Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ besluit wisselvallig seizoen met Europees ticket

AZ besluit wisselvallig seizoen met Europees ticket

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt ook volgend seizoen Europees voetbal. De club uit Alkmaar was in de thuiswedstrijd van de finale van de play-offs veel te sterk voor Vitesse (6-1), na de nederlaag van donderdag in Arnhem (2-1). AZ mag daardoor aan de tweede voorronde van de nieuwe editie van de Conference League deelnemen.

AZ nam voor rust al afstand van Vitesse (3-0). Vangelis Pavlidis scoorde in de 3e minuut op aangeven van Jordy Clasie. Tijjani Reijnders trof in de 13e minuut doel met een afstandsschot. Dani de Wit beloonde in de 41e minuut goed voorbereidend werk van Milos Kerkez, de vervanger van de geblesseerde aanvoerder Owen Wijndal.

Vitesse maakte een vermoeide indruk tijdens de laatste wedstrijd van een lang seizoen. Thomas Buitink kopte bij een achterstand van 1-0 nog op wel de lat. Reijnders ontnam Vitesse in de 52e minuut het laatste sprankje hoop op een goed resultaat (4-0). Na de 5-0 van Jesper Karlsson nam Riechedly Bazoer met een rake vrije trap afscheid van Vitesse (5-1). Hij gaat de club uit Arnhem verlaten, net als aanvoerder Danilho Doekhi en nog wel een paar basisspelers. In de slotfase bepaalde Karlsson de eindstand (6-1).

Zo besloot AZ een wisselvallig seizoen alsnog met een glimlach. De club voorkwam dat het voor het eerst sinds het seizoen 2017-2018 naast een ticket voor Europees voetbal greep. Het was voor trainer Pascal Jansen in het begin van de competitie even zoeken na het vertrek van bepalende spelers als Teun Koopmeiners, Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson. Na eens serie goede wedstrijden stelde AZ aan het einde van reguliere competitie weer teleur, om vervolgens in het beslissende duel met Vitesse alsnog orde op zaken te stellen.

Vitesse zal komend seizoen tijdens Europese avonden nog wel eens terugdenken aan het buitenlandse avontuur van afgelopen jaar. De formatie uit Arnhem vermaakte zich uitstekend met wedstrijden in de Conference League tegen Anderlecht, Tottenham Hotspur, Stade Rennes en Rapid Wien, Pas in de achtste finales bleek de latere winnaar AS Roma net iets te sterk.

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

8 uur geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

9 uur geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

9 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

14 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

14 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

15 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

15 uur geleden