AZ besluit wisselvallig seizoen met Europees ticket
ALKMAAR (ANP) - AZ speelt ook volgend seizoen Europees voetbal. De club uit Alkmaar was in de thuiswedstrijd van de finale van de play-offs veel te sterk voor Vitesse (6-1), na de nederlaag van donderdag in Arnhem (2-1). AZ mag daardoor aan de tweede voorronde van de nieuwe editie van de Conference League deelnemen.
AZ nam voor rust al afstand van Vitesse (3-0). Vangelis Pavlidis scoorde in de 3e minuut op aangeven van Jordy Clasie. Tijjani Reijnders trof in de 13e minuut doel met een afstandsschot. Dani de Wit beloonde in de 41e minuut goed voorbereidend werk van Milos Kerkez, de vervanger van de geblesseerde aanvoerder Owen Wijndal.
Vitesse maakte een vermoeide indruk tijdens de laatste wedstrijd van een lang seizoen. Thomas Buitink kopte bij een achterstand van 1-0 nog op wel de lat. Reijnders ontnam Vitesse in de 52e minuut het laatste sprankje hoop op een goed resultaat (4-0). Na de 5-0 van Jesper Karlsson nam Riechedly Bazoer met een rake vrije trap afscheid van Vitesse (5-1). Hij gaat de club uit Arnhem verlaten, net als aanvoerder Danilho Doekhi en nog wel een paar basisspelers. In de slotfase bepaalde Karlsson de eindstand (6-1).
Zo besloot AZ een wisselvallig seizoen alsnog met een glimlach. De club voorkwam dat het voor het eerst sinds het seizoen 2017-2018 naast een ticket voor Europees voetbal greep. Het was voor trainer Pascal Jansen in het begin van de competitie even zoeken na het vertrek van bepalende spelers als Teun Koopmeiners, Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson. Na eens serie goede wedstrijden stelde AZ aan het einde van reguliere competitie weer teleur, om vervolgens in het beslissende duel met Vitesse alsnog orde op zaken te stellen.
Vitesse zal komend seizoen tijdens Europese avonden nog wel eens terugdenken aan het buitenlandse avontuur van afgelopen jaar. De formatie uit Arnhem vermaakte zich uitstekend met wedstrijden in de Conference League tegen Anderlecht, Tottenham Hotspur, Stade Rennes en Rapid Wien, Pas in de achtste finales bleek de latere winnaar AS Roma net iets te sterk.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
3 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
16 uur geleden