AZ behaalt kostbare zege in Roemenië tegen CFR Cluj
CLUJ-NAPOCA (ANP) - AZ heeft in groep D van de Conference League een kostbare overwinning geboekt. De uitwedstrijd tegen het bij vlagen grof spelende CFR Cluj eindigde in 0-1. Jesper Karlsson maakte in Roemenië in de 19e minuut het doelpunt.
Na drie speelronden leidt AZ met 7 punten, gevolgd door FK Jablonec met 4 punten. De Tsjechische club speelde thuis met 2-2 gelijk tegen Randers FC. De Deense ploeg heeft nu 3 punten en de Roemeense kampioen Cluj staat pas op 1 punt. Daardoor zijn halverwege de groepsfase de kansen van AZ op overwinteren al behoorlijk groot.
Na een aarzelende beginfase opende Jordy Clasie het Alkmaarse offensief met een volley die op de buitenkant van de paal eindigde. Kort daarna hield doelman Cristian Balgradean de Griekse AZ-spits Vangelis Pavlidis van scoren af. Jesper Karlsson kopte 1 minuut later dan toch raak uit een voorzet van Yukinari Sugawara (0-1).
Scoringspositie
In de 27e minuut reageerde AZ-trainer Pascal Jansen boos na een overtreding van Andrei Burca op Pavlidis. De Roemeen kwam er na zijn grimmige charge met geel genadig af. Pavlidis kon na enige medische verzorging het duel voorzetten. Op slag van rust moest ook Owen Wijndal het ontgelden bij een woeste ingreep van Emmanuel Culio, die eveneens met geel goed wegkwam. Ook de aangeslagen AZ-aanvoerder kon worden opgelapt.
AZ controleerde de wedstrijd, maar kwam tot aan de rust niet meer in scoringspositie. Na de pauze was er van een Alkmaars overwicht geen sprake meer. Cluj speelde met een betere veldbezetting en kon daardoor met vlotte combinaties wat kansen afdwingen, vooral in het eerste kwartier na de rust. Doelman Peter Vindahl Jensen hield echter goed stand.
Na ruim een uur kreeg ook Dani de Wit te maken met de Roemeense agressie. Hij moest gehavend naar de kant nadat hij door Gabriel Debeljuh hard was geraakt. Ook de Kroaat mocht met geel niet klagen. In de slotfase kwam het volwassen spelende AZ niet meer in grote problemen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
9 uur geleden