AZ besluit wisselvallig seizoen met Europees ticket
ALKMAAR (ANP) - AZ speelt ook volgend seizoen Europees voetbal. De club uit Alkmaar was in de thuiswedstrijd van de finale van de play-offs veel te sterk voor Vitesse (6-1), na de nederlaag van donderdag in Arnhem (2-1). AZ mag daardoor aan de tweede voorronde van de nieuwe editie van de Conference League deelnemen.
AZ nam voor rust al afstand van Vitesse (3-0). Vangelis Pavlidis scoorde in de 3e minuut op aangeven van Jordy Clasie. Tijjani Reijnders trof in de 13e minuut doel met een afstandsschot. Dani de Wit beloonde in de 41e minuut goed voorbereidend werk van Milos Kerkez, de vervanger van de geblesseerde aanvoerder Owen Wijndal.
Vitesse maakte een vermoeide indruk tijdens de laatste wedstrijd van een lang seizoen. Thomas Buitink kopte bij een achterstand van 1-0 nog op wel de lat. Reijnders ontnam Vitesse in de 52e minuut het laatste sprankje hoop op een goed resultaat (4-0). Na de 5-0 van Jesper Karlsson nam Riechedly Bazoer met een rake vrije trap afscheid van Vitesse (5-1). Hij gaat de club uit Arnhem verlaten, net als aanvoerder Danilho Doekhi en nog wel een paar basisspelers. In de slotfase bepaalde Karlsson de eindstand (6-1).
Zo besloot AZ een wisselvallig seizoen alsnog met een glimlach. De club voorkwam dat het voor het eerst sinds het seizoen 2017-2018 naast een ticket voor Europees voetbal greep. Het was voor trainer Pascal Jansen in het begin van de competitie even zoeken na het vertrek van bepalende spelers als Teun Koopmeiners, Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson. Na eens serie goede wedstrijden stelde AZ aan het einde van reguliere competitie weer teleur, om vervolgens in het beslissende duel met Vitesse alsnog orde op zaken te stellen.
Vitesse zal komend seizoen tijdens Europese avonden nog wel eens terugdenken aan het buitenlandse avontuur van afgelopen jaar. De formatie uit Arnhem vermaakte zich uitstekend met wedstrijden in de Conference League tegen Anderlecht, Tottenham Hotspur, Stade Rennes en Rapid Wien, Pas in de achtste finales bleek de latere winnaar AS Roma net iets te sterk.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
27 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
1 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
14 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
16 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
18 uur geleden