AZ behaalt kostbare zege in Roemenië tegen CFR Cluj
CLUJ-NAPOCA (ANP) - AZ heeft in groep D van de Conference League een kostbare overwinning geboekt. De uitwedstrijd tegen het bij vlagen grof spelende CFR Cluj eindigde in 0-1. Jesper Karlsson maakte in Roemenië in de 19e minuut het doelpunt.
Na drie speelronden leidt AZ met 7 punten, gevolgd door FK Jablonec met 4 punten. De Tsjechische club speelde thuis met 2-2 gelijk tegen Randers FC. De Deense ploeg heeft nu 3 punten en de Roemeense kampioen Cluj staat pas op 1 punt. Daardoor zijn halverwege de groepsfase de kansen van AZ op overwinteren al behoorlijk groot.
Na een aarzelende beginfase opende Jordy Clasie het Alkmaarse offensief met een volley die op de buitenkant van de paal eindigde. Kort daarna hield doelman Cristian Balgradean de Griekse AZ-spits Vangelis Pavlidis van scoren af. Jesper Karlsson kopte 1 minuut later dan toch raak uit een voorzet van Yukinari Sugawara (0-1).
Scoringspositie
In de 27e minuut reageerde AZ-trainer Pascal Jansen boos na een overtreding van Andrei Burca op Pavlidis. De Roemeen kwam er na zijn grimmige charge met geel genadig af. Pavlidis kon na enige medische verzorging het duel voorzetten. Op slag van rust moest ook Owen Wijndal het ontgelden bij een woeste ingreep van Emmanuel Culio, die eveneens met geel goed wegkwam. Ook de aangeslagen AZ-aanvoerder kon worden opgelapt.
AZ controleerde de wedstrijd, maar kwam tot aan de rust niet meer in scoringspositie. Na de pauze was er van een Alkmaars overwicht geen sprake meer. Cluj speelde met een betere veldbezetting en kon daardoor met vlotte combinaties wat kansen afdwingen, vooral in het eerste kwartier na de rust. Doelman Peter Vindahl Jensen hield echter goed stand.
Na ruim een uur kreeg ook Dani de Wit te maken met de Roemeense agressie. Hij moest gehavend naar de kant nadat hij door Gabriel Debeljuh hard was geraakt. Ook de Kroaat mocht met geel niet klagen. In de slotfase kwam het volwassen spelende AZ niet meer in grote problemen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden