AZ besluit wisselvallig seizoen met Europees ticket
ALKMAAR (ANP) - AZ speelt ook volgend seizoen Europees voetbal. De club uit Alkmaar was in de thuiswedstrijd van de finale van de play-offs veel te sterk voor Vitesse (6-1), na de nederlaag van donderdag in Arnhem (2-1). AZ mag daardoor aan de tweede voorronde van de nieuwe editie van de Conference League deelnemen.
AZ nam voor rust al afstand van Vitesse (3-0). Vangelis Pavlidis scoorde in de 3e minuut op aangeven van Jordy Clasie. Tijjani Reijnders trof in de 13e minuut doel met een afstandsschot. Dani de Wit beloonde in de 41e minuut goed voorbereidend werk van Milos Kerkez, de vervanger van de geblesseerde aanvoerder Owen Wijndal.
Vitesse maakte een vermoeide indruk tijdens de laatste wedstrijd van een lang seizoen. Thomas Buitink kopte bij een achterstand van 1-0 nog op wel de lat. Reijnders ontnam Vitesse in de 52e minuut het laatste sprankje hoop op een goed resultaat (4-0). Na de 5-0 van Jesper Karlsson nam Riechedly Bazoer met een rake vrije trap afscheid van Vitesse (5-1). Hij gaat de club uit Arnhem verlaten, net als aanvoerder Danilho Doekhi en nog wel een paar basisspelers. In de slotfase bepaalde Karlsson de eindstand (6-1).
Zo besloot AZ een wisselvallig seizoen alsnog met een glimlach. De club voorkwam dat het voor het eerst sinds het seizoen 2017-2018 naast een ticket voor Europees voetbal greep. Het was voor trainer Pascal Jansen in het begin van de competitie even zoeken na het vertrek van bepalende spelers als Teun Koopmeiners, Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson. Na eens serie goede wedstrijden stelde AZ aan het einde van reguliere competitie weer teleur, om vervolgens in het beslissende duel met Vitesse alsnog orde op zaken te stellen.
Vitesse zal komend seizoen tijdens Europese avonden nog wel eens terugdenken aan het buitenlandse avontuur van afgelopen jaar. De formatie uit Arnhem vermaakte zich uitstekend met wedstrijden in de Conference League tegen Anderlecht, Tottenham Hotspur, Stade Rennes en Rapid Wien, Pas in de achtste finales bleek de latere winnaar AS Roma net iets te sterk.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
12 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
15 uur geleden