Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ besluit wisselvallig seizoen met Europees ticket

AZ besluit wisselvallig seizoen met Europees ticket

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt ook volgend seizoen Europees voetbal. De club uit Alkmaar was in de thuiswedstrijd van de finale van de play-offs veel te sterk voor Vitesse (6-1), na de nederlaag van donderdag in Arnhem (2-1). AZ mag daardoor aan de tweede voorronde van de nieuwe editie van de Conference League deelnemen.

AZ nam voor rust al afstand van Vitesse (3-0). Vangelis Pavlidis scoorde in de 3e minuut op aangeven van Jordy Clasie. Tijjani Reijnders trof in de 13e minuut doel met een afstandsschot. Dani de Wit beloonde in de 41e minuut goed voorbereidend werk van Milos Kerkez, de vervanger van de geblesseerde aanvoerder Owen Wijndal.

Vitesse maakte een vermoeide indruk tijdens de laatste wedstrijd van een lang seizoen. Thomas Buitink kopte bij een achterstand van 1-0 nog op wel de lat. Reijnders ontnam Vitesse in de 52e minuut het laatste sprankje hoop op een goed resultaat (4-0). Na de 5-0 van Jesper Karlsson nam Riechedly Bazoer met een rake vrije trap afscheid van Vitesse (5-1). Hij gaat de club uit Arnhem verlaten, net als aanvoerder Danilho Doekhi en nog wel een paar basisspelers. In de slotfase bepaalde Karlsson de eindstand (6-1).

Zo besloot AZ een wisselvallig seizoen alsnog met een glimlach. De club voorkwam dat het voor het eerst sinds het seizoen 2017-2018 naast een ticket voor Europees voetbal greep. Het was voor trainer Pascal Jansen in het begin van de competitie even zoeken na het vertrek van bepalende spelers als Teun Koopmeiners, Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson. Na eens serie goede wedstrijden stelde AZ aan het einde van reguliere competitie weer teleur, om vervolgens in het beslissende duel met Vitesse alsnog orde op zaken te stellen.

Vitesse zal komend seizoen tijdens Europese avonden nog wel eens terugdenken aan het buitenlandse avontuur van afgelopen jaar. De formatie uit Arnhem vermaakte zich uitstekend met wedstrijden in de Conference League tegen Anderlecht, Tottenham Hotspur, Stade Rennes en Rapid Wien, Pas in de achtste finales bleek de latere winnaar AS Roma net iets te sterk.

Meer uit Voetbal

Willem II na nederlaag tegen Heracles in grote degradatiezorgen

TILBURG (ANP) - Willem II moet steeds meer vrezen voor degradatie na de thuisnederlaag van 2-1 tegen Heracles Almelo. De Tilburgers kunnen zich niet meer rechtstreeks handhaven in de Eredivisie. Vooralsnog zal de club als nummer zestien in de nacompetitie degradatie moeten zien te voorkomen, maar in een donker scenario is ook directe degradatie naar de eerste divisie nog mogelijk als Willem II ook de laatste twee competitiewedstrijden verliest.

54 minuten geleden
WK voetbal voor vrouwen vanaf 2031 met 48 landenteams

ZÜRICH (ANP) - Het WK voetbal voor vrouwen wordt vanaf 2031 uitgebreid van 32 naar 48 landenteams. Dat heeft de FIFA besloten. Het aantal wedstrijden op de eindronde gaat daardoor van 64 naar 104.

3 uur geleden
Vitesse bevestigt vertrek Van den Brom, Janssen keert terug

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het vertrek van trainer John van den Brom na dit seizoen bevestigd. De Arnhemmers willen een frisse start maken en hebben daarom besloten het aflopende contract van het clubicoon niet te verlengen. Van den Brom keerde vorig seizoen terug bij Vitesse toen nog niet duidelijk was of de club zou blijven bestaan.

5 uur geleden
FC Utrecht-trainer Jans wil graag 'geweldig' Europees ticket

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht houdt nog altijd hoop op de derde plaats in de Eredivisie. Zondag neemt de ploeg van trainer Ron Jans het in Enschede op tegen FC Twente. Het gat met nummer 3 Feyenoord bedraagt 3 punten. De Rotterdammers ontvangen PSV.

5 uur geleden
Aanvoerster Hendriks wil met PSV eindelijk KNVB-beker winnen

ZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks (24) heeft er vertrouwen in dat ze zaterdag met PSV haar eerste beker gaat veroveren. De captain van de Eindhovense voetbalclub verloor als speelster van ADO Den Haag en PSV twee keer een bekerfinale. "Drie keer moet dan maar scheepsrecht zijn", stelde de verdedigster van PSV tijdens de persconferentie voor de bekerfinale in Zeist. Ze keek lachend naar 'De Dennenappel' en zei: "Die is deze keer voor mij."

5 uur geleden
Bekerfinale tussen vrouwen van FC Twente en PSV niet uitverkocht

ZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.

6 uur geleden
Bosz laat zich niet afleiden en focust zich met PSV op topper

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.

7 uur geleden