AZ behaalt kostbare zege in Roemenië tegen CFR Cluj
CLUJ-NAPOCA (ANP) - AZ heeft in groep D van de Conference League een kostbare overwinning geboekt. De uitwedstrijd tegen het bij vlagen grof spelende CFR Cluj eindigde in 0-1. Jesper Karlsson maakte in Roemenië in de 19e minuut het doelpunt.
Na drie speelronden leidt AZ met 7 punten, gevolgd door FK Jablonec met 4 punten. De Tsjechische club speelde thuis met 2-2 gelijk tegen Randers FC. De Deense ploeg heeft nu 3 punten en de Roemeense kampioen Cluj staat pas op 1 punt. Daardoor zijn halverwege de groepsfase de kansen van AZ op overwinteren al behoorlijk groot.
Na een aarzelende beginfase opende Jordy Clasie het Alkmaarse offensief met een volley die op de buitenkant van de paal eindigde. Kort daarna hield doelman Cristian Balgradean de Griekse AZ-spits Vangelis Pavlidis van scoren af. Jesper Karlsson kopte 1 minuut later dan toch raak uit een voorzet van Yukinari Sugawara (0-1).
Scoringspositie
In de 27e minuut reageerde AZ-trainer Pascal Jansen boos na een overtreding van Andrei Burca op Pavlidis. De Roemeen kwam er na zijn grimmige charge met geel genadig af. Pavlidis kon na enige medische verzorging het duel voorzetten. Op slag van rust moest ook Owen Wijndal het ontgelden bij een woeste ingreep van Emmanuel Culio, die eveneens met geel goed wegkwam. Ook de aangeslagen AZ-aanvoerder kon worden opgelapt.
AZ controleerde de wedstrijd, maar kwam tot aan de rust niet meer in scoringspositie. Na de pauze was er van een Alkmaars overwicht geen sprake meer. Cluj speelde met een betere veldbezetting en kon daardoor met vlotte combinaties wat kansen afdwingen, vooral in het eerste kwartier na de rust. Doelman Peter Vindahl Jensen hield echter goed stand.
Na ruim een uur kreeg ook Dani de Wit te maken met de Roemeense agressie. Hij moest gehavend naar de kant nadat hij door Gabriel Debeljuh hard was geraakt. Ook de Kroaat mocht met geel niet klagen. In de slotfase kwam het volwassen spelende AZ niet meer in grote problemen.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
18 minuten geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geleden