Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ beticht leiding KNVB in brief van 'vriendjespolitiek'

AZ beticht leiding KNVB in brief van 'vriendjespolitiek'

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de leiding van de KNVB in een brief beticht van 'vriendjespolitiek'. De voetbalclub uit Alkmaar wil dat de Nederlandse voetbalbond een onafhankelijk (feiten-)onderzoek laat doen naar het handelen van diverse KNVB-functionarissen. AZ heeft het gevoel dat Ajax, PSV en Feyenoord een voorkeurspositie hebben, zo staat in de brief die in handen is van het tv-programma Vandaag Inside.

De bond bevestigt de ontvangst van de brief van zes A4'tjes. "In principe reageren we niet inhoudelijk via de media op briefwisselingen met onze leden. Maar we kunnen bevestigen dat we de brief hebben ontvangen", aldus een woordvoerder van de KNVB. "We hebben AZ al aangegeven dat we de inhoud graag willen bespreken, omdat de genoemde feiten onjuist zijn. Bij eerdere signalen van AZ hebben we dit ook met hen besproken."

AZ laat weten te wachten op een inhoudelijke reactie van de KNVB. "Die hebben we nog niet gehad. Tot die tijd hebben we niets extra's te melden", zegt een woordvoerder.

Grens overschreden

De directie en de raad van commissarissen van AZ stuurden eerder deze maand een aangetekende brief aan de leiding van de KNVB, te weten het bestuur betaald voetbal, de raad van commissarissen en het bondsbestuur. Marianne van Leeuwen, de directeur betaald voetbal van de bond, ontving per e-mail ook een exemplaar.

De AZ-leiding schrijft onder meer dat Jan Albers, de voorzitter van de rvc bij de KNVB, een grens heeft overschreden door "via de welbekende achterkamertjes" met de rvc-voorzitters van PSV, Ajax en Feyenoord in gesprek te gaan over de NL League. Die nieuw te vormen organisatie in het betaalde voetbal moet een deel van de taken van de KNVB gaan overnemen. Een groot deel van de betaaldvoetbalclubs is voor het opzetten van de NL League. Ajax en Feyenoord zijn hier volgens AZ echter op tegen en in de brief staat dat PSV, de club waar Albers eerder commissaris was, nu ook tegen is. Volgens AZ probeert Albers "op persoonlijke titel" het initiatief "doelbewust te traineren".

Andere zaken

De club kaart in de uitgelekte brief meer zaken aan die volgens AZ niet goed zijn gelopen binnen de KNVB. Zo is AZ nog altijd verbolgen over de afwikkeling van het seizoen 2019-2020, dat als gevolg van het coronavirus voortijdig werd beëindigd. Ajax en AZ hadden evenveel punten toen de Eredivisie werd afgebroken. De KNVB besloot Ajax het 'kampioensticket' voor de Champions League toe te kennen, omdat de Amsterdammers een beter doelsaldo hadden.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

2 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

2 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

3 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

3 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

4 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

4 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

4 uur geleden