Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ beticht leiding KNVB in brief van 'vriendjespolitiek'

AZ beticht leiding KNVB in brief van 'vriendjespolitiek'

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de leiding van de KNVB in een brief beticht van 'vriendjespolitiek'. De voetbalclub uit Alkmaar wil dat de Nederlandse voetbalbond een onafhankelijk (feiten-)onderzoek laat doen naar het handelen van diverse KNVB-functionarissen. AZ heeft het gevoel dat Ajax, PSV en Feyenoord een voorkeurspositie hebben, zo staat in de brief die in handen is van het tv-programma Vandaag Inside.

De bond bevestigt de ontvangst van de brief van zes A4'tjes. "In principe reageren we niet inhoudelijk via de media op briefwisselingen met onze leden. Maar we kunnen bevestigen dat we de brief hebben ontvangen", aldus een woordvoerder van de KNVB. "We hebben AZ al aangegeven dat we de inhoud graag willen bespreken, omdat de genoemde feiten onjuist zijn. Bij eerdere signalen van AZ hebben we dit ook met hen besproken."

AZ laat weten te wachten op een inhoudelijke reactie van de KNVB. "Die hebben we nog niet gehad. Tot die tijd hebben we niets extra's te melden", zegt een woordvoerder.

Grens overschreden

De directie en de raad van commissarissen van AZ stuurden eerder deze maand een aangetekende brief aan de leiding van de KNVB, te weten het bestuur betaald voetbal, de raad van commissarissen en het bondsbestuur. Marianne van Leeuwen, de directeur betaald voetbal van de bond, ontving per e-mail ook een exemplaar.

De AZ-leiding schrijft onder meer dat Jan Albers, de voorzitter van de rvc bij de KNVB, een grens heeft overschreden door "via de welbekende achterkamertjes" met de rvc-voorzitters van PSV, Ajax en Feyenoord in gesprek te gaan over de NL League. Die nieuw te vormen organisatie in het betaalde voetbal moet een deel van de taken van de KNVB gaan overnemen. Een groot deel van de betaaldvoetbalclubs is voor het opzetten van de NL League. Ajax en Feyenoord zijn hier volgens AZ echter op tegen en in de brief staat dat PSV, de club waar Albers eerder commissaris was, nu ook tegen is. Volgens AZ probeert Albers "op persoonlijke titel" het initiatief "doelbewust te traineren".

Andere zaken

De club kaart in de uitgelekte brief meer zaken aan die volgens AZ niet goed zijn gelopen binnen de KNVB. Zo is AZ nog altijd verbolgen over de afwikkeling van het seizoen 2019-2020, dat als gevolg van het coronavirus voortijdig werd beëindigd. Ajax en AZ hadden evenveel punten toen de Eredivisie werd afgebroken. De KNVB besloot Ajax het 'kampioensticket' voor de Champions League toe te kennen, omdat de Amsterdammers een beter doelsaldo hadden.

Meer uit Voetbal

Kroes zag vertrek van hoofdtrainer Ajax niet aankomen

AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes zag niet aankomen dat trainer Francesco Farioli bij Ajax wilde vertrekken. "Ik kreeg woensdag na de wedstrijd tegen FC Groningen een appje van hem, net als onze directeur Menno Geelen. Hij wilde donderdag even met ons zitten en dat had niets met de uitslag van die wedstrijd te maken. Hij had ernstige twijfels om door te gaan. Een paar dagen later heeft hij nu de daad bij het woord gevoegd. Hij heeft dat respectvol gedaan en niet gewacht op een andere club", vertelde hij maandag.

46 minuten geleden
Begroting RKC na degradatie terug van 12 naar ruim 7 miljoen euro

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk werkt na de degradatie naar de eerste divisie komend seizoen met een begroting van ruim 7 miljoen euro. Dat is bijna 5 miljoen euro minder dan dit seizoen, meldt de Brabantse voetbalclub. RKC gaat onder meer snijden in het personeelsbestand en het spelersbudget.

1 uur geleden
Wiegman neemt na EK assistenten Smit en Bijl over van Oranje

ZEIST (ANP) - Arvid Smit en Janneke Bijl vertrekken na het komende EK voetbal bij de KNVB. De assistent-trainers van bondscoach Andries Jonker stappen over naar de Engelse bond, waar ze bondscoach Sarina Wiegman gaan assisteren. Dat meldt de KNVB.

1 uur geleden
Ten Hag en Simonis belangrijke kandidaten voor trainerschap Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainers Erik ten Hag en Paul Simonis zijn belangrijke kandidaten om Francesco Farioli bij Ajax op te volgen. De Italiaanse coach kondigde maandag zijn vertrek aan wegens verschil van inzicht met de directie van de club.

3 uur geleden
Technisch directeur Kroes betreurt vertrek coach Farioli bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes betreurt dat coach Francesco Farioli Ajax ondanks een doorlopend contract verlaat. "Ik vind dit ontzettend jammer. Francesco en zijn staf hebben ons enorm geholpen", zegt de technisch directeur. "Het was een heel intensief seizoen met veel mooie herinneringen, waarbij we onze doelstelling met plaatsing voor de Champions League hebben behaald. Daarnaast heeft hij een grote rol gespeeld in het verbeteren van de topsportcultuur binnen Ajax. Daar zijn wij hem dankbaar voor."

4 uur geleden
Farioli vertrekt bij Ajax na verschil van inzicht met directie

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli vertrekt bij Ajax. Dat heeft de Italiaanse trainer de directie van de club uit Amsterdam een dag na het mislopen van de landstitel laten weten.

5 uur geleden
Titelkandidaten Napoli en Inter weten niet te winnen

MILAAN (ANP) - De Italiaanse titelkandidaten Napoli en Internazionale hebben op de voorlaatste speeldag allebei niet weten te winnen. De koploper uit Napels kwam niet verder dan 0-0 bij Parma, terwijl het Inter van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij thuis bleef steken op 2-2 tegen Lazio.

16 uur geleden