De voetbalclub uit Alkmaar wil dat de Nederlandse voetbalbond een onafhankelijk (feiten-)onderzoek laat doen naar het handelen van diverse KNVB-functionarissen. AZ heeft het gevoel dat Ajax, PSV en Feyenoord een voorkeurspositie hebben, zo staat in de brief die in handen is van het tv-programma Vandaag Inside.
De bond bevestigt de ontvangst van de brief van zes A4'tjes. "In principe reageren we niet inhoudelijk via de media op briefwisselingen met onze leden. Maar we kunnen bevestigen dat we de brief hebben ontvangen", aldus een woordvoerder van de KNVB. "We hebben AZ al aangegeven dat we de inhoud graag willen bespreken, omdat de genoemde feiten onjuist zijn. Bij eerdere signalen van AZ hebben we dit ook met hen besproken."
AZ laat weten te wachten op een inhoudelijke reactie van de KNVB. "Die hebben we nog niet gehad. Tot die tijd hebben we niets extra's te melden", zegt een woordvoerder.
Grens overschreden
De directie en de raad van commissarissen van AZ stuurden eerder deze maand een aangetekende brief aan de leiding van de KNVB, te weten het bestuur betaald voetbal, de raad van commissarissen en het bondsbestuur. Marianne van Leeuwen, de directeur betaald voetbal van de bond, ontving per e-mail ook een exemplaar.
De AZ-leiding schrijft onder meer dat Jan Albers, de voorzitter van de rvc bij de KNVB, een grens heeft overschreden door "via de welbekende achterkamertjes" met de rvc-voorzitters van PSV, Ajax en Feyenoord in gesprek te gaan over de NL League. Die nieuw te vormen organisatie in het betaalde voetbal moet een deel van de taken van de KNVB gaan overnemen. Een groot deel van de betaaldvoetbalclubs is voor het opzetten van de NL League. Ajax en Feyenoord zijn hier volgens AZ echter op tegen en in de brief staat dat PSV, de club waar Albers eerder commissaris was, nu ook tegen is. Volgens AZ probeert Albers "op persoonlijke titel" het initiatief "doelbewust te traineren".
Andere zaken
De club kaart in de uitgelekte brief meer zaken aan die volgens AZ niet goed zijn gelopen binnen de KNVB. Zo is AZ nog altijd verbolgen over de afwikkeling van het seizoen 2019-2020, dat als gevolg van het coronavirus voortijdig werd beëindigd. Ajax en AZ hadden evenveel punten toen de Eredivisie werd afgebroken. De KNVB besloot Ajax het 'kampioensticket' voor de Champions League toe te kennen, omdat de Amsterdammers een beter doelsaldo hadden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
12 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
17 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
21 uur geleden