AZ behaalt kostbare zege in Roemenië tegen CFR Cluj
CLUJ-NAPOCA (ANP) - AZ heeft in groep D van de Conference League een kostbare overwinning geboekt. De uitwedstrijd tegen het bij vlagen grof spelende CFR Cluj eindigde in 0-1. Jesper Karlsson maakte in Roemenië in de 19e minuut het doelpunt.
Na drie speelronden leidt AZ met 7 punten, gevolgd door FK Jablonec met 4 punten. De Tsjechische club speelde thuis met 2-2 gelijk tegen Randers FC. De Deense ploeg heeft nu 3 punten en de Roemeense kampioen Cluj staat pas op 1 punt. Daardoor zijn halverwege de groepsfase de kansen van AZ op overwinteren al behoorlijk groot.
Na een aarzelende beginfase opende Jordy Clasie het Alkmaarse offensief met een volley die op de buitenkant van de paal eindigde. Kort daarna hield doelman Cristian Balgradean de Griekse AZ-spits Vangelis Pavlidis van scoren af. Jesper Karlsson kopte 1 minuut later dan toch raak uit een voorzet van Yukinari Sugawara (0-1).
Scoringspositie
In de 27e minuut reageerde AZ-trainer Pascal Jansen boos na een overtreding van Andrei Burca op Pavlidis. De Roemeen kwam er na zijn grimmige charge met geel genadig af. Pavlidis kon na enige medische verzorging het duel voorzetten. Op slag van rust moest ook Owen Wijndal het ontgelden bij een woeste ingreep van Emmanuel Culio, die eveneens met geel goed wegkwam. Ook de aangeslagen AZ-aanvoerder kon worden opgelapt.
AZ controleerde de wedstrijd, maar kwam tot aan de rust niet meer in scoringspositie. Na de pauze was er van een Alkmaars overwicht geen sprake meer. Cluj speelde met een betere veldbezetting en kon daardoor met vlotte combinaties wat kansen afdwingen, vooral in het eerste kwartier na de rust. Doelman Peter Vindahl Jensen hield echter goed stand.
Na ruim een uur kreeg ook Dani de Wit te maken met de Roemeense agressie. Hij moest gehavend naar de kant nadat hij door Gabriel Debeljuh hard was geraakt. Ook de Kroaat mocht met geel niet klagen. In de slotfase kwam het volwassen spelende AZ niet meer in grote problemen.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
54 minuten geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
7 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
9 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
9 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
12 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
13 uur geleden