
AZ behaalt kostbare zege in Roemenië tegen CFR Cluj
CLUJ-NAPOCA (ANP) - AZ heeft in groep D van de Conference League een kostbare overwinning geboekt. De uitwedstrijd tegen het bij vlagen grof spelende CFR Cluj eindigde in 0-1. Jesper Karlsson maakte in Roemenië in de 19e minuut het doelpunt.
Na drie speelronden leidt AZ met 7 punten, gevolgd door FK Jablonec met 4 punten. De Tsjechische club speelde thuis met 2-2 gelijk tegen Randers FC. De Deense ploeg heeft nu 3 punten en de Roemeense kampioen Cluj staat pas op 1 punt. Daardoor zijn halverwege de groepsfase de kansen van AZ op overwinteren al behoorlijk groot.
Na een aarzelende beginfase opende Jordy Clasie het Alkmaarse offensief met een volley die op de buitenkant van de paal eindigde. Kort daarna hield doelman Cristian Balgradean de Griekse AZ-spits Vangelis Pavlidis van scoren af. Jesper Karlsson kopte 1 minuut later dan toch raak uit een voorzet van Yukinari Sugawara (0-1).
Scoringspositie
In de 27e minuut reageerde AZ-trainer Pascal Jansen boos na een overtreding van Andrei Burca op Pavlidis. De Roemeen kwam er na zijn grimmige charge met geel genadig af. Pavlidis kon na enige medische verzorging het duel voorzetten. Op slag van rust moest ook Owen Wijndal het ontgelden bij een woeste ingreep van Emmanuel Culio, die eveneens met geel goed wegkwam. Ook de aangeslagen AZ-aanvoerder kon worden opgelapt.
AZ controleerde de wedstrijd, maar kwam tot aan de rust niet meer in scoringspositie. Na de pauze was er van een Alkmaars overwicht geen sprake meer. Cluj speelde met een betere veldbezetting en kon daardoor met vlotte combinaties wat kansen afdwingen, vooral in het eerste kwartier na de rust. Doelman Peter Vindahl Jensen hield echter goed stand.
Na ruim een uur kreeg ook Dani de Wit te maken met de Roemeense agressie. Hij moest gehavend naar de kant nadat hij door Gabriel Debeljuh hard was geraakt. Ook de Kroaat mocht met geel niet klagen. In de slotfase kwam het volwassen spelende AZ niet meer in grote problemen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Mats Seuntjens voetbalt vanaf komend seizoen voor FC Utrecht. De 31-jarige aanvaller komt transfervrij over van RKC Waalwijk, waar hij vanaf eind december speelde. Seuntjens liet zijn contract bij Fortuna Sittard ontbinden.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Manchester City wil niets weten van een favorietenrol in de Champions League-finale van zaterdag tegen Internazionale. "Wat er dit seizoen of in het verleden is gebeurd, is niet belangrijk", zei trainer Pep Guardiola vrijdag op een persconferentie in Istanbul. "Het is belangrijk om morgenavond onze beste prestatie te leveren. Dat gaat het verschil maken."
4 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA heeft de twee finalisten van de Conference League, West Ham United en Fiorentina, aangeklaagd voor het gedrag van hun fans. Beide kampen maakten zich afgelopen woensdag tijdens het duel in Praag schuldig aan het gooien van voorwerpen op het veld. De Italiaanse speler Cristiano Biraghi werd zelfs geraakt en moest aan een bloedende hoofdwond worden behandeld.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Erling Haaland voelt geen druk of stress richting de finale van de Champions League van zaterdag tegen Internazionale. De Noorse topscoorder van Manchester City maakte de laatste vier wedstrijden die hij meedeed geen doelpunt. Dat kwam nog niet eerder voor sinds hij bij de Engelse kampioen voetbalt.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Internazionale is klaar om zaterdag in de finale van de Champions League tegen Manchester City "de voetbalwereld te shockeren". Dat zei trainer Simone Inzaghi vrijdag op een persconferentie in Istanbul.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - FC Emmen-trainer Dick Lukkien legt zich nog niet neer bij degradatie uit de Eredivisie. De club verloor dinsdag in de finale van de play-offs met 2-0 van Almere City FC en moet die nederlaag zondag in de thuiswedstrijd zien weg te werken.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA staat altijd open voor ideeën en suggesties om de sport te verbeteren, zowel op het veld als daarbuiten. Dat laat de wereldvoetbalbond weten in reactie op de brief die Marco van Basten aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino schreef. De oud-spits riep daarin op tot actie vanwege het wangedrag van spelers en trainers.
7 uur geleden